výstava

Jan Saudek 85

Múzeum mesta Bratislavy a Galéria Michalský dvor spoločne prezentujú unikátnu výstavu fenoména – umeleckého fotografa Jána Saudeka. Pozývajú vás do špeciálnych výstavných priestorov v suteréne MMB – Múzea dejín mesta v Starej radnici. Výstava predstavuje výber toho najlepšieho z celoživotnej umeleckej tvorby autora a prináša aj pár noviniek.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
10.11.2015 17:00, Ut

Svetoznámy český fotograf oslávil v máji 2020 osemdesiate piate narodeniny. Pri tejto vzácnej príležitosti organizátori chystali výstavu už v apríli, ale celosvetová epidémia, ako aj prestavba galérie Michalský dvor skrížila plány autorovi a jeho tímu.

Nový priestor aj termín výstavy poskytlo autorovi a realizačnému tímu Múzeu mesta Bratislavy, ktoré históriu hlavného mesta zachováva nepretržite už neuveriteľných 152 rokov.

Vystavené umelecké diela sú výjavmi, ktoré nesú v sebe jedinú a najdôležitejšiu víziu: „osláviť človeka ako takého“, hovorí o svojej výstave Jan Saudek. Téma ľudského života ovplyvnila celú jeho umeleckú tvorbu. K danej ústrednej téme ho priviedla inšpirácia – súbor fotografií Ľudská rodina od fotografa Edwarda Steichena.
 
Jedným z najčastejších motívov množstva Saudkových slávnych fotografií sú ženy, ktoré mu boli hlavnými múzami po celý život.

„Túžil som po sláve a bohatstve – a nič z toho som nedosiahol. Ale niekoľkokrát som stál blízko nevýslovnej krásy – vždy to bola žena a to bolo pre mňa omnoho viac...“ hovorí o svojej tvorbe.

Slávy a uznania však dosiahol na celom svete. Má za sebou viac ako 400 výstav a dosiahol množstvo ocenení, vrátane francúzskeho vyznamenania Rytier umenia a literatúry. Jeho najväčšou výstavou bola výstava v Los Angeles v roku 1998. 

Výstava je predajná a ponúka zberateľom jedinečnú možnosť získať originál z autorovej tvorby.

Výstava je sprístupnená je denne okrem pondelka: utorok až piatok 10.00 – 17.00, posledný vstup 16.30; sobota až nedeľa 11.00 – 18.00, posledný vstup o 17.30 v Starej radnici.

Produkčnými partnermi výstavy sú CzechTourism Slovensko, SLOVART a TYPOCON.

Odporúčame

divadlo

Lazarus (Divadlo Aréna v DPOH)

Muzikál Lazarus nadväzuje na nezávislý sci-fi film Man who fell to Earth (Muž, ktorý spadol na Zem), režiséra Nicolasa Roega z...Viac
Ut 14.2.2023 / Divadlo Aréna
odporúčame!
divadlo

Horror Show

17.2.2023 - 3.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Comics salón & Anime show 2023

24.3.2023 - 26.3.2023 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
koncert

Sun Kil Moon (USA)

Po 6.3.2023 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!