výstava

Niečo horí / Something Is Burning

Skupinová výstava Something Is Burning sa zaoberá aspektmi budovania identity v súvislosti s ekonomickým a individuálnym blahobytom. Výstava sleduje trajektórie viditeľnosti a reprezentácie v priebehu času s cieľom mapovať rôzne telá, z ktorých mnohé boli vystavené procesom inakosti (othering) a umiestniť ich do, vo svojej podstate, komodifikovaného priestoru.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
13.09.2022 18:00, Ut

Kurátor: Julius Pristauz

Vystavujúci umelci a umelkyne: Jürgen Baldiga, Mina Bonakdar, Selin Davasse, Živa Drvarič, Luki Essender, Samuel Linus Gromann, Gross Module, Nadia Markiewicz, Jack O’Brien, Johanna Odersky & Francois Pisapia, Michael Ray-Von, Anna Rimmel, Nelson Sullivan, Sophie Thun, Philipp Timischl, Jürgen Baldiga, Mina Bonakdar, Selin Davasse, Živa Drvarič, Luki Essender, Samuel Linus Gromann, Gross Module, Nadia Markiewicz, Jack O’Brien, Johanna Odersky & François Pisapia, Michael Ray-Von, Anna Rimmel, Sophie Thun, Philipp Timischl

Zatiaľ čo niektoré diela sa zaoberajú otázkami performancie a performatívnosti, iné sa zaoberajú rámcami, ako aj štrbinami regulovaných spoločenských štruktúr. Keďže sme svedkami globálnej komercializácie queerness, kedy sa súkromie mení na obchodovateľný tovar, táto skupinová výstava prostredníctvom rôznych vstupných bodov prepája telo a jeho obývané persóny so súčasnou dobou.

Táto výstava sa taktiež zamýšľa nad tým, čo znamená vystavovať queerness a ako takýto zaťažený a široko používaný pojem môže byť prezentovaný v podobe statickej inštitucionálnej výstavy.

Výber umeleckých diel vychádza zo vzorcov a predpokladov týkajúcich sa rôznych binárnych systémov. V tomto ohľade, prezentované diela ponúkajú spojítka a korelácie.

Vďaka tejto kombinácii rôznych naratívov sa rozvíja hybridné skúmanie, ktoré spochybňuje širokú škálu tém a výziev. Something Is Burning je rovnako introspekciou ako spoločensky zapleteným skúmaním a podnetom.

Dizajn výstavy, ktorý vzniká v spolupráci s architektkou Sophiou Stemshorn, vychádza z výskumu teórií týkajúcich sa queer priestoru(ov) a ich histórie v oblasti architektúry a priestorových intervencií. Inšpirujúc sa bielou kockou, ako aj inými predpojatými fenoménmi, výstava obsahuje podobné binárne vízie a umožňuje ich subverziu.

Súčasťou výstavy bude výber performance, premietaní a klubový večer.

Odporúčame

koncert

Jarek Nohavica - Vianočné koncerty

21.12.2022 - 22.12.2022 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Juraj Mravec (SK) - Vojna na Ukrajine

5.11.2022 - 30.11.2022 / Univerzitná knižnica v Bratislave
odporúčame!
divadlo

Special guest: Flamenco night

Ne 11.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
trh / gastro

Vianočný Hlavný trh

Bratislavčanky a Bratislavčania, ale aj návštevníčky a návštevníci sa môžu od 24. novembra do 22. decembra tešiť na pestrú ponuku...Viac
24.11.2022 - 22.12.2022 / Hlavné námestie, Bratislava
odporúčame!