koncert
festival
iná akcia

Slovenská Tepláreň - Koncerty pre Matúša a Juraja

Desiatky umelcov, umelkýň a kapiel sa uprostred novembra spojí v kluboch po celom Slovensku v rámci podujatia Slovenská Tepláreň. Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda, Romana Samotného z Teplárne a ďalších partnerov je vyjadriť koncertmi pre Matúša a Juraja spolupatričnosť s ich blízkymi i podporu LGBTI+ ľuďom.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

"Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave. Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí. Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom. Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti. Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku vrátane LGBTI+ menšiny. Chceme kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie a preto organizujeme festival Slovenská Tepláreň."

                                                                                                                                                   Slovenská Tepláreň

 

KALENDÁR AKCIÍ


Minulé podujatia:

11. 11. 

HVIEZDA & Žamboši / Slovenská Tepláreň warm up, Pink Whale 
Slovenská Tepláreň Warmup: Erik Šulc & Friends + Quatro Emocione + Space Cats + Isobutane, Nová Cvernovka

12. 11.

Koncert pre Matúša a Juraja: Bez ladu a skladu, ERØ, FVLCRVM, Meowlau X Val, Para, TRANSmisia,
Zámocká ulica

Shallov + hostia: Shallov, Kalle, Dominik Suchý, Vojdi, Kristie Kardio, Exui, Fuga
Lotos cup Tutti Frutti: ŠK Lotosove kvety, High street club
Čisté Tvary + support: Čisté Tvary, NOV, Unityed, SLON, Pink Whale 
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Akcia vnášania farby: Kolektívna akcia v rámci výstavy Niečo horí s kurátorom Juliusom Pristauzom,
Kunsthalle Bratislava
Niečo horí, Kunsthalle Bratislava
Veneer & Karol Mikloš, Klub Za Oponou / KC Modra
Art Society s.r.o.: ROMALE - talkshow Rómovia a LGBTIQ+ komunita: Talkshow ROMALE, Art Society s.r.o., FB live stream
Aj my sme Tepláreň / diskusia + koncert: Edo Klena, Bea Klenová, Katarína Franeková, Ľubica Vyhnánková, Light*, Karin Andrášiková, Michal Karako, Stará jedáleň

13. 11. 

Love is Love: Strings Concept, Námestie SNP
Mikrozvuk #29: alfa00, Martyna Basta, LOM space
Brajgel & Archívny chlapec, Radnica - café & wine bar Pezinok

14. 11.

Workshop: Akt pozerania so Sophiou Stemshorn, Kunsthalle Bratislava
Slovenská Tepláreň: Selah Collective, Pink Whale 

15. 11.

Voľne Pohodení, Castle Art House Zámocký dom

16. 11.

Decadance / 90’s Rave Edition, Wax
Ultrazvuk + Škrupo & Bad Karma Boy, Pink Whale
Drum&Bass v KC DunajKC Dunaj
TrsniSi! Punk'n'Oldies party, Fuga

Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy
Hviezda, Adalbert, Last Millennials, Stopové Prvky Asfaltu, Kulturák klub
Slovenská Tepláreň v blacku.: Carl., SPACER (DJ set), black.
Slovenská Tepláreň v Klube 39: Straky a Nálezy, Vyššie Sféry, Marhule, Uzavretá Spoločnosť, Ukupunktúra, Random Choices, Klub 39
PureHeart - Slovenská Tepláreň: Kodiki, TRANSmisia, Exui, Spacer, Dark Euphory, Bronx Brody, Lemon Whore, Nová Cvernovka

17. 11.

