film
festival

MFFK Febiofest 2019

26. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest sa bude niesť v znamení zmien, ktoré prispejú k modernému a atraktívnemu festivalu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Až tri slovenské filmové podujatia sa po prvýkrát prepoja a v marci tak spravia z Bratislavy centrum stretnutí medzinárodných a domácich filmových profesionálov aj fanúšikov. Visegraf Film Forum (19. - 23. marec) a Kinedok.

Prečítajte si blogy o festivale:
Febiofest privíta ukrajinského režiséra Sergeja Loznicova,
Febiofest prinesie novinky s hviezdnym Pattinsonom, Bardemom aj Gyllenhaalom

Tipy z ponuky Febiofestu

Vyhľadávanie podľa miesta: Kino Lumiére (hrá sa v sálach K1, K2, K3, K4) / Kino Mladosť / Artkino za zrkadlom

Program

Lumiére
20.3.2019, streda

22.00 Punk je hned!

21.3.2019, štvrtok
8.30 Ponrepo deťom
9.00 Až přijde válka
10.30 Filmový uzel Zlín
15.00 Vysnená krajina
15.30 Zábava, zábava
17.00 Deti mŕtvych
17.00 Best of Azyl 2018, blok krátkych filmov
17.30 L´animale
18.00 Dobrá smrť
19.00 Pásmo súťažných filmov I
19.00 Prípad Barnabáš Kos
20.00 Ľútosť
20.30 Proces
21.00 Nech žije smrť
21.30 Suspiria
22.00 Útek

22.3.2019, piatok
8.30 Filmový uzel Zlín
9.00 Až přijde válka
10.30 Ponrepo deťom
15.00 Ľútosť
15.00 Hľadanie Vivian Maier
16.30 Ochranné sfarbenie
17.00 Šarkan + making of
17.00 Maidan
18.00 Všetci to vedia
18.00 Máme na víc
18.30 Ja, Pierre Rviére, som uškrtil svoju matku, sestru a brata
19.00 Pásmo súťažných filmov II
19.30 Problémy prvního světa
20.30 Stratený domov
21.00 Náš čas
21.30 The Crazies
21.30 Pásmo súťažných filmov I

23.3.2019, sobota
10.00 His Master´s Voice
10.30 Nepracuj
11.00 Central Bus Station
12.30 Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari
12.45 Až přijde válka
13.00 Nikdy nezostarnú
13.30 Sen noci svatojanské
14.30 Šťastný Lazzaro
15.00 Gundermann
15.00 Moje šťastie
15.30 Mohyla
17.00 Posledné večery na Zemi
17.15 Ľalie poľné
17.30 High Life
17.30 Pásmo súťažných filmov III
19.15 Predstavenie
19.30 Na ceste
19.30 Vienna Calling
20.00 Milosť
21.15 Ctihodní kati
21.30 Pásmo súťažných filmov II
22.00 Oni a Silvio

24.3.2019, nedeľa
10.00 Náš čas
10.00 Do boja
10.30 L´animale
11.00 Punk je hned!
12.30 Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari
12.30 Diktátor
12.30 Cesta do fantázie
15.00 Bratia Sisterovci
15.00 Útek
15.30 Volyň
16.00 Andrej Rubľov
17.00 Politikum.cz - blok dokumentárnych filmov
18.00 Mohyla
18.30 Central Bus Station
19.00 Vysnená krajina
20.00 Klérus
20.30 Love Express
20.30 Pásmo súťažných filmov IV
21.00 Nedotýkaj sa ma
22.00 Pásmo súťažných filmov III
22.30 Luz

25.3.2019, pondelok
9.00 Mohyla
15.00 Vienna Calling
15.00 Svadba
15.30 Šťastný Lazzaro
17.00 Démanty noci
17.00 Triumf vôle
18.00 Obliehanie mesta
18.30 Kinedok: Každý múr je i bránou
20.00 Chvilky
20.00 Budovatelé říše
21.00 Také krásne šaty
21.00 Posledné večery na zemi
22.00 Alice T
22.00 Pásmo súťažných filmov V.

