film
festival

MFFK Febiofest 2018

Jubilejný 25. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest potrvá v Bratislave od 15. do 21. marca 2018. 7 dní filmového maratónu, 8 programových sekcií, 4 kiná, 7 kinosál a vyše 100 snímok vo festivalovom programe, po prvýkrát uvedených na Slovensku.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Exkluzívne predpremiéry filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch, nové slovenské filmy v premiére, pocty osobnostiam domácej aj svetovej kinematografie, osobné stretnutia s európskymi filmármi, medzinárodná súťaž, unikátne premietania kultových archívnych diel a aj experimentálne či detské filmy.

Sekcie
V strede Európy, Slovenská filmová krajina, Klubový film dnes - osobnosti,  Klubový film dnes - nádeje, Zrkadlo minulosti, Experimental, Kino - Ikon+, Klubový jukebox, Filmový kabinet deťom.

----------------------------

Program premietaní: 
Kino Lumiére
* - s osobným uvedením tvorcov

15. 3. – štvrtok

K1
* 22.00   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)

-------

16. 3. – piatok

K1
16.00   Divosi, r. Bertrand Mandico, 2017, FR, 110 min., OV+ET+CT (BL)
* 18.30   Kvetinárstvo, r. Ruben Desiere, 2017, BE/SK, 78 min., OV+ET+ST (SFK)
* 21.00   Saint Amour, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2016, FR/BE, 102 min., OV+ET+ST (KFD)

K2
09.00   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD)
16.00   Tichá noc, r. Piotr Domalewski, 2017, PL, 97 min., OV+ET+ST (BL)
* 18.00   Kanzoli
, r. Máté Tóth Ridovics, Zoltán Gálovits, Szabolcs Kővári, Szabolcs Hajdu, 2017, HU., 74 min, OV+ET+ST (KFD)
* 20.00   Pásmo súťažných filmov I, blok súťažných filmov, 2017, 86 min., OV+ET+ST (S)
22.00   Korida lásky, r. Nagisa Ošima, 1976, JP/FR, 105 min., OV+ET+ST (ZM)

K3
* 17.00   Paterson, r. Jim Jarmusch, 2016, US, 113 min., OV+CT (JBOX)
19.30   Insyriated, r. Phillippe Van Leeuw, 2017, BE/FR, 85 min., OV+ET+CT (BL)
21.30   Flákači, r. Eliza Hittman, 2017, US, 95 min., OV+ CT (BL)

K4
17.00   Krst knihy Martina Palúcha + Carte Blanche Martina Palúcha
* 19.30   Opera o Poľsku
, r. Piotr Stasik, 2017, PL, 41 min., OV+ET+ST (BL)
* 21.30   Nic jako dřív, r. Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, 2017, CZ, 92 min., OV+ET (BL)

---------

17. 3. – sobota

K1
10.30   Tom of Finland, r. Dome Karukoski, 2017, FI/SE/DE, 116 min., OV+ET+CT (BL)
13.00   The Florida Project, r. Sean Baker, 2017, US, 111 min., OV+ CT (BL)
15.30   Súboj pohlaví, r. Jonathan Dayton, Valerie Faris, 2017, GB/US, 121 min., OV+CT (KFD)
18.00   Skokan, r. Petr Václav, 2017, CZ/FR, 94 min., OV+ET (KFD)
* 20.00   Prezident Blaník, r. Marek Najbrt, 2018, CZ, 95 min., OV+ET (KFD)
22.00   Odnikiaľ, r. Fatih Akin, 2017, DE/FR, 106 min., OV+ET+CT (KFD)

K2
12.30   Life Guidance, r. Ruth Mader, 2017, AT, 101 min., OV+ET+CT (KFD)
14.30   Insyriated, r. Phillippe Van Leeuw, 2017, BE/FR, 85 min., OV+ET+CT (BL)
* 16.30   Český žurnál: Hranice práce, r. Apolena Rychlíková, 2017, CZ, 71 min., OV+ET (BL)
* 18.30   Pásmo súťažných filmov II, blok súťažných filmov, 2017, 82 min., OV+ET+ST (S)
* 20.30   Josef Rauvolf: David Cronenberg – Nahý obed (SP/ZM)

