koncert
festival
iná akcia

Slovenská Tepláreň - Koncerty pre Matúša a Juraja

Desiatky umelcov, umelkýň a kapiel sa opäť spojí v kluboch po celom Slovensku v rámci druhej vlny podujatia Slovenská Tepláreň. Cieľom spoločnej iniciatívy Festivalu Pohoda, Romana Samotného z Teplárne a ďalších partnerov je vyjadriť koncertmi pre Matúša a Juraja spolupatričnosť s ich blízkymi i podporu LGBTI+ ľuďom.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

"Chceme prispieť k pozitívnej zmene našej krajiny zasiahnutej prejavmi nenávisti a teroristickým útokom z 12. októbra, pri ktorom boli zavraždení Matúš Horváth a Juraj Vankulič.
Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.
Chceme vyzvať ľudí, aby si v nadchádzajúcich voľbách vyberali subjekty, ktoré spoločnosť spájajú a ktoré sa zasadzujú o to, aby Slovensko plnilo práva zakotvené v našej ústave a v našich európskych záväzkoch pre všetkých bez rozdielu.
Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku.
Chceme, aby našu podporu LGBTI+ ľuďom bolo počuť, veríme v silu umenia a občianskej spoločnosti a preto sa pridávame do druhej vlny festivalu Slovenská Tepláreň."

                                                                                                                                                   Slovenská Tepláreň

 

Séria podujatí Slovenská Tepláreň sa stala najväčším kultúrnym podujatím v histórii Slovenska, získala Cenu Inakosti za umenie a kultúru a v marci aj mimoriadne ocenenie na Radio_Head Awards, ktoré Rádio_FM udelilo prvýkrát v pätnásťročnej histórii. Zároveň sa stala Komunikačným počinom roka 2022 na národnej súťaži efektivity marketingovej komunikácie Effie.

Podľa organizátoriek a organizátorov sa však ciele Slovenskej Teplárne nepodarilo naplniť, preto od 12. až 24. septembra bude prebiehať jej druhá vlna.

„Slovenská Tepláreň je jasným odkazom, že chceme žiť v slobodnej krajine, kde sa dobre cítia všetci bez rozdielu. Jedenásť mesiacov od teroristického útoku na Zámockej ulici bolo dosť na to, aby sa ukázalo, kto to so slobodou na Slovensku myslí vážne, nechce ju len pre seba a nevytvára skupiny ľudí, ktorých z nej chce vylúčiť. Je dôležité, že sa umelecká scéna silne stavia na stranu LGBTI+ ľudí, veríme, že náš hlas bude počuť a zaváži aj pri výbere tých, ktorí budú Slovensko spravovať najbližšie štyri roky,“ hovorí Michal Kaščák z festivalu Pohoda, ktorý je iniciátorom projektu.
 

KALENDÁR AKCIÍ V BRATISLAVE A OKOLÍ

5. 9. - 28. 9. 

Stopy snov - Nehráme sa, hráme (výstava), Staromestské centrum kultúry a vzdelávania - Školská 14

12. 9. 

Zašiváreň - Teplé vyšívanie - Workshop teplého vyšívania krížikovým stehom (workshop), Ateliér People on Earth

13. 9. 

Nový grafický román R.U.R. (čítanie a beseda s ilustrátorom Vojtom Rejlom pri čaji), Ateliér Čaj

Festival Rádia_FM: Zlokot (live), Kristie Kardio (dj set), IAmNøt (dj set), Bobsan X Marek Drummer X Lara Abou Hamdan (live), Nina Farrina (dj set), vo vysielaní Rádia FM

Ich habe genug / Už stačí (divadlo), Štúdio 12

14. 9.

Robíme to pre Light: Skúška Sirén + Katov syn(th) + Koleso nešťastia (koncert), T3 - kultúrny prostriedok

Kiki Nation: Dj detekm, Dj Vesnu, Dj Paulonius (párty), Nu Spirit Bar

Literárny kabinet s Jakubom Spevákom (čítanie, diskusia), Lýceum Modra v správe Presahy, o.z.

TrsniSi! Punk'n'Oldies Party (párty), Fuga

Chlieb a hry: DJ B, DJka S (párty), Pink Whale

Sun (LIVE) set na Hrade Devín: Erik Šulc & Friends (koncert), Hrad Devín

15. 9.