Slovenská tepláreň v Klariskách: Cappella Istropolitana, Výstavno-koncertná sieň Klarisky
Gypsy ethno jazz music: Barbora Botošová a Marek Michael Konček Project, SARA priestor pre stretnutia Vinosady
Butterfly Effect, Radosť Club Bratislava
Miss Angelika Travesti Show, Bukowski bar 
Zlo zvíťazí, keď dobrí ľudia neurobia nič: RIAVA, Korzo Zálesie - Kultúrno ekologické centrum Metamorfóza
Diskusia a koncert slobody: Diskusia „Prijať druhých = prijať seba“ + Štefánikove deti, Radnica - café & wine bar Pezinok
Slovenská tepláreň na dvore: koncert Petra Juhása, vešanie kľúčikov na sakuru, vnútroblok Záhrebská (Susedia na dvore)

THEY! Drag Queens and Kings Showcase, P*akt Kultúrne centrum 
Petra Von Pressburg live, The International Bratislava
Festival proti násiliu festival, Stredoeurópske fórum, Koncert pre všímavých, Biela vrana, Fuga
Koncert pre všímavých koncert, Námestie SNP

18. 11.

Moody x Innocent & eyerim: Denes Toth, Vesnu, Konik, Wax
Srnka & Standard Society & PKREK , Pink Whale 
ERØ, Balans bistro
Nočná Khidi x Olam: Vulkanski, Frequency Shifter, Liza Rivs a ďaľší,  Nová Cvernovka
Slovenská tepláreň pred Kalabom: Toddler Punk, Kalab

PLF / Vritti, A4 - priestor súčasnej kultúry
Venované obetiam na Zámockej: Kollektivet (Láska v jednom dome), Divadlo Astorka

19. 11. 

Nevesta, Divadlo Astorka
Boris Vitázek, Sofia Nøt, Ferenčuhová, Tallo, Vojtašáková, PLou, Vyššie Sféry, maľba/boršč, T3 – kultúrny prostriedok a Cyklokuchyňa
DJ's Night: La Bomba, Zrzky Spanish Wine Bar 
Hell-No-Queen! / Slovenská Tepláreň: B-Complex, DJ Ramzy al Spinoza, local legends, Nová Cvernovka 
Premietaniu filmu Pride a premietanie filmu Paráda, Kino Film Europe
Slovenská Tepláreň v Bukowski bare: Ukupunktúra, Bukowski bar
Idealogy Drum&Bass Fashion Show / new collection launch party / supporting slovenskateplaren.sk, Manifest Bohéma

Sona Kmet Unplugged, Rómerov Dom
Slovenská Tepláreň: Svetlonoc, Timea, Dorota Nvotová, Zuzana Mikulcová, .klub pod lampou

Slovenská Tepláreň: Vesnu, Bobsan, Wnchnz, Spacɇr, Sundeck

20. 11. 

Dúhové čajovanie, Ateliér Čaj
Preßburger Klezmer BIG Band, Centrum kultúry a vzdelávania Lozorno
Holé vety x literárnyklub.sk x Slovenská Tepláreň: Lotta Love, Error Fatale, Human NK, Lady Vivian, Countessa Garbage, Ivinitty a J. Singer, Rómerov Dom 

21. 11.

Divadlo Š.E.M.: Lesom, P*akt Kultúrne centrum
Literatúra bola, je a vždy bude dúhová: Richarda Stanke, Ľuboša Kostelný, Marek Hudec, Lýdia Ondrušová, Bukowski bar
Počúvam Ťa - Akceptácia inakosti: diskusia (farár Ján Oslík a Roman Samotný, moderuje Lucia Obenau) + koncert Matej Tále, Lýceum Modra
Slovenská Tepláreň: Koncert VŠMU: Kriss Krimm & Erika Rein a sláčikové kvarteto, Vyššie Sféry, The AnyOne, Koncertná sieň Dvorana VŠMU

Gitarou proti homofóbii: Andrej & Michal a Noční Jazdci, Fuga

Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

22. 11.

Koncert skupiny Evolet, Staromestská knižnica
We Are The World (international sign language): Dallo, Bohéma
Slamový Open Mic / Slovenská Tepláreň / Slam Poetry SK, Pink Whale

Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

23. 11.

Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň 
Slovenská tepláreň v Tajine: Modré Hory / Čierna Luna 'Meluzína',  Tajina - espresso bar Pezinok
We Are The World (international sign language): Dallo, Bohéma
Algorhytmics, A4 - priestor súčasnej kultúry
Café Európa // V právach LGBTI+ ide Slovensko proti vyspelým demokraciám. Prečo odmietame pokrok? (diskusia), online štúdio

Slovenská Tepláreň: Vlado Nosal & The Avedons + Prinz Von Sternberk & Null Komma Josef, Kulturák klub

Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

24. 11.

Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
Chlieb a hry: Miss Angelika_travesty show, Pink Whale
GafaTekk: Sishko, Vivien, YANI, Munke, Fuga
Mäss: Goro, Ybsole, Wyme, DJ GÄP, Isama Zing, Radosť
Slovenská Tepláreň: Puding Pani Elvisovej, Veľká Potreba, Les Myzérables, .klub pod lampou
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

25. 11.

Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
Burlesque x IVINITTY, Zrzky Spanish Wine Bar
Sofa: Ke3n, The_And, Tasun, Silvester Suske, Pink Whale
Univerzita Komenského a Slovenská Tepláreň: Jana Kirschner, Para, Adéla Vinczeová + hostia, Átrium FiF UK
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

26. 11.

Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
GERGAZ showcase: Jimmy Pe, Michal Skacel, Jablkonosic, NuSpirit bar
Slovenská Tepláreň v Bukowski bare: Lēra, Bukowski bar
Slovenská Tepláreň: Dafy and the Rafters & Craggy Collyde acoustic, Za rohom by Bombovar
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

27. 11.

Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
Tep La Ren Cabaret, Tepláreň
Katarína Zagorski: Parsifalova procesia, zo Zámockej cez ulice Starého Mesta a späť na Zámockú k Teplárni
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

28. 11. 
Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy


29. 11. 
Filmový festival inakosti (FFi), Kino Mladosť, FTF VŠMU, Tepláreň
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy


30. 11. 
Paul Maheke: Ty a ja,
Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

1.12. 
Grunge & Stoner pro Slovenskou Tepláreň: Jeremy, Them Switcheroos,
Castle Art House
Paul Maheke: Ty a ja, Kunsthalle Bratislava
Fill it with Rainbow: Dúhové kamene Petra Tirpáka, ulice Bratislavy

3.12.
Nevesta + diskusia s Breťom Rychlíkom a hercami predstavenia Nevesta, Divadlo Astorka

 

