film
festival

MFFK Febiofest 2019

A je tu ďalší - 26. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest, ktorý sa v roku 2019 bude konať  v dátume od 20. do 26. marca. 26. ročník sa bude niesť v znamení zmien, ktoré prispejú k modernému a atraktívnemu festivalu.

20.03.2019, St - 26.03.2019, Ut

Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest
26. ročník sa bude niesť v znamení zmien, ktoré prispejú k modernému a atraktívnemu festivalu a majú do bratislavských kinosál prilákať domácich divákov aj zahraničných filmových profesionálov. Uskutoční sa od 20. do 26. marca 2019.

MFFK Febiofest si tento rok po prvý raz zvolil tému, ktorej sa bude program naprieč sekciami venovať a ktoré budú leitmotívom konkrétnych filmov.

S podtitulom Zlo sa vo filme neskryje má preto tento rok festivalový program upozorňovať na zlo a strach, ktoré s čoraz väčšou obľubou a silnejším kalibrom šíria politici a médiá a snažia sa nimi ovládať a manipulovať masy. Tiež má za cieľ pripomenúť, že zlo má síce viacero podôb, ale len jeden základ a práve ten približujú divákom už vyše sto rokov veľké filmové príbehy.

Do programového tímu MFFK Febiofest pribudol nový člen Ondrej Starinský, ktorý už s festivalom v minulosti spolupracoval. Od nového ročníka sa bude sústrediť predovšetkým na výber súčasných slovenských hraných aj dokumentárnych filmov, ktorým sa venuje ako dramaturg v Rozhlase a televízii Slovenska.

Aj tento rok sa v súťaži stretne 20 hraných, dokumentárnych, animovaných či experimentálnych krátkych snímok do 30 minút. Ocenenie je už tradične spojené s finančnou prémiou 3000 EUR, o víťazovi rozhodne medzinárodná porota a jeden z filmov si odnesie aj Cenu divákov.

Diváci sa aj naďalej môžu tešiť na filmové novinky z prestížnych festivalov z celého sveta v sekcii Klubový film dnes aj na premiéry nových domácich filmov v Slovenskej filmovej krajine, ktorá je posledné roky divácky najúspešnejšou a najnavštevovanejšou sekciou. V Klubovom Jukeboxe aj tento rok osobnosti vyberú pre publikum svoje obľúbené snímky, Zrkadlo minulosti uchváti s nanovo digitalizovanými dielami zlatého fondu slovenskej a českej kinematografie, v programe budú pokračovať aj sekcie pre náročného diváka Bez limitov a Kinoikon+ a MFFK Febiofest už tradične neopomenie ani najmladších divákov a prinesie tento rok ešte bohatší Filmový kabinet deťom. Program pre filmových profesionálov Industry Days opäť predstaví zástupcom zahraničných filmových festivalov desiatku najočakávanejších pripravovaných slovenských filmových projektov a vytvorí tak platformu na stretnutie svetových profesionálov a domácich producentov. Počas slávnostného otváracieho večera v Bratislave sa už po 11-ty krát udelia Výročné ceny Asociácie slovenských filmových klubov, ktorá je hlavným organizátorom MFFK Febiofest.

-------------

Vstup:
Predpredaj vianočných Cinepassov na celý festival za zvýhodnenú cenu 15€.

Držiteľovi umožní vstup na neobmedzené množstvo festivalových premietaní podľa vlastného výberu ako aj na sprievodné podujatia počas bratislavského Febiofestu, ktorý sa uskutoční od 20. do 26. marca 2019 v Kine Lumière, Kine Mladosť a v Artkine za zrkadlom.

Po vianočnom predpredaji - Cinepass: 20€
počas festivalu na mieste - Cinepass: 30€

1 vstup: 5€

Odporúčame

party

Soul Food: 10 Year Anniversary

Št 20.12.2018 / Nu Spirit Bar
odporúčame!
divadlo

Cirkus Scapin

Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí.Viac
14.1.2019 - 28.1.2019 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
kurz / workshop

Zaškolovacie workshopy v Lab.café

St 19.12.2018
odporúčame!
film

Súmrak

Dej sa odohráva v Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského...Viac
Kino Film Europe / Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!