Orchester Jeana Valjeana (koncert), Pink Whale

16. 9.

Kabaret: Queen Karma, Ivinity, Palo Čejka, a veľa ďalších, nakoľko ideme vo formáte "open stage" (kabaret), Lýceum Modra v správe Presahy, o.z.

29. august, The Unmarked (koncert), Pink Whale

17. 9. - 1.10.

©KEPsign: Marián (videoinštalácia), Schaubmarov mlyn v Pezinku

17. 9.

MKP: Hmlisto a 300 Hrmených (koncert), Cyklokuchyňa

18. 9.

divadlo Veteš: Matilda (workshop pre deti), Staromestské centrum kultúry a vzdelávania - Školská 14

19. 9.

Farebné rozprávky - Matej Feldbauer, Andrea Rošková (čítačka a výtvarný workshop pre deti), Staromestské centrum kultúry a vzdelávania - Školská 14

Tepláreň naživo: LGBTI+ ľudia - prečo zostať na Slovensku (debata s Michaela Denešovu, Liberty Blake Simon), Tepláreň 

Tresspaser (SWE) & Iffernet (FR) & Izurewara (CZ) & Junkfish (koncert), Pink Whale

21. 9. 

AZUL (divadlo), Štúdio 12

Bene & Roland Kánik + Ďzez a Hrúza (koncert), Pink Whale

Hudba k láske: Vec, Švidraň (koncert), Jungle roastery

22. 9. 

Story Nights & ISAC: Bedtime Stories - Príbehy na dobrú noc (divadlo), Staromestské centrum kultúry a vzdelávania - Školská 14

Pipesh, Seks & Veľká potreba (koncert), Nová Cvernovka

23. 9. 

Decadance presents: Rave Revolution w. Lady Maru, Murkezzi, Fantomass, Barbellay (koncert/párty), WAX2

Katarzia: predpremiéra albumu Šťastné Dieťa (koncert), Pink Whale

People on Earth: Teplé vyšívanie krížikovým stehom - Klasický krížikový steh s textami s queer tematikou (workshop), Dobrý Trh

23. 9. - 24. 9.

Ball of Shame (bál), Nová Cvernovka

24. 9. 

Katarína Zagorski: Parsifalova procesia zo Zámockej (performance), Zzo Zámockej cez ulice Starého Mesta a späť na Zámockú k Teplárni

Slovenská tepláreň: Literatúra je dúhová - Mia Žureková, Simona, Ludwig Bagin, Dominik Prok (čítanie, koncert), Bukowski Bar

25. 9. 

Pán Q. a jeho Don Quijote (divadlo), Ticho a spol.

26. 9.

Pán Q. a jeho Don Quijote (divadlo), Ticho a spol.

28. 9. 

Éter v Bukowski bare (koncert), Bukowski bar 

29. 9.

ERØ x Slovenská Tepláreň (koncert), Viecha naturálnych vinárov

29. 9. - 1. 10.

Biela noc (medzinárodný festival súčasného umenia), Bratislava

11. 10.

Vanessa Weisz live (koncert), NuSpirit bar

18. 10. 

Kollektivet (divadlo), Divadlo Astorka Korzo ´90

28. 10. 

Kollektivet (divadlo), Divadlo Astorka Korzo ´90


 