ZÚČASTNENÉ KLUBY A PRIESTORY
10BAR Trnava / A4 – priestor súčasnej kultúry Bratislava / Akropola Kremnica / Amadeus Caffe Trenčianske Teplice / Art Café Banská Štiavnica / Arta Piešťany / Artforum Banská Bystrica / Artforum Košice / Ateliér Čaj Bratislava / Atelier.café Bratislava / Bageteria Veľký Krtíš / Balans Bistro Bratislava / Barmuseum Martin /Bašta KKC Bardejov / Bezkydov Trnava / Bizzare Club Nitra / bod.K7 Nitra / Bohéma Bratislava / Bombura Brezno / Bosorka Banská Bystrica / Bubble Waffle Bratislava / Bukowski Bar Bratislava / Castle Art House Zámocký dom Bratislava / Centrum kultúry a vzdelávania Lozorno / Cheesy Cheese.corndog Bratislava / Čin čin čin Trenčín / Collosseum Košice / Cyklokuchyňa Bratislava / Diera do sveta Liptovský Mikuláš / Divadlo Pôtoň Bátovo / Doska caffe bar Bratislava / *enjoyclub Žilina / Fork Season Trenčín / Fuga Bratislava / Galéria Ľudovíta Fullu Ružomberok / Hájovňa Banská Štiavnica / Hájovňa Žilina / Hero Barber Bratislava / High street club Bratislava / Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica / Holičstvo Svidník / Index Café Bar Bratislava / Kalab Bratislava / Kaviareň Black / Kaviareň Čiary Bratislava / KC Cooltajner Považská Bystrica / KC Dunaj Bratislava / KC Hviezdne noci Bytča / KC Modra / KC Priestor Sereď /Kino Film Europe Bratislava / Kino Úsmev Košice / Kláštor Rožňava/ Klub 39 Bratislava / Klub 77 Banská Bystrica / Klub Blue Note Nové Mesto nad Váhom / Klub Lúč Trenčín / Klub Pod Lampou Bratislava / Klub Za oponou Modra / Klub Za rampami Nové mesto nad Váhom / Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom Nitra / Kulturák Bratislava / Kultúrno ekologické centrum Zálesie / KUUT café & bakery Piešťany / Lab.cafe Bratislava / Ľadovňa Bytča / Lama – jazyková škola / Lokál Prešov / Lom Bratislava / Lýceum Modra / Malý Berlín Trnava / Mariatchi Nitra / Mosquito Cocktail and Music Bar Galanta / Mystery Pub Bratislava / Na kus reči Levice / Nástupište 1-12 Toploľčany / NFG Dunajská Streda / Nová Cvernovka Bratislava / Nová synagóga Žilina / OhniskO Fire Dining & Brew Bar Košice / Orlovňa Skalica / P*AKT Bratislava / Piano Trenčín / Pink Whale Bratislava / Piváreň Karolinka Šaľa / Pivnica 2.0 Ružomberok / Pivnica pri studni Detva / Pivovar Garáž Bratislava / Podivný Barón Púchov / Radnica Pezinok / Radosť Bratislava / Sara Vinosady / Smer klub 77 Žilina / Stanica Žilina / Stará Jedáleň Bratislava / Stará Tržnica Bratislava / Street food & café Possonium Bratislava / Stromoradie Prešov / Studio Paměť Praha / Sundeck Bratislava / T3 – kultúrny prostriedok Bratislava / Tabačka Kulturfabrik Košice / Tajina Espresso Bar Pezinok / Tatranský vinohrad Tatranská Lomnica / Tepláreň Bratislava / The International Bratislava / Tramtária Prievidza / UniK Mlyny Bratislava / Uránia Nitra / Urban Spot Banská Bystrica / Wake Up Club Zvolen / Wave Prešov / Wax Bratislava / Záhrada Banská Bystrica / Zelený kríček Trnava / Zion Club Čadca