K3
13.00   3/4, r. Ilijan Metev, 2017, BG, 82 min., OV+ET+CT (BL)
* 15.00   Nic jako dřív, r. Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, 2017, CZ, 92 min., OV+ET (BL)
17.00   Vzostup a pád malej filmovej spoločnosti, r. Jean-Luc Godard, 1986, FR/SWI, 92 min., OV+ET+CT (ZM)
19.00   Mrs. Fang, r. Wang Bing, 2017, HK/FR/DE, 86 min., OV+ET+ST (KFD)
21.00   Divosi, r. Bertrand Mandico, 2017, FR, 110 min., OV+ET+CT (BL)

K4
10.30   Vtáci spievajú v Kigali, r. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, 2017, PL, 113 min., OV+ET+ST (KFD)
* 13.00   Universum Brdečka, r. Miroslav Janek, 2018, CZ, 84 min., OV+ET (KFD)
* 15.00   Louise-Michel, r. Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2008, FR, 94 min., OV+ET+CT (SP/KFD)
* 17.30   Cigán, r. Martin Šulík, 2011, SK/CZ, 107 min., OV+ET (SP/SFK)
* 20.30   Otrávené světlo, r. Jan Stanislav Kolár, Karel Lamač, 1921, CS, 61 min., OV (SP/ZM)
22.00   Pásmo súťažných filmov I, blok súťažných filmov, 2017, 86 min., OV+ET+ST (S)

--------

18. 3. – nedeľa

K1
10.30   Outrage Coda, r. Takeši Kitano, 2017, JP, 104 min., OV+ET+CT (KFD)
13.00   The Russian Job, r. Petr Horký, 2017, CZ, 63 min., OV+ET+CT (BL)
15.00   Mesiac Jupitera, r. Kornél Mundruczó, 2017, HU/DE, 123 min., OV+ ET+CT (KFD)
17.30   Až na dno, r. Wim Wenders, 2017, US/DE/FR/ES, 111 min., OV+CT (KFD)
* 20.00   Inde, r. Juraj Nvota, Marian Urban, 2018, SK/CZ, 80 min., OV (SFK)
22.00   Tom of Finland, r. Dome Karukoski, 2017, FI/SE/DE, 116 min., OV+ET+CT (BL)

K2
10.00   Free Lunch Society – Prijmi nepodmienené príjmy, r. Christian Tod, 2017, AT/DE, 95 min., OV+ET+ST (BL)
12.00   Ornitológ, r. João Pedro Rodrigues, 2016, PT/FR/BR, 118 min., OV+ET+CT (BL)
14.15   Mrs. Fang, r. Wang Bing, 2017, HK/FR/DE, 86 min., OV+ET+ST (KFD)
* 16.00   Spirituálna dimenzia filmu, prednáška + projekcia filmu Tenká červená čiara (SP)
* 20.30   Pásmo súťažných filmov III, blok súťažných filmov, 2017 – 2018, 83 min., OV+ET+ST (S)

K3
11.30   Jmenuji se Hladový Bizon, r. Pavel Jurda, 2018, CZ/SK, 2016, 83 min., OV+ET (SFK)
13.30   Rukopis nájdený v Zaragoze, r. Wojciech Jerzy Has, 1964, PL, 177 min., OV+ET+ST (ZM)
* 17.00   Ružové sny, r. Dušan Hanák, 1976, CS, 81 min., OV+ET (JBOX)
19:00   Putovanie francúzskym filmom, r. Bertrand Tavernier, 2016, FR, 190 min., FR+ET+CT (ZM)