ZÚČASTNENÉ KLUBY A PRIESTORY
10BAR Trnava / A4 – priestor súčasnej kultúry Bratislava / Akropola Kremnica / Amadeus Caffe Trenčianske Teplice / Art Café Banská Štiavnica / Arta Piešťany / Artforum Banská Bystrica / Artforum Košice / Ateliér Čaj Bratislava / Atelier.café Bratislava / Bageteria Veľký Krtíš / Balans Bistro Bratislava / Barmuseum Martin /Bašta KKC Bardejov / Bezkydov Trnava / Bizzare Club Nitra / bod.K7 Nitra / Bohéma Bratislava / Bombura Brezno / Bosorka Banská Bystrica / Bubble Waffle Bratislava / Bukowski Bar Bratislava / Castle Art House Zámocký dom Bratislava / Centrum kultúry a vzdelávania Lozorno / Cheesy Cheese.corndog Bratislava / Čin čin čin Trenčín / Collosseum Košice / Cyklokuchyňa Bratislava / Diera do sveta Liptovský Mikuláš / Divadlo Pôtoň Bátovo / Doska caffe bar Bratislava / *enjoyclub Žilina / Fork Season Trenčín / Fuga Bratislava / Galéria Ľudovíta Fullu Ružomberok / Hájovňa Banská Štiavnica / Hájovňa Žilina / Hero Barber Bratislava / High street club Bratislava / Hogo Fogo Jazz & Art Club Banská Bystrica / Holičstvo Svidník / Index Café Bar Bratislava / Kalab Bratislava / Kaviareň Black / Kaviareň Čiary Bratislava / KC Cooltajner Považská Bystrica / KC Dunaj Bratislava / KC Hviezdne noci Bytča / KC Modra / KC Priestor Sereď /Kino Film Europe Bratislava / Kino Úsmev Košice / Kláštor Rožňava/ Klub 39 Bratislava / Klub 77 Banská Bystrica / Klub Blue Note Nové Mesto nad Váhom / Klub Lúč Trenčín / Klub Pod Lampou Bratislava / Klub Za oponou Modra / Klub Za rampami Nové mesto nad Váhom / Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom Nitra / Kulturák Bratislava / Kultúrno ekologické centrum Zálesie / KUUT café & bakery Piešťany / Lab.cafe Bratislava / Ľadovňa Bytča / Lama – jazyková škola / Lokál Prešov / Lom Bratislava / Lýceum Modra / Malý Berlín Trnava / Mariatchi Nitra / Mosquito Cocktail and Music Bar Galanta / Mystery Pub Bratislava / Na kus reči Levice / Nástupište 1-12 Toploľčany / NFG Dunajská Streda / Nová Cvernovka Bratislava / Nová synagóga Žilina / OhniskO Fire Dining & Brew Bar Košice / Orlovňa Skalica / P*AKT Bratislava / Piano Trenčín / Pink Whale Bratislava / Piváreň Karolinka Šaľa / Pivnica 2.0 Ružomberok / Pivnica pri studni Detva / Pivovar Garáž Bratislava / Podivný Barón Púchov / Radnica Pezinok / Radosť Bratislava / Sara Vinosady / Smer klub 77 Žilina / Stanica Žilina / Stará Jedáleň Bratislava / Stará Tržnica Bratislava / Street food & café Possonium Bratislava / Stromoradie Prešov / Studio Paměť Praha / Sundeck Bratislava / T3 – kultúrny prostriedok Bratislava / Tabačka Kulturfabrik Košice / Tajina Espresso Bar Pezinok / Tatranský vinohrad Tatranská Lomnica / Tepláreň Bratislava / The International Bratislava / Tramtária Prievidza / UniK Mlyny Bratislava / Uránia Nitra / Urban Spot Banská Bystrica / Wake Up Club Zvolen / Wave Prešov / Wax2 Bratislava / Záhrada Banská Bystrica / Zelený kríček Trnava / Zion Club Čadca

