koncert

Katarzia + Oliver Torr & Isama Zing + Meowlau x Val + Taomi

Zbierka pocitov a emócií v inotajoch. Aj tak svoj nový album popisuje slovenská hudobníčka Katarzia. Skladby z novej dosky naživo dopĺňa laserová vizuálna show. Nenechajte si ujsť vystúpenie umelkyne, ktorá je bez preháňania jedinou svojho druhu.
odporúčame!
10.12.2022, So

Katarzia

Napriek tomu, že sa Katarzia na slovenskej i českej scéne etablovala už začiatkom minulej dekády, teraz sa jej osobitá tvorba rozpína do všemožných zákutí hudobného univerza, ktoré nemožno skratkovito označovať len jednou žánrovou nálepkou.  Album n5, na produkcii ktorej sa okrem samotnej Katarzie podieľali producenti ako Oliver Torr, Ancestral Vision a Isama Zing, je zároveň ilustráciou toho, ako sa vypláca experimentovať. 

Oliver Torr & Isama Zing

Len ťažko by ste u nás dnes hľadali výraznejšie osobnosti experimentálnej elektroniky.

Český producent Oliver Torr za svoj debutový album Fragility of Context získal prestížne ocenenie Vinyla, ktoré doplnila aj nominácia na Cenu Anjel.

Slovenský multiinštrumentalista a producent Isama Zing si zas tento rok vďaka albumu Blurry AF vyslúžil sošku Radio_Head Awards. Obaja pritom úzko spolupracujú s Katarziou a produkčne sa podpísali aj pod jej aktuálnu nahrávku n5.

Taomi

Výnimočný muzikant a objav z novej školy slovenského R&B je jedným z muzikantov, ktorého Katarzia predstaví v rámci spoločných koncertov s mladšou generáciou.

Meowlau x Val

Drumnbass&pop projekt Meowlau x Val vystrelil na domácej scéne vďaka debutovému EP Nevermind vo februári roku 2022. Výrazným atribútom projektu je spojenie dvoch ženských interpretiek - o elektronickú produkciu sa stará Laura Jašková (Meowlau) a pesničkami zaznieva nezameniteľný hlas.

Vstupné: 15-17€

  

Odporúčame

koncert

Danube Music Day: The Residents (USA)

Viacero okolností sa zbehlo, až sa stala unikátna vec. Slávny americký umelecký kolektív The Residents príde osláviť päťdesiate...Viac
So 18.2.2023 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Ka Tekla, František a Marko Blažovci - Louvre Trnava Košice

Blažovci. Košická vetva umeleckej dynastie Blažovcov, otec, mama a syn, vystavujú v Galérii 19 sériu obrazov z posledného obdobia...Viac
18.11.2022 - 22.12.2022 / Galéria 19
odporúčame!
výstava

KOLABO 2022

Výstava vybraných projektov a jej vernisáž spojená so špeciálnym programom, v rámci ktorej spoznáte víťazky či víťazov hlavných...Viac
Divadlo K, Palackého 5 / Stará tržnica
odporúčame!
výstava

Od Nílu k Dunaju. Pamiatky ríše faraónov v Bratislave.

4.10.2022 - 31.12.2022 / Archeologické múzeum SNM
odporúčame!