K4
11.30   Mademoiselle Paradis, r. Barbara Albert, 2017, AT/DE, 97 min., OV+ET+CT (BL)
* 13.30   Obrazy (proti) extrémizmu, pásmo krátkych filmov, 1946 – 2015, CS/SK, 83 min., OV (FKD)
* 15.30   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD)
17.30   Poslední v Aleppe, r. Feras Fayyad, 2017, DK/SY/DE, 104 min., OV+ET+ST (BL)
19.30   Filmy Jeana Roucha I – Ja černoch, r. Jean Rouch, 1959, FR, 78 min., OV+ST (KI+)
21.30   Pásmo súťažných filmov II, blok súťažných filmov, 2017, 82 min., OV+ET+ST (S)

-------

19. 3. – pondelok

K1
08.30   Obrazy (proti) extrémizmu, pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FKD)
16.00   Som kvapkou slnka na zemi, r. Elene Naveriani, 2017, SWI/GE, 61 min., OV+ET+ST (BL)
17.30   Cukrár, r. Ofir Raul Graizer, 2017, IL/DE, 104 min., OV+ET+CT (BL)
* 20.00   Svetlé miesto, r. Dušan Trančík, 2018, SK, 60 min., OV (SFK)
22.00   Outrage Coda, r. Takeši Kitano, 2017, JP, 104 min., OV+ET+CT (KFD)

K2
* 16.30   Budujeme Slovensko: Zimný prístav, r. Bibiana Beňová, SK, 26 min., OV (SFK)
17.30   Emmanuel Macron: Zákulisie víťazstva, r. Yann LʼHénoret, 2017., FR, 90 min, OV+ET+ST (BL)
* 19.30   Pásmo súťažných filmov IV, blok súťažných filmov, 2017, 87 min., OV+ET+ST (S)
21.30   David Lynch: Život v umení, r. Jon Nguyen, Rick Barnes, Olivia Neergaard-Holm, 2016, US/DK, 93 min., OV+CT (KFD) 

K3
17:00   LOMO – The Language of Many Others, r. Julia Langhof, 2017, DE, 101 min., OV+ET+ST (BL)
19.00   Tichá noc, r. Piotr Domalewski, 2017, PL, 97 min., OV+ET+ST (BL)
* 21.00   Brazil, r. Terry Gilliam, 1985, GB, 136 min., OV+CT (JBOX)

K4
09.00   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD)
17.30   Pásmo súťažných filmov III, blok súťažných filmov, 2017 – 2018, 83 min., OV+ET+ST (S)
* 19.30   Filmy Jeana Roucha II, pásmo krátkych filmov, r. Jean Rouch, 89 min., OV+ST (KI+)
* 21.30   Zlá krv, r. Leos Carax, 1986, FR/SWI, 114 min, OV+CT (KFD)

------

20. 3. – utorok

K1
08.30   Obrazy (proti) extrémizmu, pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FKD)
16.00   LOMO – The Language of Many Others, r. Julia Langhof, 2017, DE, 101 min., OV+ET+ST (BL)
18.00   Vnútorné slnko, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+ET+CT (KFD)
* 20.00   Sloboda, r. Jan Speckenbach, 2017, DE/SK, 100 min., OV+ET+ST + Fifi Fatale, r. Mária Kralovič, 2018, SK, 14 min., OV (SFK)

K2
10.00   Industry Days: Works in Progress
14.00
   Industry Days: Menej je niekedy viac – prečo potrebujeme krátke filmy
16.00
   Industry Days: Masterclass: Jacqueline Lentzou
18.30
   Nico, 1988, r. Susanna Nicchiarelli, 2017, IT/BE, 93 min., OV+CT (KFD)
20.30   Lekcia, r. Laurent Cantet, 2017, FR, 114 min., OV+CT (KFD)

K3
* 17.00   Tanečnica
, r. Stéphanie Di Giusto, 2016, FR/BE/CZ, 108 min., OV+ET+CT (JBOX)
* 19.30   Vienna Shorts uvádza: Rakúske experimenty, r. rôzni, 2016 – 2017, AT, 61 min., OV (BL)
21.30   Som kvapkou slnka na zemi, r. Elene Naveriani, 2017, SWI/GE, 61 min., OV+ET+ST (BL)