ZUČASTNENÉ KAPELY, UMELKYNE A UMELCI
52 Hertz Whale / Absorver / Adalbert / Aid Kid / Amplified Motion / Analogrunner / Ancestral Vision / André Tribale / Andrea Bučko / Archívny Chlapec / Aron Mitu / B-Complex / Bad Karma Boy / Bali G / Banda / Barbellay / Bellcanto / Beor / Besna / Bez ladu a skladu / Black Holes / Blame Your Genes / Bobsan / BOOBOO / Boris Vitázek / Box / Brajgel / Bufet / Bulp / Buy Her Sugar / C4AT / C4C / Call Me Tomorrow / Carl / Castle Art House / Chantall Licorne / Chris Ellys / Chucky / Ciao Lucifer / Čierna Luna / Cigarette Syndrome / Čistá ryža / Čisté tvary / Clive / Craggy Collyde / Cup of Tea / Dafy and the Rafters / Dallo / DeART / Denes Toth / Dimenzia X / DIS IS MARKĒTA / Divadelná incenácia Veľký Tatko / Divadlo Haliganda / Divadlo NOMANTINELS / Divadlo Petra Mankoveckého / DJ Džbán / DJ Join / Dj Mačička a Dj Kuratenko / DJs Makepeace & Hasky / Dorota Nvotová / Dragonflies / Drť / Dušan Vlk / Džez a Hrúza / Džumelec / Early Millennial / Eliška Šufliarska / Emma Binder / Emmita / Entea / ERØ / Éter / Eversame / EVOLET / Exhausted Modern / Fairycore / Family Friend / Fantomas / FEELME / Folk&Bass Orchestra / Fraktúra / Frau Zwei / Freak Yogurt / Freezy / Friday Whiskey / Funny Duo / Funny Fellows / FVLCRVM / Gabanna / Got Blue Balls / Goyaa / greyArea / Gryth / Happydural (fka Laura Plis) / Hello Brian / HLDSM / Hlukár / Hmlisto / Horny Sunset / House of Elisabeth / Hviezda / illuse / IONS / Isama Zing / Isobutane / Its Everyone Else / Ivana Gážiová / Ivinitty / Jablkonosič / Jamming with the devil / Jana Bittnerová / Janesession / Janka Paulíková / Jaroslav Bucher / Jasmine RichArt / Jeremy / Jimmy Pe / Karol Mikloš / Karol Voleman / Kasha / Katarína Zagorski / Kavva / Ke3n / KKR / Komorný orchester mesta Bratislavy / Kotúče DM / Kovošrot / Krstní otcovia / Kúpel mysle / Kutlo / Kvaskova / Kvet z Alokátu / L Plus / La Bomba / Ľahká Múza / Lamps / Le Payaco / Leamon / Leminane / Léra / Les Myzérables / Lixx / Luc Avedon / Lučenký Čávo / Makar Čudra / Makkatu / Marhule / Mária Slováková / Mário Frank / Matej Smutný / Matia / Meowlau x Val / Michal Skácel / Miklei / Mirka Kroner & Ondrej Križan / Mishino / Miss Angelika / Modré hory / Monoplastic / MURKEZZI / Naraev / Neha! / Nekosené Lúky / Nerva / New Magic Media / Ničiteľ / Nina Kohout / Nina Pixel / Nina Rosa / NIVVA / No Brake / Noche Cubana Puchov / Nora Carusso / Not Promising Case / NOV / NVMERI / Oblaka / Oliver Torr / Ondrey Zintaer / Orchester Worchester / Para / Parketový Lev / Particular / Pavel K. Lexa / Peal / Peter Tirpák / Petrus von Pressburg / Philip Tp / Pinkbus / Pkrek / Preßburger Klezmer Band / Prinz von Sternberk & Null Komma Josef / Puding pani Elvisovej / Purist / Quatro Emocione / Random Choices / Rasťo Kotal / Riava / Róbert Fapšo / Roland / Rumaska / S.B.A. / Šaldo / Shades / Shallov / Silné Reči / Šimon Ondruš / SJ Yellow / Small Town Life / Sona Kmet & Band / Sory / Space Cats / Spacer / Stolen Money / Straky a Nálezy / Strings Concept / Stroon / stx / Styller / Subtension / Svetlux / Tereza Nvotová – Svetlonoc / Terrible 2s / The Ills / The Karnsteins / The Prophecy / The Wilderness / The Youniverse / Tittingur / tmk / Toddler Punk / Tono S. / TrsniSi! / TUFIFTY / Uhol dopadu / Ukupunktura / Ultrazvuk + Škrupo / Unityed / Vec / Veľká Potreba / Veneer / VIAH / VLDK / Voľne Pohodení / Vyššie sféry / Walking To Nowhere / Whithe / Wychitawacs / Yambro / Ychabods / Yes2JazzFest / Zandome / Zlokot / Zuzana Mikulcová / Zverina

ZÚČASTNENÉ FESTIVALY A PODUJATIA
Atmosféra / BRaK / DECADANCE / District Open Air / Divadelná Nitra / Drama Queer / Fest Anča / Fest Fiesta / Filmový festival inakosti / Fraj / let the BODY burn / OFF Bratislava / Pohoda / Queer Time / Sharpe / ŠK Lotosové kvety / Slanický ostrov divadla / United Islands / Uprising Festival / Viac Lásky / Záleská divadelná púť

Výzva vláde a parlamentu

Odporúčame

festival

Bratislavské fašiangy

Fašiangový sprievod ulicami mesta, súťaž o najlepšiu masku, ochutnávky šišiek, workshopy, rozhovory s odborníkmi, prehliadky so...Viac
So 18.2.2023 / Námestie Nežnej revolúcie (Stará tržnica)
odporúčame!
divadlo

Horror Show

17.2.2023 - 3.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Svety Jindřicha Chalupeckého

Za jeden z najväčších prínosov českého výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého (1910 – 1990) je považovaný jeho podiel na...Viac
23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Tár

Ne 26.2.2023 / Kino Pezinok
odporúčame!