26.3.2019, utorok
9.00 Mohyla
15.00 Obliehanie mesta
15.30 Chvilky
16.00 Lada svetom
16.30 Nedotýkaj sa ma
17.00 Sprievodca zlom
17.30 Studio Munka uvádza..., blok krátkych filmov
19.00 Oni a Silvio
19.30 Mandy - Kult pomsty
20.00 Deti mŕtvych
22.00 Studená vojna

-----

Kino Mladosť
20.3.2019, streda

18.00 His Master´s Voice
20.00 Oni a Silvio

21.3.2019, štvrtok
16.00 Do boja
18.15 Nikdy nezostarnú
20.00 Šťastný Lazzaro

22.3.2019, piatok
16.00 Alice T.
18.00 Zábava, zábava
20.00 Krotká

23.3.2019, sobota
14.30 Mladosť
17.00 Punk je hned!
20.30 Upír Nosferatu

24.3.2019, nedeľa
16.00 Lada svetom
18.00 Všetci to vedia
20.30 Vlkolak

25.3.2019, pondelok
16.00 Anton Srholec
18.00 High Life
20.15 Bratia Sisterovci

26.3.2019, utorok
16.00 Gundermann
18.30 Zkáza Dejvického divadla

-----

Artkino za zrkadlom
20.3.2019, streda

18.00 Do boja
20.15 Punk je hned!

21.3.2019, štvrtok
18.00 Chvilky
20.00 Všetci to vedia

22.3.2019, piatok
18.00 Také krásne šaty
20.00 Šťastný Lazzaro

23.3.2019, sobota
16.00 Zkáza Dejvického divadla
20.00 Lada svetom

24.3.2019, nedeľa
16.30 Máme na víc
18.00 Dobrá smrť
20.00 Oni a Silvio

25.3.2019, pondelok
18.00 Stratený domov
20.00 Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako babari

26.3.2019, utorok
18.00 Klérus
20.30 Milosť

-------------------------------

Sekcie a ich filmy: 

Bez limitov: Tituly, ktoré inovatívnymi prístupmi k filmovej narácii alebo vizuálnemu spracovaniu ovládli v poslednom čase filmové festivaly či európsku klubovú scénu.
Filmy: Best of Azyl, Budovatelé říše, Central Bus Station, Deti mŕtvych, Fúga, Každý múr je i bránou, L´animale, Love Express. Zmiznutie, Ľútosť, Máme na víc, Nedotýkaj sa ma, Nepracuj, Politikom, Posledné večery na Zemi, Problémy prvního světa, Studio Munka, Taran, Vienna Calling, Zábava, zábava, Zkáza Dejvického divadla

Kino ikon: V spolupráci s redakčnou radou časopisu Kino-Ikon uvádzame špeciálnu sekciu, zostavenú z výnimočných titulov filmovej histórie. Ich výber filmov je podriadený tohtoročnej hlavnej téme festivalu, ktorou je zlo.
Filmy: Ctihodní kati, Ja, Pierre Riviere, Nech žije smrť

Klubový Jukebox: Päť verejne známych osobností si vyberá z filmov, ktoré distribuovala ASFK v minulosti, a každá z nich vybraný film osobne uvedie. Tento rok padla voľba na výtvarníčku Ivanu Šátekovú, Mariku Beňadik Majorovú, známu pod pseudonymom Tonbogirl, investigatívneho novinára Mareka Vagoviča, stand-up komika Tomáša Hudáka a herca Lukáša Frlajsa.
Filmy: Anton Srholec, Studená vojna, Hľadanie Vivien Maier, Mladosť a Cestu do fantázie.

Klubový film dnes: Nové tituly od tvorcov, ktorí v posledných rokoch veľmi význačne ovplyvňujú klubový film. Diváci sa môžu tešiť na nové filmy Claire Denis, Paola Sorrentina, Asghara Farhadiho, Radu Judeho, Jacqua Audiarda, Petera Jacksona či Györgya Pálfiho. Svoje nové i staršie filmy uvedú na Febiofeste osobne režiséri Sergej Loznica a Wojtek Smarzowski.
Filmy: Krotká, Majdan, Moje šťastie, Predstavenie, Proces, Klérus, Svadba, Volyň, Sprievodca zlom, Také kársne šaty, His Masters Voice, Náš čas, Šťastný Lazzaro, Do boja, Gundermann, Všetci to vedia, Oni Silvio, Bratia Sisterovci, Zákon trhu, High Life, Nikdy nezostarnú, Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín, Alice T., Vysnená krajina

Planet Dark: Nová „polnočná“ sekcia v spolupráci s Planet Dark a Bionautom prinesie niečo pre fanúšikov temných filmových žánrov.
Filmy: Crazies, Luz, Mandy, Suspiria, Werewolf

Slovenská filmová krajina: Sekcia prináša v premiérach a predpremiérach najnovšie slovenské filmy a televízne filmové projekty. Súčasťou sekcie Slovenská filmová krajina je aj krátky animovaný film Šarkan režiséra Martina Smatanu, zaradený do súťaže V strede Európy.
Filmy: Dobrá smrť, Chvilky, Iné vízie, Lada svetom, Milosť, Obliehanie mesta, Punk je hned, Stratený domov, Mohyla

