iná akcia

Noc múzeí a galérií 2021 v Kunsthalle

Noc múzeí a galérií sa koná aj tento rok, v sobotu 15. mája 2021. V Kunsthalle Bratislava môžete individuálne navštíviť výstavu "Scripts of the Shifting Bodies" v Kunsthalle LAB od 12:00 do 19:00 hod. a online si zahrať jednu z našich troch hier o kreslení.

Táto akcia sa konala v minulosti

Otvorené: 12.00 – 19.00
Vstup je voľný

Pre verejnosť:
Scripts of the Shifting Bodies
Kunsthalle LAB
Kurátorská spolupráca: Lýdia Pribišová

Iniciatíva výstavy diplomových prác Katedry intermédií VŠVU 2020 vznikla ako prvý krok dlhodobej spolupráce Kunsthalle Bratislava a Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Prezentujú sa na nej diela minuloročných absolventov, ktoré z dôvodu pandemickej situácie nemali možnosť byť predstavené verejnosti v minulom roku.

Prezentovaných autorov a autorky spája záujem o introspekciu, pohľad do seba, cez ktorý však pozorne sledujú svet. Telesnosť v ich tvorbe sa hlási o slovo ako psychosomatická konzekvencia fungovania v spoločnosti presýtenej informáciami, kapacity našej pozornosti, tlaku na výkon a na neustálu prácu. Byť stále k dispozícii a reagovať. Hľadajú stratégie vyrovnávania sa s touto situáciou, od eskapizmu, cez pomenovanie tabuizovaných javov, ironizáciu, ritualizáciu...

Pre rodiny:
Ako to vidia deti? Participatívne hry s kresbou

KHB online

Počas podujatia Noc múzeií a galérií Kunsthalle Bratislava ponúka návštevníkom inšpiráciu pre rodinné aktivity v podobe participatívnych hier s kresbou, ktoré pripravujeme spolu s detskými mediátorkami. Ich cieľom je rozvinutie vyjadrovacieho jazyka kresby, pozorovacej schopnosti a predstavivosti detí aj dospelých v podobe jednoduchých výziev. Pripravila ich Lucia Kotvanová, Daniela Čarná a detské mediátorky Zuzka, Tamarka, Lujza, Lili a Laura.

Zahrajte si jednu z troch hier. Ak nám do 31.5. pošlete vaše kresby inšpirované hrami, trom z vás pošleme odmenu v podobe publikácie Daniely Čarnej a Lucie Kotvanovej: Nakresli si ovečku. O kresbe, ako ju nepoznáte! Potešíme sa im na adrese: vzdelavanie@kusnthallebratislava.sk

Pozrite si kompletný program NMaG 2021

Odporúčame

koncert

Rare Americans (CAN)

Št 30.3.2023 / Fuga
odporúčame!
iná akcia

Henry Rollins: Good To See You 2023

So 4.2.2023 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

4.2.2023 - 23.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Dealer

Kino Mier Modra / Kino Pezinok
odporúčame!