ZUČASTNENÉ KAPELY, UMELKYNE A UMELCI
52 Hertz Whale / Absorver / Abusus / Adalbert / AdonXs / Aid Kid / All Mad Here / Amplified Motion / Analogrunner / Ancestral Vision / Andersons / András Cséfalvay / André Tribale / Andrea Bučko / Ank / Ansámbel nepravidelného divadla / Archívny Chlapec / Aron Mitu / AUSGANG studio / Autumnist / B-Complex / Bad Karma Boy / badfocus / Balet Štátneho divadla Košice / Bali G / Banda / Barbellay / Barbora Botošová / Barbora Tomášková / Barcode djs / Bbk / Bellcanto / Beor / Besna / Bez ladu a skladu / Billy Barman / Binding Blank Pages / Bizarre / Black Holes / Blame Your Genes / Blank Out / Bobsan / BOOBOO / Boris Vitázek / Box / Brajgel / Bratislava Burlesque / Bufet / Bulp / Burlesque Brno / Buy Her Sugar / C4AT / C4C / Call Me Tomorrow / Capella Istropolitana / Carl / Castle Art House / Celebrity Travesty Show / CELENoLAr / Chantall Licorne / Charms Kids / Cherries & Therapy / Chris Ellys / Chucky / Ciao Lucifer / Čierna Luna / Cigarette Syndrome / Čistá ryža / Čisté tvary / Clive / Colorful People / Craggy Collyde / CRYEM / Čtvrt na smrt / Cup of Tea / Dafy and the Rafters / Daiw / Dallo / DeART / Decilitr Rumu / Denes Toth / DIGÄSTORCIE / Dimenzia X / DIS IS MARKĒTA / Divadelná incenácia Veľký Tatko / Divadlo Astorka / Divadlo Haliganda / Divadlo NOMANTINELS / Divadlo Petra Mankoveckého / Divadlo Š.E.M. / Divadlo Veteš / DJ Džbán / DJ Join / Dj Mačička a Dj Kuratenko / DJ minidrak / DJ Ramzy al Spinoza / DJ Ramzy al Spinoza / DJs Makepeace & Hasky / Dorota Nvotová / Dragonflies / Drť / Dušan Vlk / Dystopic Requiem Quartet / Džez a Hrúza / Džumelec / Early Millennial / East side story / Edo Klena / Eliška Šufliarska / Elýščítat / Emma Binder / Entea / Erik Šulc & Friends / ERØ / Éter / Eversame / EVOLET / Exhausted Modern / Fairycore / Family Friend / Fantomas / FEELME / Fero Király / Fire Your Boss / Folk&Bass Orchestra / Fraktúra / Frau Zwei / Freak Yogurt / Freezy / Friday Whiskey / Funny Duo / Funny Fellows / Future Sound of Petržalka / FVLCRVM / Gabanna / Gays and Theys Comedy / Got Blue Balls / Goyaa / Grass Device / greyArea / Gryth / Hallogenerator / Happydural (fka Laura Plis) / Hello Brian / HLDSM / Hlukár / Hmlisto / Horehigh / Horny Sunset / House of Elisabeth / Hugo Hypertrain / Hviezda / illuse / IONS / Isama Zing / Isobutane / Its Everyone Else / Ivana Gážiová / Ivinitty / ivy z / Jablkonosič / Jamming with the devil / Jana Bittnerová / Jana Gavačová&Pavol Bereza / Jana Kirschner / Janesession / Janka Paulíková / Jaroslav Bucher / Jasmine RichArt / Jeremy / Jimmy Pe / Jungleman's Ark / Juraj Hnilica / Karin Sarkisjan a Ľubo Šamo / Karl vom Bahnhof / Karol Mikloš / Karol Voleman / Karolina Beranova / Kasha / Katarína Zagorski / Kavva / Kazostroj / Ke3n / KKR / Kolektivní Halucinace / Komorný orchester mesta Bratislavy / KorkyBucek / Kotúče DM / Kovošrot / Krstní otcovia / Kúpel mysle / Kutlo / Kvaskova / Kvet z Alokátu / L Plus / La Bomba / Ľahká Múza / Lamps / Lash & Grey / last millennials / Le Payaco / Leamon / Leminane / Léra / Les Myzérables / Leto s Monikou / Lixx / Longital / Luc Avedon / Lučenký Čávo / Ludens / Maca a Kapela roka / Makar Čudra / Makkatu / Marek Michael Konček / Marhule / Mária Slováková / Mário Frank / Martin Valihora Band / Matej Smutný / Matia / Matter Tua / Matúš Trelo / Matwe / Matwe / Mental - Satori VJs / Meowlau x Val / Metastavy / Michal Skácel / Migrain / Miklei / Mirka Kroner & Ondrej Križan / Mišák Štramák / Mishino / Miss Angelika / Modré hory / Monoplastic / mu / MURKEZZI / Muzička / Nada / Nano vjs / Naraev / Neha! / Nekosené Lúky / Nekultúra / Nerva / New Magic Media / Ničiteľ / Nina Kohout / Nina Pixel / Nina Rosa / Nisiru / NIVVA / No Brake / Noche Cubana Puchov / Nora Carusso / Not Promising Case / Notový Danny / NOV / NVMERI / Oblaka / Obligatne / ODM / OLAM Collective / Older / Oliver Torr / Ondrey Zintaer / Orchester Worchester / OZ Björnsonova / Page Turners / Para / Parketový Lev / Particular / Pavel K. Lexa / Peal / Peter Juhás / Peter Tirpák / Petrus von Pressburg / Philip Tp / Pinkbus / Pkrek / Polemic / Posledné decembrové dni / prazdniny / Predskokan Otrok / Preßburger Klezmer Band / Prezident Lourajder / Prinz von Sternberk & Null Komma Josef / Puding pani Elvisovej / Purist / Quatro Emocione / Random Choices / Rasťo Kotal / Riava / Róbert Fapšo / Roland / Rumaska / S.B.A. / Šaldo Band / Sanchez Amsterdam / Sarsheti / Saténové ruky / Secret Session / Sendreiovci / sf. Magdalena / Shades / Shallov / Šibal / SickSoulGroove / Silné Reči / Šimon Ondruš / SJ Yellow / Skrzprst geng / Small Town Life / Sona Kmet & Band / Space Cats / Spacer / Srnka / st.EMMITA / Stolen Money / Stopy snov / Story / Straky a Nálezy / Strings Concept / Stroon / stx / Styller / Stypheryt / Subtension / Svetlux / Tereza Nvotová – Svetlonoc / Teri Čikoš / Terrible 2s / The Ills / The Karnsteins / The Prophecy / The Sages / The Wilderness / The Youniverse / Timea / Tittingur / tmk / Toddler Punk / Tokyo Drift / Tono S. / TRANSmisia / TrsniSi! / TUFIFTY / Turbosampler / Uhol dopadu / Ukupunktura / Ultrazvuk + Škrupo / Unityed / Uzavretá spoločnosť / Vec / Večerný motýľ / Veľká Potreba / Veneer / VIAH / VILEM2 / vLaska / VLDK / Vnchnz / Vojdi / Voľne Pohodení / Vox Supra / Vydrapená bužírka Punk system / Vyššie sféry / Walking To Nowhere / Whithe / Wychitawacs / Yambro / Ychabods / Za Rohom by Bombovar / Zabiť Františka / Zaffer9 / Zandome / Zlokot / Zoo And Aquarium / Zuzana Mikulcová / Zverina
 

