výstava

Oľga Paštéková - Sweet Loneliness

Samostatná výstava Oľgy Paštékovej predstavuje najaktuálnejšiu tvorbu z posledného obdobia. Ide o reflexiu vzťahu prírody a civilizácie, ktoré človeka obklopujú a pohlcujú zároveň. Tieto dva svety sú iné, ale vôbec nie sú od seba až také vzdialené – všetci sme súčasťou jedného celku. Jediná cesta je – porozumieť si.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
06.10.2022 19:00, Št

Kurátor: Vladimír Beskid

Otvorené: ut–ne 15:00–19:00

Vernisáž je vo štvrtok 6. októbra:

Vývarný hosť z Rakúska: Freakygreenfish (performance)

Hudobný hosťo: Whithe live

Oľga Paštéková je absolventkou maľby na VŠVU v Bratislave v ateliéroch prof. Ivana Csudaia, Daniela Fischera a Vladimíra Popoviča, študovala aj na Akademie der bildenden Künste vo Viedni v ateliéri prof. Daniela Richtera.

Realizovala desiatky samostatných a kolektívnych výstav na Slovensku i v ďalších krajinách Európy, participovala na mnohých umeleckých a ochranárskych projektoch. Trikrát bola finalistkou ceny Maľba roka.

---

Práca Freakygreenfishmladého umelca z Viedne dekonštruuje využitie plátna, ktoré rozkladá na ľan a rámy, aby definoval umeleckú prax zvanú maľba, prostredníctvom týchto dvoch materiálov. Fish skúma limity mimo ich bežnej funkcie. Stavia z rámov prázdne konštrukcie a tým, že si ich oblieka, stáva sa samotným obrazom. Novoskonštruovaná osobnosť je ako dieťa, ktoré sa hrá so štruktúrami okolo seba. Rámce, ktoré používa na konštrukciu a zúženie vízie maľby, sú metaforou rozširujúcou možnosti a perspektívy – „myslite mimo rámca“.

Whithe je elektronický hudobník zo Slovenska, ktorý vytvára atmosférické, experimentálne ambientné/tanečné skladby predovšetkým s analógovým vybavením. V priebehu jeho kariéry sa jeho hudba pohybovala od evokujúcich zvukových plôch až po konkrétnejšie a klubovo orientované zvuky súčasného techna a future garage.

Pochádza z japonského labelu Mango alley, ale v minulosti vydával aj na Insight Music (UK), Imminent (RU) alebo Nama Recordings (USA), začal v roku 2015 účasťou na Redbull Bass Music Academy v Prahe. - ukážeme mu dvere k profesionálnej hudobnej produkcii. O dva roky neskôr v roku 2017 sa odvážil na svoje prvé turné s ruským producentom Fjordwalkerom, po ktorom nasledovalo druhé turné s Jimmym Pé a Bulp v roku 2018. Tento rok je výnimočný, pretože Whithe pripravuje vydanie jeho debutového albumu.

Posledná nahrávka  Accidents EP mu priniesla pozitívne uznanie od kritikov ako "globálne znejúce dielo so skladbou Mistakes, ktoré si vyslúžilo miesto na slávnom Youtube kanáli MrSuicidesheep." Whithe mal počas svojej kariéry okrem iného príležitosť podporovať mená ako Kiasmos, Nina Kraviz a HVOB a zároveň točil noci ako rezidentný DJ v Subclube v Bratislave.

Odporúčame

film

Turnaj snov

Veselo-trpký príbeh o veľkých ambíciách jedného neveľkého futbalového mužstva, rozprávaný cez pokojný pohlaď večne sa...Viac
Št 1.12.2022 / Kino Pezinok
odporúčame!
divadlo

Nebojsa

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.Viac
6.12.2022 - 21.1.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

13.12.2022 - 24.1.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Nu Sound of Serbia II.: Iskaz + dreDDup + Nisu Brothers

Pi 9.12.2022 / Randal Club
odporúčame!