Výstavy v Bratislave

Čo sa deje v bratislavských galériách? Výstavy. Je z čoho vyberať. Július Koller, Ján Berger, Juraj Bartusz, Dorota Sadovská, Laco Teren, Jozef Jankovič, Stano Filko, Erik Binder, Martin Vongrej, Viera Kraicová, Jana Machatová a Peter Machata, Karol Rosmány, a mnoho iných.
blog

Výstavu Estetika udržateľnej architektúry v neudržateľných časoch si môžete pozrieť do 8. novembra v design factory na Bottovej.

Kurátorom samostatnej výstavy malieb Juraja Bartusza je Igor Jančár. Výstava sa koná do 20. novembra v Roman Fecik Gallery na Zámočníckej.

Martina Rötlingová bude vystavovať v galérií Ateliér XIII na Panskej od 24. októbra do 13. novembra.

Nové výstavy Galérie mesta Bratislavy!

Výstava v Mirbachovom paláci ponúka jedinečnú prezentáciu tvorby kľúčových slovenských výtvarníkov. Výstava Snívaj !? bude otvorená do konca novembra. Zoznam vystavujúcich a viac info.

V Mirbachovom paláci si môžete pozrieť aj aktuálnu tvorbu Doroty Sadovskej. Výstava Common Nonsense trvá do 13. decembra.

Stano FilkoErik BinderMartin Vongrej vystavujú spoločne v Pálffyho paláci do 17. januára.

Ján Berger vystavuje v Galérií 19 na Lazaretskej. Výstava Vis-à-vis bude prístupná do 15. novembra.

Ó, šaty! je názov najnovšej výstavy Slovenskej národnej galérie. SNG spustila do vôd galérie umenia vlajkovú loď módneho návrhu: spoločenské šaty. Výstava trvá do 10. januára 2021.

Výber z celoživotnej tvorby slovenského grafického dizajnéra a typografa Karola Rosmányho ponúka galéria dizajnu Satelit do 4. novembra.

Spoločná výstava šperkárskeho manželského páru v GMB sa koná do 8. novembra. Jana Machatová a Peter Machata vystavujú v Pálffyho paláci.

Šperkárka Maya Hriešik Nepšinská sa inšpirovala šelakovými platňami. Jej výstava v Galérií NOVA s názvom Ako obohraná platňa sa dá pozrieť do 7. novembra. 

 

Galéria White & Weiss na Größlingovej ulici do 23. októbra uvádza výstavu Tono Stano, výber z tvorby jedného z najvýznamnejších súčasných slovenských fotografov.

Marián Polonský a Tomáš Polonský pozývajú na prehliadku výstavy Socha, maľba, architektúra do Galérie Umelka. Výstava je otvorená do 1. novembra.

Viera Kraicová bola jednou z najtalentovanejších ilustrátoriek 60. až 80. rokov. Jej výstava Prevteľovanie bude do 26. novembra v galérií TOTO! je galéria na Moskovskej ulici . Viac info.

 

 

V Galérií Z v Zichyho paláci do 23. októbra vystavuje Peter Roller

Do polovice decembra vystavuje Natália Hulejová v priestore Slávica na Laurinskej.

Milan Bočkay vystavuje v Galérií Čin Čin na Podjavorinskej do 30. októbra.

 

Danubiana Meulensteen Art Museum ponúka tri výstavy.

Do 1. novembra si môžete pozrieť Veterný kôňvýstavu Laca TerenaVýstava grafík Albína Brunovského a takisto nová výstava Jozefa Jankoviča bude od 4. septembra do 25. októbra.

 

Medzinárodný výstavný projekt Na hrane / At the Limit / Am Limit skúma skúsenosti spojené s hraničnými situáciami na pozadí diel od 16 autorov a autoriek zo šiestich krajín. Výstava bude prístupná do 30. októbra v Kunsthalle na námestí SNP.

Výstava Na okraji záujmu zviditeľňuje zbierkové predmety Múzea mesta Bratislavy, ktoré v ostatných troch desaťročiach stáli mimo hlavnej pozornosti. Vo výstavnej sieni Starej radnice do 25. októbra. Viac info

Výstavný projekt Cyklus Recyklus poukazuje na potrebu recyklácie textilu, ako suroviny, ktorej výroba patrí medzi najviac zaťažujúce procesy pre životné prostredie. Sedem autoriek vystavuje do 29. októbra v Galérií X na Zámočníckej.

 

N89 - Cesta k slobode. Spomienková výstava k výročiu Nežnej revolúcie na 3. poschodí Bratislavského hradu bude otvorená do 22. novembra. 

Fellini a sladký život Talianska. Filmové plagáty zo zbierky Enrica Minisiniho sú vystavené v budove SNM na Vajanského nábreží do 30. novembra.

Výstava Armáda v povstaní v SNM do 8. novembra približuje Prvú československú armádu na Slovensku, ktorá mala rozhodujúcu zásluhu na dvojmesačnom udržaní povstaleckého územia v tyle nemeckých frontových vojsk. 

 

 

Ikona stredoeurópskeho konceptuálneho umenia Július Koller má vlastné múzeum. Antimúzeum J.K. na Zámočníckej ulici je otvorené iba štvrtky. Klik pre info.

Slovenská národná galéria prezentuje významných slovenských umlecov 30. a 40. rokov v netradičnej inštalácií. Výstava Generácia 909,76 trvá do 10. januára. Viac info o výstave a kurátorských výkladoch.

 

Budúce výstavy a vernisáže:

Výstava Viedenský model sociálneho bývania v Rakúskom kultúrnom fóre na Hodžovom námestí nám odhaľuje ako Viedeň už 100 rokov poskytuje svojím obyvateľom dostupné bývanie. Výstava bude sprístupnená do 30. októbra.

Maliarka Helena Sumbalová vystavuje vo foyer Domu kultúry Ružinov do 2. novembra.