koncert

Katarzia

Výrazná osobnosť hudobnej scény, speváčka, skladateľka a textárka Katarzia vydala v októbri šiesty štúdiový album s názvom „Šťastné dieťa. Nenechajte si ujsť vystúpenie umelkyne, ktorá je bez preháňania jedinou svojho druhu.
odporúčame!
04.04.2024, Št

Katarzia

Napriek tomu, že sa Katarzia na slovenskej i českej scéne etablovala už začiatkom minulej dekády, teraz sa jej osobitá tvorba rozpína do všemožných zákutí hudobného univerza, ktoré nemožno skratkovito označovať len jednou žánrovou nálepkou.  

Nové skladby zložila Katarzia vo veľkej miere na klavíri, na aranžmánoch a produkcii spolupracovali spolu s ňou producent a zakladateľ vydavateľstva Animal Music Petr Ostrouchov (inak tiež napr. spolupráca s Vladimírom Mišíkom, Lenkou Dusilovou alebo Beatou Hlavenkovou) a klaviristka Kristína Smetanová.

Katarzia sa na novom albume odkláňa od elektroniky späť ku klasickému nástrojovému obsadeniu. V textoch opäť autentickým spôsobom sprostredkováva aktuálne zážitky ženy cez obrazy medziľudských vzťahov v súčasnej spoločnosti a zároveň sa dokáže s nadhľadom zasmiať sama sebe.

Katarzia má za sebou v medziobdobí po vydaní predchádzajúceho albumu n5 (2021) okrem iného skladateľskú prácu na TV seriáli Pozadie udalostí v réžii Jana Hřebejka, pre celovečerný dokument v réžii Jarmily Štukovej Moja nová tvár a pre divadelné predstavenia. Aj tento rok spolupracovala na úspešnom projekte Horáček Gen XYZ pre pražský Cirkus La Putika, kde spolu s niekoľkými ďalšími producentmi a muzikantmi prepracovávala texty a skladby Michala Horáčka.

V minulosti získala Katarzia okrem iného cenu Radio Head Awards a jej tvorbu ocenil aj prestížny festival Berlinale.

Odporúčame

film

Klimt & Bozk

10.3.2024 - 11.3.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
film

Piesne Zeme

Hornatá krajina Nórska tvorí monumentálne pozadie tohto filmového zážitku z prírody. Margreth Olin vytvorila ohromujúce filmové...Viac
Kino Film Europe / Cinema City Eurovea / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
15.3.2024 - 20.4.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!