Diváci Febiofestu si môžu zostaviť vlastnú sekciu filmov na želanie

Filmoví nadšenci si aj tentokrát budú môcť zostaviť vlastnú sekciu na 23. ročníku Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Jeho bratislavská časť potrvá od 17. do 23. marca 2016 a počas siedmich festivalových dní predstaví vyše stovku snímok.

blog

Vlastný výber filmových hitov na želanie ponúkne sekcia Klubový Jukebox. Filmoví fajnšmekeri môžu hlasovať za svoj najobľúbenejší film prostredníctvom facebookovej stránky festivalu. V hre je desiatka najúspešnejších klubových snímok a päť titulov s najvyšším počtom hlasov sa dostane do programu MFFK Febiofestu 2016.

O divácku priazeň v hlasovaní sa uchádzajú aj dva slovenské filmy, ktoré získali veľký ohlas aj na prestížnych zahraničných filmových festivaloch: film Koza režiséra Ivana Ostrochovského, ktorý si za rok od svetovej premiéry na slávnom festivale Berlinale pripísal na konto dvadsiatku medzinárodných ocenení a snímka Marka Škopa Eva Nová s Emíliou Vášáryovou v hlavnej úlohe, ktorá si vyslúžila medzinárodný úspech po svetovej premiére na festivale v Toronte a už týždeň po slovenskej premiére a zaradila do top desiatky najnavštevovanejších filmov v našich kinách.

Klubový Jukebox: Hlasovanie je spustené na tejto facebookovej stránke

Kandidáti:
Eva Nová, r. Marko Škop, SK/ČR
Koza, r. Ivan Ostrochovský, SK/ČR
Kukuričný ostrov, r. George Ovashvili, Gruzínsko
Nick Cave: 20 000 dní na Zemi, r. Iain Forsyth, Jane Pollard, Veľká Británia
Cudzí obed, r. Riteš Batra, India
Proti prírode, r. Ole Giæver, Nórsko
Hľadanie Vivian Maier, r. John Maloof, Charlie Siskel, USA
Hadewijch - Medzi Kristom a Alahom, r. Bruno Dumont, Francúzsko
Dior a Ja, r. Frédéric Tcheng, Francúzsko
Nevestinec, r. Bertrand Bonello, Francúzsko

------------

Divákom sa predstavia snímky aj v sekciách Slovenská filmová krajina, Klubový film dnes, Zrkadlo minulosti, Novinky ASFK, Osobnosti klubového filmu, Filmový kabinet deťom, Kinoikon+ a novinkou v programe bude špeciálna sekcia Experimental.

Výber filmov z bratislavskej časti poputuje od 31. marca do 16. apríla 2016 do Trenčína, Košíc, Banskej Bystrici, Kežmarka, Prešova, Martina, Prievidze, Trnavy a Levíc.