K4
09.00   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD)
15.00   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)
* 17.00   Biely boh, r. Kornél Mundruczó, 2014, DE/SWE/HU, 119 min., OV+ ET+CT (SP/KFD)
* 20.00   Večer s Kino Ikonom: Filmy Jeana Roucha III, pásmo krátkych filmov, r. Jean Rouch, 75 min., OV+ST (SP/KI+)
22:00   Pásmo súťažných filmov IV, blok súťažných filmov, 2017, 87 min., OV+ET+ST (S)

-------

21. 3. – streda

K1
08.30   Obrazy (proti) extrémizmu, pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FKD)
16.00   Free Lunch Society – Prijmi nepodmienené príjmy, r. Christian Tod, 2017, AT/DE, 95 min., OV+ET+ST (BL)

K2
11.00   Industry Days: Slovenská filmová krajina – zdroje a rezervy
14.30   Industry Days: Potenciál medzisektorových inovácií s prepojením na filmový priemysel
17.30   Tehran Taboo
, r. Ali Soozandeh, 2017, DE/FR/AT, 96 min., OV+ET+CT (BL)
* 19.30   Ismaelove prízraky, r. Arnaud Desplechin, 2017, FR, 114 min., OV+ET+CT (SP/KFD)

K3
17.00   Life Guidance, r. Ruth Mader, 2017, AT, 101 min., OV+ET+CT (KFD)
19.00   3/4, r. Ilijan Metev, 2017, BG, 82 min., OV+ET+CT (BL)
21.00   Ornitológ, r. João Pedro Rodrigues, 2016, PT/FR/BR, 118 min., OV+ET+CT (BL)

K4
09.00   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD)
16.00   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)
18.00   Pola X, r. Leos Carax, 1999, FR/SWI/DE, 129 min., OV+ST (KFD)
20.30   Flákači, r. Eliza Hittman, 2017, US, 95 min., OV+ CT + víťaz súťaže krátkych filmov (BL)

----------------------
Kino Mladosť
* - s osobným uvedením tvorcov

15. 3. – štvrtok
18.00   Nico, 1988
, r. Susanna Nicchiarelli, 2017, IT/BE, 93 min., OV+CT (KFD)
20.00   Odnikiaľ, r. Fatih Akin, 2017, DE/FR, 106 min., OV+ET+CT (KFD)

16. 3. – piatok
16.00   The Best of Jiří Brdečka
, pásmo krátkych filmov, 1948 – 1980, CS, 88 min., OV+ET (KFD)
* 18.00   Universum Brdečka, r. Miroslav Janek, 2018, CZ, 84 min., OV+ET (KFD)
20.30   Až na dno, r. Wim Wenders, 2017, US/DE/FR/ES, 111 min., OV+CT (KFD)

17. 3. – sobota
16.00
   Černý Petr, r. Miloš Forman, 1963, CZ-SVK, 89 min., OV+ET (ZM)
18.00   Mademoiselle Paradis, r. Barbara Albert, 2017, AT/DE, 97 min., OV+ET+CT (BL)
20.00   Cukrár, r. Ofir Raul Graizer, 2017, IL/DE, 104 min., OV+ET+CT (BL)

18. 3. – nedeľa
14.00   Inde
16.00   David Lynch: Život v umení
, r. Jon Nguyen, Rick Barnes, Olivia Neergaard-Holm, 2016, US/DK, 93 min., OV+CT (KFD)
18.00   The Florida Project, r. Sean Baker, 2017, US, 111 min., OV+ CT (BL)
20.30   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)

19. 3. – pondelok
18.00
   The Russian Job, r. Petr Horký, 2017, CZ, 63 min., OV+ET+CT (BL)
20.00   Vnútorné slnko, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+ET+CT (KFD)
22.00   Prezident Blaník, r. Marek Najbrt, 2018, CZ, 95 min., OV+ET (KFD)