V strede Európy: Súťažná sekcia prináša výber najzaujímavejších krátkych filmov z krajín V4 (Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska) a od nášho blízkeho suseda Rakúska.
Filmy: Spolu sami, Obliehanie, Casting, Last Call, (A)way, Pán mora, Inštruktáž, Where do we go, 1410, Betónová doba, Mitsu, Radwan, Šarkan, Dezertér, Operation Jane Walk, Biele vrany a hrdinovia mezi nami: Na hranici, Imperial Valley, Budúcu stredu, Extrakce

Zrkadlo minulosti: V programe festivalu nezabúdame ani na archívne filmy. Kultové slovenské aj zahraničné snímky, ktoré formovali smerovanie klubovej kinematografie v minulosti.
Filmy: Andrej Rublev, Démanty noci, Desať dní, ktoré otriasli svetom, Diktátor, Na ceste, Ochranné sfarbenie, Prípad Barnabáš Kos, Sen noci Svätojánskej, Triumf vôle, Upír Nosferatu

MFFK Febiofest 2019 prinesie vyše sto snímok v deviatich sekciách, exkluzívne premiéry filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch, nové domáce snímky, pocty osobnostiam svetovej kinematografie, medzinárodnú súťaž, detské snímky i bohatý sprievodný program.

--------------------

Sprievodný program:

A4
22.3.2019 o 19.00 / Hudba 2018: The Final Cut
26.3.2019 o 20.00 / Taran

Bar Bohéma
22.3. a 23.3.2019 / Iné vízie (SK) 2018

Berlinka
24.3.2019 o 20.00 / 10 dní, ktoré otriasli svetom + B-Complex (projekcia filmu so živým hudobným sprievodom)

Foajé
21.3.2019 o 18.00 / Iné vízie
22.3.2019 o 18.00 / Do boja

Kino Klap
21.3.2019 o 16.30 / Sergej Loznica - Masterclass
22.3.2019 o 20.00 / Prípadová štúdia: Untitled

Kino Lumiére
21.3.2019 o 20.30 / Prípadová štúdia: Proces
22.3.2019 o 18.00 / Máme na víc - diskusia
23.3.2019 o 19.30 / Prednáška Josefa Rauvolfa k filmu Na ceste
24.3.2019 o 15.00 / Spirituálna dimenzia filmu
24.3.2019 o 20.00 / Prípadová štúdia: Klérus
25.3.2019 o 10.00 / Industry Days: Works in Progress
25.3.2019 o 14.00 / Industry Days: Prezentácia trainingových platforiem
25.3.2019 o 17.00 / Prípadová štúdia: Triumf vôle
26.3.2019 o 11.00 / Industry Days: Slovenská filmová agentúra predstavuje...

Kino Mladosť
22.3.2019 o 20.00 / Prípadová štúdia: Krotká
23.3.2019 o 20.30 / Upír Nosferatu + Tábor Radosti (projekcia filmu so živým hudobným sprievodom)

Klub pod lampou
21.3.2019 o 19.00 / Fenomény doby - Zlo vo filmoch aj v nás

Luna bar
25.3.2019 o 22.00 / Industry party

Poľský inštitút
Od 18. marca / Výstava fotografií z poľských filmov uvádzaných na Febiofeste 2019 vo výkladoch Poľského inštitútu zo strany Klobučníckej ulice.

Poľský inštitút - v Galérii
21.3.2019 o 17.00 / Prezentácia knihy Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe (Poľsko-české a poľsko-slovenské filmové kontakty).
22.3.2019 / Výstava Obrazy z filmu S láskou Vincent (Twój Vincent, Loving Vincent, 2017, réžia Dorota Kobiela, Hugh Welchman).

-------------

Vstup:
Držiteľovi umožní vstup na neobmedzené množstvo festivalových premietaní podľa vlastného výberu ako aj na sprievodné podujatia počas bratislavského Febiofestu, ktorý sa uskutoční od 20. do 26. marca 2019 v Kine Lumière, Kine Mladosť a v Artkine za zrkadlom.

Cinepass: 30€
Víkendový Cinepass: 15€
1 vstup: 5€

Spot k tohtoročnému Febiofestu:

Odporúčame

festival

Novotvar 2019 - Medzinárodný literárny festival

9.10.2019 - 12.10.2019 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
film

High Life

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa...Viac
Pi 13.9.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
film

Brankár

Dramatický životný príbeh legendárneho brankára Manchester City Berta Trautmanna, ktorý sa v povojnovom Anglicku presadil napriek...Viac
Kino Lumière / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Noc divadiel / Som žena

Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
So 16.11.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!