Výstavy v Bratislave

Čo sa deje v bratislavských galériách? Výstavy. Je z čoho vyberať. Július Koller, Laco Teren, Jozef Jankovič, Albín Brunovský, Viera Kraicová, Jana Machatová a Peter Machata, Karol Weisslechner, Otis Laubert, Karol Rosmány, Tono Stano, Dušan Hanák, Peter Roller, a mnoho iných.
blog

Spoločná výstava šperkárskeho manželského páru sa koná do 8. novembra. Jana Machatová a Peter Machata vystavujú v Pálffyho paláci.

Galéria White & Weiss na Größlingovej ulici do 23. októbra uvádza výstavu Tono Stano, výber z tvorby jedného z najvýznamnejších súčasných slovenských fotografov.

Výber z celoživotnej tvorby slovenského grafického dizajnéra a typografa Karola Rosmányho ponúka galéria dizajnu Satelit do 4. novembra.

Viera Kraicová bola jednou z najtalentovanejších ilustrátoriek 60. až 80. rokov. Jej výstava Prevteľovanie bude od 11. septembra do 26. novembra v galérií TOTO! je galéria na Moskovskej ulici . Viac info.

V galérií Čin Čin na Podjavorinskej ulici vystavuje svoje šperky Karol Weisslechner. Výstava Prach hviezd sa koná od 10. septembra do 2. októbra.

Hľadanie človeka v globalizovanom svete sa volá výstava fotografií známeho filmára Dušana Hanáka. Výstava je do 4. októbra v Galérií 19, počas trvania výstavy budú aj tri premietacie večery s filmovou tvorbou autora. Klik pre info.

 

V Galérií Z v Zichyho paláci do 23. októbra vystavuje Peter Roller

Alexandra Barth, Dominika Jackluliaková a Jana Ilková do 4.októbra vystavujú v galérií Photoport v Petržalke

Sochársku tvorbu Ondreja Ďuriana do 27. septembra vystavuje galéria Umelka.

V galérií Nova na Baštovej ulici do 24. septembra vystavuje Otis Laubert, tentokrát ako umelecký sklár. 

V galérií CompanyArt na Palisádach do konca septembra vystavuje akvarelistka Olga Kusková-Ovsepian.

Analýza konceptu falocentrickej moci ako symbolu mužskej sily v urbánnom prostredí. Výstava Silvie Binda Heiserovej trvá do 25. septembra v Galérií XXIII vo vnútornom dvore na Panskej 13.

 

Danubiana Meulensteen Art Museum ponúka tri výstavy.

Do 1. novembra si môžete pozrieť Veterný kôňvýstavu Laca TerenaVýstava grafík Albína Brunovského a takisto nová výstava Jozefa Jankoviča bude od 4. septembra do 25. októbra.

Marián Zaymus (akvarel, foto) a Tibor Majláth (skulptúry) na spoločnej výstave v Galérií na západnej terase Bratislavského hradu do 20. septembra.

Výstavu Kristíny Kandríkovej si môžete pozrieť do 25. septembra v Art Books Coffee na Baštovej ulici.

 

Medzinárodný výstavný projekt Na hrane / At the Limit / Am Limit skúma skúsenosti spojené s hraničnými situáciami na pozadí diel od 16 autorov a autoriek zo šiestich krajín. Výstava bude prístupná do 30. októbra v Kunsthalle na námestí SNP.

Výstava Na okraji záujmu zviditeľňuje zbierkové predmety Múzea mesta Bratislavy, ktoré v ostatných troch desaťročiach stáli mimo hlavnej pozornosti. Vo výstavnej sieni Starej radnice do 25. októbra. Viac info

Výstava Poklady Židovského múzea v Prešove II. sa začne 17. júla v Židovskom komunitnom múzeu v synagóge na Heydukovej ulici. Historické artefakty a písomnosti budú vystavené do 9. októbra.


 

 

N89 - Cesta k slobode. Spomienková výstava k výročiu Nežnej revolúcie na 3. poschodí Bratislavského hradu bude otvorená do 22. novembra. 

Fellini a sladký život Talianska. Filmové plagáty zo zbierky Enrica Minisiniho sú vystavené v budove SNM na Vajanského nábreží do 30. novembra.

Výstava Armáda v povstaní v SNM do 8. novembra približuje Prvú československú armádu na Slovensku, ktorá mala rozhodujúcu zásluhu na dvojmesačnom udržaní povstaleckého územia v tyle nemeckých frontových vojsk. 

 

Ikona stredoeurópskeho konceptuálneho umenia Július Koller má vlastné múzeum. Antimúzeum J.K. na Zámočníckej ulici je otvorené iba štvrtky. Klik pre info.

Slovenská národná galéria prezentuje významných slovenských umlecov 30. a 40. rokov v netradičnej inštalácií. Výstava Generácia 909,76 trvá do 10. januára. Viac info o výstave a kurátorských výkladoch.

 

 

Budúce výstavy a vernisáže:

Výstava Viedenský model sociálneho bývania v Rakúskom kultúrnom fóre na Hodžovom námestí nám odhaľuje ako Viedeň už 100 rokov poskytuje svojím obyvateľom dostupné bývanie. Výstava bude sprístupnená od 1. do 30. októbra.

Lucie Sceranková vystavuje v galérií Zahorian & Van Espen na Mierovej ulici. Výstava Drinking Salty Water Does Not Help potrvá do 15. októbra, vernisáž je 18. septembra o 18:00.

Maliarka Helena Sumbalová vystavuje vo foyer Domu kultúry Ružinov do 2. novembra. Vernisáž je 16. septembra o 18:00.