výstava

Patrik Illo - Teória nedostatku

Výstava Teória nedostatku je "jednoaktovka" realizovaná v komorných priestoroch bratislavskej galérie Nova. Tematizuje na jednej strane neustály až chronický nedostatok času a tlak na výkon, ktorý je charakteristickou črtou našej doby, a tiež nedielnou súčasťou tvorivého alebo akademického života.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
30.09.2022 18:00, Pi

Antitéza je v západnom svete definovaná ako metóda "slow professor" alebo požiadavka návratu k priestoru pre kvalitný intelektuálny život bez neustálych kvantifikátorov a kvalifikátorov tvorivej práce. Na druhej strane je tento improvizačný výstavný akt oslavou bezprostrednej kreativity a obdivuhodnej energie, ktorá je spätá s osobnosťou tvorcu, organizátora, dizajnéra aj pedagóga Patrika Illa.

Predstavená je kolekcia kresieb a skíc, existujúcich v papierovej alebo materiálovej podobe, ktoré boli produktom inšpirovaného okamihu alebo naopak výsledkom sústredenej práce a v čase sa viac či menej materializovali do dizajnových sklárskych produktov alebo voľnej autorskej tvorby.

doc. Mgr. art. Patrik Illo (1973) je dizajnér a vizuálny umelec. Dizajn skla od Patrika Illa sa vyznačuje rešpektom k funkčnosti, minimalizmom, eleganciou čistých línií a dôrazom na vrcholné majstrovstvo sklárskej techniky. Je to však humor, ľahkosť a chuť experimentovať, čo dáva jeho dielam osobitný podpis.

Hoci je jeho práca orientovaná predovšetkým na dizajn skla, neustále tvorí aj v rámci voľného umenia, najmä objekty a inštalácie. Popri svojej výtvarnej tvorbe vyučuje a vedie ateliér skla na Katedre úžitkového umenia Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a pôsobí aj ako hlavný dizajnér v spoločnosti RONA, a.s. Zúčastnil sa desiatok samostatných a kolektívnych výstav a za dizajn skla získal množstvo domácich a medzinárodných ocenení.

Kurátorka: Silvia L. Čúzyová


 

Odporúčame

výstava

NCD22: Národná cena za dizajn

Národná cena za dizajn - Komunikačný dizajn. Výstava prezentuje 149 projektov zaradených do 11. kategórií, ktoré vybrala...Viac
6.10.2022 - 18.12.2022 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
prednáška / diskusia

Debata A4: Neviditeľná klimatická kríza a aktivistické perspektívy

St 14.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

RozpoR + dimenzia x

Oipunk legenda RozpoR spolu s bratislavskou punkovou kapelou dimenzia x.Viac
Pi 9.12.2022 / Kulturák
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť (predpremiéra+premiéra)

15.12.2022 - 16.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!