výstava

Rita Koszorús / Ivo Sumec / Juan Pablo Nazar Ossa: Standing on someone's leg

Skupinová výstava od autorov Rita Koszorús, Ivo Sumec a Juan Pablo Nazar Ossa, ktorí Vám predstavia svoju tvorbu.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Do priestorov Art Books Coffee prinesú svoju výstavu z Ostravskej galérie Studio UHAUS.

Výstava Standing on someone's leg je pokračovaním putovného projektu dvojice Rity Koszorús a Juana Nazara, ktorý sa v galérii ABC doplní s dielami kurátora a maliara Iva Sumca.

Prvé stretnutie diel Koszorús a Nazar sa udialo v 2021 v Berlíne v galérii KSTN, kde Juan pozval Ritu ako hosťku svojej solo výstavy s názvom PAST TENSE.

Ich spoločná vízia prepojiť dva vizuálne svety do celku získalo rozsiahlejšiu formu až v tomto roku v rámci výstavy Standing on one leg v Ostrave.

Výstava mala hneď dve zastávky, jednu v Národnom zemědělském muzeu a druhú v štúdiu UHAUS v kurátorskej koncepcii Iva Sumca.

Obe mali charakter site specific inštalácie a vytvárali dialóg medzi zdanlivo odlišnými vizuálnymi princípmi dvoch autorov. Projekt sa ideovo zaoberá s úvahou o krehkosti nášho aktuálneho bytia, ktoré stojí na pilieroch minulosti ale je bez istoty či predvídanej budúcnosti.

V spleti materiálov a nových mikro situácií v priestore do ktorých vás autori vťahujú vzniká časová kapsula. Oprieť sa už môžeme len o kontext. Tu a teraz. A vieme, že nič netrvá večne.

Výstava je prístupná počas otváracej doby Art Books Coffee.

Odporúčame

koncert

Manon Meurt (CZ) + The Ills + Nov

Prvý koncert kapely Manon meurt po troch rokoch. Začnú zľahka, so spriaznenými kapelami The Ills a Nov, ktorý svojím kratším...Viac
Št 1.12.2022 / Fuga
odporúčame!
iná akcia

Burza minerálov a skamenelín

3.12.2022 - 3.12.2022 / Prírodovedné múzeum SNM
odporúčame!
divadlo

Meno

Ut 20.12.2022 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
Št 1.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!