ZÚČASTNENÉ FESTIVALY A PODUJATIA
89-Ty / Atmosféra / BRaK / DECADANCE / District Open Air / Divadelná Nitra / Drama Queer / Fest Anča / Fest Fiesta / Festival Cez prah / Festival proti násiliu / Filmový festival inakosti / Fraj / Kiosk festival / Klubové povstanie / Koncert pre všímavých / Koncert pro Budoucnost / let the BODY burn / Lotos Cup Bratislava / Love Has No Borders Wien × Bratislava Solidarity Fundraiser / Medzinárodný festival Divadelná Nitra / Moody / Nasuti / Od slova do slova / OFF Bratislava / One Day Jazz Festival / PIN Conference Skopje / Pohoda / Priestor Festival / Queer Time / Sharpe / Showtime! / ŠK Lotosové kvety / Slanický ostrov divadla / Stredoeurópske fórum / Taksirat Skopje / Tanečný dom / Tepláreň Nahlas / tvorbYOmladiny / TY&TERAZ pre LGBTQ+ Inkluzívny ideathon / United Islands of Prague / Uprising Festival / Viac Lásky / Yes2JazzFest / Záleská divadelná púť / Žilinský literárny festival / Žižkovská noc

Výzva vláde a parlamentu

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa & Bez ladu a skladu

Turné po ôsmych slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť obe legendy na jednom pódiu. Parné valce,...Viac
So 27.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Varím a verím

29.4.2024 - 16.5.2024 / GUnaGU
odporúčame!
festival

BRaK - Bratislavský knižný festival 2024

31.5.2024 - 2.6.2024 / Bratislava
odporúčame!
film

Svetloplachosť

V jedno chladné februárové ráno prichádza dvanásťročný Niki a jeho rodina na charkovskú stanicu metra, aby sa ukryli...Viac
Ne 21.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!