expozícia

Sakrálne umenie

V expozícii návštevníci objavia najvzácnejšie gotické a barokové obrazy a sochy zo zbierky SNG, doplnené o ikony a maľby európskeho umenia 16. – 19. storočia.
odporúčame!

Expozíciou ich prevedie niekoľko tém a aspektov, ktoré sa spájajú s náboženským umením, ako Pašie, Svätá rodina, Ľudová zbožnosť či Originál & kópia, a zastavia sa aj pri skupine najstarších drevených skulptúr na Slovensku.

„Hoci SNG vlastní spomedzi verejných inštitúcií asi najbohatší fond sakrálneho umenia, jeho zameranie na kresťanské obrazy a sochy trochu skresľuje celkový pohľad. Preto plánujeme expozíciu príležitostne oživovať kultovými predmetmi iných veľkých náboženstiev. Takisto tu pribudnú na kratšie časové obdobie aj kresby, grafiky a fotografie, ktoré sú na dlhodobé vystavovanie citlivejšie,“ vysvetľujú kurátori expozície Dušan Buran & Katarína Kolbiarz Chmelinová. 

K expozícii sa uskutoční komentovaná prehliadka aj v posunkovom jazyku.

  

Odporúčame

koncert

BJD 2023: Reuben James (UK)

Pi 20.10.2023 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
koncert

Katarzia - predpremiéra albumu Šťastné dieťa

Katarzia chystá nový akustický album s názvom Šťastné dieťa, ktorý vyjde v októbri. Tento špeciálny koncert bude niečo ako...Viac
So 23.9.2023 / Pink Whale
odporúčame!
vážna hudba

Slávnostný koncert k 30 rokom samostatnosti Českej a Slovenskej republiky

Pri príležitosti 30. výročia samostatnosti Českej a Slovenskej republiky uvedie Slovenská filharmónia pod taktovkou šéfdirigenta...Viac
Št 26.10.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

Ne 1.10.2023 / DPOH
odporúčame!