20. 3. – utorok
* 17.00   Milenci z Pont-Neuf
, r. Leos Carax, 1991, FR, 121 min., OV+CT (KFD)
* 20.00  Mesiac Jupitera r. Kornél Mundruczó, 2017, HU/DE, 123 min., OV+ ET+CT (KFD)

21. 3. – streda
16:00   Vtáci spievajú v Kigali
, r. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, 2017, PL, 113 min., OV+ET+ST (KFD)
* 18.30   Válek, r. Patrik Lančarič, 2018, SK, 131 min., OV (SFK)
* 21.00   Hon, r. Thomas Vinterberg, 2012, DK, 111 min., OV+ ET+CT (JBOX)

----------------------------
Artkino za Zrkadlom
* - s osobným uvedením tvorcov

15. 3. – štvrtok
18.00   Vnútorné slnko
, r. Claire Denis, 2017, FR, 94 min., OV+ET+CT (KFD)
20.00   The Florida Project, r. Sean Baker, 2017, US, 111 min., OV+ CT (BL)

16. 3. – piatok
09.00   Obrazy (proti) extrémizmu,
pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FKD)
18.00   Nico, 1988, r. Susanna Nicchiarelli, 2017, IT/BE, 93 min., OV+CT (KFD)
20.00   Súboj pohlaví, r. Jonathan Dayton, Valerie Faris, 2017, GB/US, 121 min., OV+CT (KFD)

17. 3. – sobota
16.00
   Až na dno, r. Wim Wenders, 2017, US/DE/FR/ES, 111 min., OV+CT (KFD)
18.00   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)
20.00   Mesiac Jupitera, r. Kornél Mundruczó, 2017, HU/DE, 123 min., OV+ ET+CT (KFD)

19. 3. – pondelok
09.00   Obrazy (proti) extrémizmu,
pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FKD)
18.00   Kvetinárstvo, r. Ruben Desiere, 2017, BE/SK, 78 min., OV+ET+ST(SFK)
* 20.00   Válek, r. Patrik Lančarič, 2018, SK, 131 min., OV (SFK)

20.3. – utorok
09.00   Obrazy (proti) extrémizmu,
pásmo krátkych filmov, 1949 – 2001, CS/SK, 41 min., OV (FDK)
18.00   Flákači, r. Eliza Hittman, 2017, US, 95 min., OV+ CT (BL)
20.00   Odnikiaľ, r. Fatih Akin, 2017, DE/FR, 106 min., OV+ET+CT (KFD)

21. 3. – streda
18.00   Sloboda
, r. Jan Speckenbach, 2017, DE/SK, 100 min., OV+ET+ST (SFK)
20.00   Prezident Blaník, r. Marek Najbrt, 2018, CZ, 95 min., OV+ET (KFD)

----------------------
Kino Klap VŠMU
* - s osobným uvedením tvorcov

15. 3. – štvrtok
* 17.00   Masterclass: Piotr Stasik
(SP)

16. 3. – piatok
17.00   Iné vízie (SK) 2017 – I,
2016 – 2017, SK, 73 min., OV+ET (BL)

19. 3. – pondelok
* 17.00
   Masterclass: Leos Carax (SP)
* 19.00   Holy Motors, r. Leos Carax, 2012, FR, 115 min., OV+CT + My Last Minute, r. Leos Carax, 2006, FR, 1 min., OV (KFD)

20. 3. – utorok
17.00   Iné vízie (SK) 2017 – II
, 2016 – 2017, SK, 70 min., OV+ET (BL)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprievodný program: 

8.3.2018 - 1.4.2018 / Kino Lumiére / Výstava
Febiofest v premenách času 

15.3.2018 - 6.4.2018 / Poľský inštitút / Výstava
Jerzy Kawalerowicz. Maliar 10. múzy

15.3.2018, 17:00 / Kino Klap / Workshop
Masterclass: Piotr Stasik

16.3.2018, 17:00 / Kino Lumiére / Krst knihy a premietanie
Krst knihy Cenzúra a dokumentárny film po roku 1989

