výstava

Kúzlo zviditeľnenia

Kúzlo zviditeľnenia – kolektívna výstava Zväzu maďarských autorov výtvarného a úžitkového umenia (MKISZ).

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
11.06.2019 17:00, Ut

„ ...už vidím svet, keďže poznávam šíriace sa posolstvo žltej a modrej ...a vnímam nekonečný čas …ktorý zostáva so mnou ...” 

Kúzlo zviditeľnenia je intelektuálna sila, ktorá nás zapája do procesu prežívania a porozumenia. Spúšťa v nás schopnosť vnímania a identifikácie. Umenie na nás vplýva, poskytuje nám zážitok. Núti nás zamyslieť sa, zdieľať a zároveň vyvoláva emócie. Núti nás prežívať, zamýšľať sa. Napokon cieľom diela je zdieľanie intelektuálneho obsahu a odhalenie podstaty, čoho súčasťou je emocionálne aj racionálne. Výtvarné umenie dokáže zviditeľniť duševné procesy. Komunikuje bez slov, nadväzuje s nami emocionálny vzťah, podnecuje fantáziu, ponúka reálny zážitok a umožňuje zahĺbenie sa do diela. Forma, povrchová úprava, vrstevnatosť, systém, používanie, zvýrazňovanie, rytmus a dynamika farieb pomáhajú odhaliť obsah, podstatu. Význam umenia spočíva v kladení otázok a nachádzaní odpovedí. Tvorba je intelektuálny proces, v ktorom umelec materializuje štýl a postoj pre neho príznačný. Sumarizačná schopnosť diela sa prejavuje v tvorivej činnosti autora, do ktorej je dielo zasadené, jeho podstata sa interpretuje na základe štýlových znakov. Umelca spoznávame vďaka záverom, prostredníctvom ktorých sa dielo stáva definitívnym, zrealizovaným dôsledkom.

Program festivalu Dni maďarskej kultúry 2019.

Odporúčame

film

Pina

Wenders snímku natočil ako poctu nemeckej choreografke Pine Bausch.Viac
Bažant Kinematograf na Magio pláži / Nádvorie historickej radnice, Modra / Kino Mier Modra
odporúčame!
festival

Mesiac fotografie 2019

29.10.2019 - 2.11.2019 / Bratislava
odporúčame!
film

Toto je náš svet

Otec a jeho šesť detí žijú alternatívnym spôsobom života v lese na severozápade USA. Následkom tragických udalostí sú však nútení...Viac
Št 22.8.2019 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
party

SIGNAll_FM & Drumatique

Pi 18.10.2019 / Dunaj˜
odporúčame!