iná akcia

Noc múzeí a galérií 2021 v Galérii Satelit a Slovenskom múzeu dizajnu

Galéria Salitet a Slovenské múzeum dizajnu pozývajú na Noc múzeí a galérií 2021, ktorá sa uskutoční 15. mája.

Táto akcia sa konala v minulosti

Čas: od 14.00 do 18.00

Program 

Slovenské múzeum dizajnu – 100 rokov dizajnu, 14.00 h
Znovu máte možnosť navštíviť dlhodobú výstavu v podkroví Hurbanových kasární, kde prehľadnou a inšpiratívnou formou objavíte príbeh vzniku a vývoja dizajnu na Slovensku, ktorý zahŕňa všetky podstatné oblasti a fenomény. 

Znovuotvorenie výstavy NCD20 v Hurbanových kasárňach, 14.00 h
Príďte si pozrieť najlepší slovenský komunikačný dizajn naživo! Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vás pozývajú na výstavu vybraných prác prihlásených do Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn. 

2 x Polonský v Galérii dizajnu Satelit, 14.00 h
Čerstvo otvorená nová výstava mapujúca keramikársku tvorbu bratov Polonských, ukážky diel od 70-tych rokov až po súčasnosť. Koncepciu výstavy vytvorila kurátorka keramiky a porcelánu SMD Simona Janišová, o architektúru výstavy sa postaral Peter Liška. 

Online program

Deti vo forme online, 16.00 h
Pre mladších obdivovateľov dizajnu sme si pripravili jednoduché zadanie, ktoré zvládnete vypracovať aj doma. Budeme čakať na vaše výsledky, ktoré radi zverejníme. Linku nájdete na našich sociálnych sieťach.

Ako vzniklo SMD, 17.00 h
Počas Roka slovenského dizajnu sme si pripravili pre návštevníkov sériu 10 dielov o Slovenskom múzeu dizajnu. Prvú časť odpremiérujeme pri príležitosti Noci múzeí a galérií v online priestore tu.
Linku zverejníme na našich sociálnych sieťach.

2 x Polonský je názov keramikárskej výstavy, ktorá je prístupná v Galérii dizajnu Satelit na Kollárovom nám. V Bratislave, 18.00 h
Pre tých, ktorí ju nemôžete vidieť naživo, sme pripravili video, ktorého linku nájdete tu a na našom webe. 

Klub dizajnu, 19.00 h
Pre fanúšikov slovenského dizajnu sme vynovili formát rozhovorov s dizajnérmi a s ľuďmi zaoberajúcimi sa dizajnom. Dnešný diel bude venovaný dvom úspešným typografom a grafický dizajnérom. Ondreja Jóba a Michala Tornyaia môžete počuť aj vidieť na našich sociálnych sieťach. 

Vstup je voľný

Pozrite si kompletný program NMaG 2021

Odporúčame

divadlo

Lazarus (Divadlo Aréna v DPOH)

Muzikál Lazarus nadväzuje na nezávislý sci-fi film Man who fell to Earth (Muž, ktorý spadol na Zem), režiséra Nicolasa Roega z...Viac
Ut 14.2.2023 / Divadlo Aréna
odporúčame!
divadlo

Generácia Z- Fantomas

Ut 28.2.2023 / DPOH
odporúčame!
party

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma
odporúčame!
divadlo

Láskavé bohyne

Fiktívne memoáre vzdelaného a kultivovaného dôstojníka SS, ktoré sa nielen vo Francúzsku stali kultúrnou udalosťou (Goncourtova...Viac
St 1.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!