17.3.2018, 15:00 / Kino Lumiére / Prednáška a premietanie
Prípadová štúdia: Louise-Michel

17.3.2018, 17:30 / Kino Lumiére / Prednáška a premietanie
Prípadová štúdia: Cigán

17.3.2018. 20:30 / Kino Lumiére / Prednáška
Prednáška Josefa Rauvolfa k filmu Davida Cronenberga Nahý obed

17.3.2018, 20:30 / Kino Lumiére / Premietanie so živou hudbou
Otrávené svetlo + Tma 

18.3.2018, 20:00 / Café Berlinka / Premietanie so živou hudbou
Krvavá pani + Talent Transport

18.3.2018, 16:00 / Kino Lumiére / Premietanie a diskusia
Spirituálna dimenzia filmu

19.3.2018, 17:00 / Kino Klap / Workshop
Masterclass: Leos Carax

-----------------------------------------------------------

Industry Days

20.3.2018 / Lumiére
10.00   Industry Days: Works in Progress
14.00   Industry Days: Menej je niekedy viac – prečo potrebujeme krátke filmy
16.00   Industry Days: Masterclass: Jacqueline Lentzou
22.00 – Industry party: Dirty Animation / Luna bar

21.3.2018 / Lumiére
11.00   Industry Days: Slovenská filmová krajina – zdroje a rezervy
14.30   Industry Days: Potenciál medzisektorových inovácií s prepojením na filmový priemysel

---------------------------------------------------------

20.3.2018, 17:00 / Kino Lumiére / Prednáška a premietanie
Prípadová štúdia: Biely boh 

20.3.2018, 20:00 / Kino Lumiére / Prednáška + diskusia + premietanie
Večer s Kino-Ikonom

20.3.2018, 22:00 / Luna bar / párty
Industry party: Dirty Animation

21.3.2018, 19:30 / Kino Lumiére / Diskusia a premietanie
Prípadová štúdia: Ismaelove prízraky

Vysvetlivky: Bez limitov (BL), Súťaž v stede Európy (S), Klubový film dnes (KFD), Osobnosti klubového filmu (KFD_O), Zrkadlo minulosti (ZM), Sprievodné podujatia (SP), Filmový kabinet deťom (FKD), Klubový jukbox (JBOX), Slovenská filmová krajina (SFK). 

...

Na návštevníkov bratislavského MFFK Febiofest čaká 7 dní filmového maratónu v 4 kinách a 7 kinosálach a vyše 100 snímok vo festivalovom programe, po prvýkrát uvedených na Slovensku, vrátane exkluzívnych predpremiér filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch. Nebudú chýbať ani nové slovenské filmy v premiére, pocty osobnostiam domácej aj svetovej kinematografie, osobné stretnutia s európskymi filmármi, medzinárodná súťaž, unikátne premietania kultových archívnych diel a aj experimentálne či detské filmy.

V aktuálnom ročníku bude už po piatykrát dominantou programu MFFK Febiofest súťažná sekcia V strede Európy. V programe sa predstavia aj exkluzívne predpremiéry nových domácich filmov v sekcii Slovenská filmová krajina, ktorá je divácky najúspešnejšou a najnavštevovanejšou sekciou. Výber nových snímok z celého sveta a aj tých ovenčených z prestížnych festivalov, zas uvedie exkluzívne a len počas festivalu, sekcia Klubový film dnes, ktorá sa dočkala tento rok zaujímavých zmien. Osobnosti klubového filmu prinesú zas ako nové, tak aj staršie snímky od režisérov, ktorí veľmi význačne ovplyvňujú klubový film posledné roky. Filmy budú uvádzané za osobnej účasti režisérov. Do programu pribudla nová sekcia Bez limitov, diváci sa môžu tešiť na tituly, ktoré ovládli v poslednej dobe filmové festivaly či európsku klubovú scénu, vrátane nominantov na Oscara. V Klubovom Jukeboxe tento raz nevyberali svoje hity diváci, ako bolo zvykom, ale pri príležitosti 25. ročníka konania festivalu vybrali z klubových filmov, distribuovaných ASFK za posledných 25 rokov, svoj najobľúbenejší známe osobnosti z literatúry, divadla, výtvarného umenia, tanca aj filmu a zároveň vybraný film osobne na MFFK Febiofest uvedú. Diela zlatých fondov svetovej aj slovenskej kinematografie uvedie sekcia Zrkadlo minulosti, pokračovať bude aj sekcia pre náročného diváka Kinoikon+ a MFFK Febiofest už tradične neopomenie ani najmladších divákov a prinesie Filmový kabinet deťom.

