výstava

Peter Barényi, Alžbeta Malovcová, Rastislav Podhorský - Chvenie

Výstava trojice Barényi – Malovcová – Podhorský v galérii Photoport predstavuje prieniky a podobnosti v ich tvorbe a uvažovaní. Aj keď sú tvorivé motivácie, oblasti záujmu a napokon primárne, resp. najznámejšie mediálne výstupy tejto trojice často rôzne, v predstavenom výbere môžeme objaviť také aspekty, ktoré tvorbu tejto trojice k sebe približujú, a ktoré zároveň môžeme považovať aj samé osebe za hodné reflexie.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
09.09.2022, Pi

 Ide napríklad o výrazové pôsobenie a potenciál kresby, resp. zdôraznenej kresbovej línie na jednej strane a fenomén prázdnej/plnej/nerozlíšenej/neštrukturovanej plochy na druhej strane; fenomény dotýkajúce sa výrazových kvalít ako subtílnosť, komornosť, konotatívnosť, implicitnosť, intímnosť, tajomnosť, každodennosť, autentickosť, či skrátka o také pôsobenie diel, ktoré je skĺbením jednoduchosti videného a intenzity tušeného/mysleného (zmyslu).

Peter Barényi (*1978) absolvoval doktorandské štúdium pod vedením prof. Ilony Németh na VŠVU v Bratislave, kde v súčasnosti pôsobí ako pedagóg. Je spoluzakladateľom platformy mapujúcej slovenskú umeleckú scénu artyoucaneat.sk. Jeho intermediálna tvorba zahŕňa prácu s kresbou, textom, fotografiou, videom, objektom a inštaláciou.

Alžbeta Malovcová (*1987) absolvovala štúdium na VŠVU v Bratislave na Katedre grafiky a iných médií pod vedením prof. Roberta Jančoviča a na katedre Maľby a iných médií v ateliéri prof. Daniela Fischera. Venuje sa voľnej grafike, maľbe v prieniku s nemaliarskymi médiami a autorsky pôsobí aj v oblasti hudby.

Rastislav Podhorský (*1990) je absolventom doktorandského štúdia v Kabinete kresby na VŠVU v Bratislave, kde v rokoch 2017 – 2021 viedol spolu s Martinom Špircom jeden z maliarskych ateliérov. Venuje sa figuratívnej maľbe a kresbe. Popri umeleckej tvorbe sa venuje aj teoretickej činnosti.

kurátor: Ľuboš Lehocký

otváracie hodiny streda a štvrtok od 15:00 do 18:00

Odporúčame

film

Odpočítavanie – posledný film Ivana Palúcha

St 30.11.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

Nová výstava Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy predstavuje obraz mesta a jeho obyvateľov a obyvateliek od konca 13. storočia po 90...Viac
23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
výstava

Gian Butturini (IT) – Postaviť sa nespravodlivosti

3.11.2022 - 30.11.2022 / Dom umenia, Národné osvetové centrum
odporúčame!
koncert

Deep Dive & Tool Hierarchy: Ursula Sereghy (CZ), Katov Syn(th), Boris Vitázek

St 30.11.2022 / P*akt Kultúrne centrum
odporúčame!