MFFK Febiofest poctí oceňovaný filmár Arnauld Desplechin svojou návštevou na záverečnom ceremoniáli 21. marca 2018 a predtým uvedie verejný masterclass, kde bude hovoriť o svojej tvorbe. Arnaud Desplechin, ktorého možno označiť za „miláčika“ festivalu v Cannes, keďže najslávnejší festival uviedol v svetovej premiére až päť jeho snímok a dokonca mu dva razy zveril porotcovské kreslo v hlavnej súťaži, zavíta na Slovensko po prvý raz.

Hlavným organizátorom MFFK Febiofest je Asociácia slovenských filmových klubov.

Aktuálne informácie na www.febiofest.sk a na Facebooku
-----------

Vstupenky:

                                         S preukazom FK  / Bez preukazu FK

Kino Lumière                 3,50 Eur                  4,50 Eur
Kino Mladosť                 3,50 Eur                  4,50 Eur
Zrkadlo                           3,00 Eur                  4,50 Eur
Kino KLAP (VŠMU)        zadarmo                 zadarmo

Febiopas*                     20,00 Eur                 20,00 Eur

*platí na 10 jednotlivých vstupov do všetkých bratislavských kinosál MFFK Febiofest 2018.

do 24.12. 2017 – 10 EUR na www.predpredaj.sk
od 25.12. 2017 do 14.3. 2018 – 15 EUR na www.predpredaj.sk a v Kine Lumière
od 15. do 21.3. 2018 – 20 EUR v Kine Lumière

Predaj vstupeniek na projekcie počas filmového festivalu Febiofest 2018.

Kino Lumiére:
počas otváracích hodín kina, najkôr však 30 min pred prvým premietaním
alebo online na  www.kino-lumiere.sk

Kino Mladosť:
Každý deň 1 hodinu pred premietaním

Artkino za zrkadlom:
Pondelok - Piatok: 10:00 - 21:00
Sobota – Nedeľa: 1 hodinu pred premietaním

Febiopas
Febiopas si môžete zakúpiť prostredníctvom stránky www.predpredaj.sk Po zakúpení vám bude zaslaný na zadaný e-mail voucher, ktorý si môžete vymeniť od 5.3. 2018 LEN v Kine Lumière za Febiopas.


                          

Odporúčame

prednáška / diskusia

TEDxBratislava 2018

TEDxBratislava 2018 bude posúvať názorové hranice. Obľúbená konferencia pod hlavičkou globálneho konceptu TED sa 1. júla po roku...Viac
Ne 1.7.2018 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
St 1.8.2018 / Letné Film Europe kino v Berlinke SNG
odporúčame!
festival

Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava - jún 2018

Pozrite si júnový program 43. ročníka bratislavského letného mestského festivalu. Aj tento rok vás čakajú mesiace plné...Viac
1.6.2018 - 30.6.2018 / Bratislava
odporúčame!
film

Cinevitaj - prehliadka talianskych filmov

Cinevitaj v tomto roku otvorí divadelný a filmový herec Carmine Maringola, ktorý uvedie film režisérky Emmy Dante Ulica v Palerme...Viac
5.6.2018 - 25.6.2018 / Kino Lumière
odporúčame!