iná akcia
trh / gastro

Dobrý trh na Panenskej a Podjavorinskej

Dobrý trh sa 15. septembra znova vráti tam, kde sa uskutočnil vôbec poprvýkrát, do susedstva Panenskej ulice. Okrem kvalitných produktov prinesie bohatý program, viac priestoru a otvorených dvorov. Rozširuje sa totiž aj na Podjavorinskej ulicu a vytvorí tak 150 m Dobrého trhu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čerstvá zelenina, poctivé domáce produkty, slovenský design, skvelé jedlo, program pre deti, nečakané zážitky.

1. Galéria STATUA, Pálffyho palác, Zámocká 47 / susedský program

Celý deň Ladislav Pálmai: Selfborns, Výstava

Výstavy v galérii Statua približujú rozmanité podoby súčasnej sochárskej scény a tvorba Ladislava Pálmaia predstavuje veľmi osobnú a osobitú výpoveď. Opiera sa o svojskú imagináciu, ktorá súvisí a je priamou odozvou tém, ktoré stvárňuje. 

Celý deň Otvorená záhrada pre posedenie 

Zastavte sa na čapované prosecco, pivko a tapas, pozrite si aj výstavu veteránov.


2. [fjúžn] zóna, ZŠ Podjavorinskej

10:30 – 11:15 Luka Majetić, Gordon Tan a Stano Počaji

Exkluzívne medzinárodné spojenie troch znamenitých gitaristov: Luka Majetić z Chorvátska, Gordon Tan z Nového Zélandu a slovenský jazzman Stanislav Počaji.

11:30 – 12:30 Tanečný workshop s Aaron Mitu

Príďte si rozhýbať telo na absolútnu tutovku Dancehall s výnimočnou tanečníčkou afrického pôvodu, ktorá je lektorkou a ambasadorkou tohto tanečného štýlu na Slovensku aj v zahraničí.

12:15 – 12:45 Aleš Vojtášek: The Staircase + Magdaléna Izakovičová

Umelecká inštalácia prináša nádej v otvorenejšie Slovensko bez predsudkov, škatuľkovania a xenofóbie. Je dôležité vystúpiť zo zaužívaných stereotypov a výstup po schodisku môže byť rituálom očisty. Na schodoch vystúpi aj nadaná violončelistka, pôsobiaca v zoskupení Solo Quartet a činohre SND.

13:00 – 13:30 Detský koncert

Špeciálne pre [fjúžn] zónu na Dobrom trhu si malí frekventanti ukrajinskej školy v Bratislave pripravili hudobno-tanečné vystúpenie.

14:00 14:30 Ismar Elmar Rivero, koncert

Traja vášniví umelci vás vezmú na cestu do vzdialenej Latinskej Ameriky. Kubánsky spevák, gitarista a skladateľ Ismar Rivero bude vystupovať spolu s basistom Marceloom Ramosom z Chile a mexickým perkusionistom Alexom Machadom.

15:00 – 15:40 Thierry and Friends, koncert

Veselé, pozitívne, roots reggaepostavené na pôvodných afrických rytmoch. Vlastné skladby spievané jednoduchými slovami po francúzsky, slovensky a po africky, v sebe nesú veľké posolstvá a myšlienky.

16:00 – 17:00 Divadlo SpozaVoza: Ružová rozprávka

Veselá rozprávka s pesničkami o prasiatkach ktoré hľadajú svoj domov v rôznych krajinách (Amerika, Azia, Afrika, Antarktída). Deti sa naučia poznávať rôzne krajiny a zažijú s prasiatkami veľa humorných situácií.


3. Pódium VŠMU, Parčík Svoradova - Open Mic
Vysoká škola múzických umení v Bratislave tento rok oslavuje 70. výročie svojho založenia. Na jej počesť študenti pripravujú projekt OPEN MIC VŠMU. V celodennom kultúrnom programe sa predstaví takmer 30 študentov a absolventov VŠMU. Umenie, ktoré počas akademického roka kreujú v divadelných, filmových a koncertných sálach, prinesú von, bližšie k ľuďom, do Parčíku Svoradova.
Viac o programe Open Mic

 

4. Bývalá nemocnica, vstup zo Zochovej

Navštívte bežne uzavretú budovu a zažite unikátny koncert v jej útrobách!

15:30 – 16:15 Don’t Trust Butterflies, koncert

Mladá bratislavská kapela, víťaz Demovnice Rádia FM a Objav roka Radio Head Awards 2018 sviežim indie-popom oživí poslucháreň v bývalej pôrodnici. Koncert má obmedzenú kapacitu.


5. .klub pod lampou, Partizánska 2, vstup z Palisád / susedský program

11:00 – 12:00 Na Zemi dobre mi

Environmentálna rozprávka z dielne Divadla na hojdačke

13:30 Workshop Včelobal

Včelobal je prírodný ekologický obal na potraviny. Slúži ako alternatíva potravinovej fólie a alobalu. Vyrobte si ten vlastný v .klube pod lampou!


6. Otvorený ateliér, Zochova 16 / susedský program

Celý deň Ateliér Andreja Augustína

Andrej Augustín sa venuje maľbe obrazov, voľnej grafike, maľbe porcelánu a keramiky, ako aj ilustrovaniu knižiek. Ateliér, v ktorom pracuje, má zariadený ako galériu. Pre Dobrý trh pripraví limitovanú sériu digitálnej tlače zo svojich obrazov.


7. Showroom Konsepti, Zochova 10 / susedský program

14:30 Emília Nádlerová, koncert

Nenechajte si ujsť koncert v novootvorenom, krásnom priestore Konsepti. Emília Nádlerová harfu vyučuje, ale hráva aj na ulici. Úpravy klasických a barokových piesní predvedie na 29 strunovej írskej harfe.


8. Galéria Čin Čin, Podjavorinskej 4 / susedský program

Počas dňa Adriana Ďurianová, výstava a komentovaná prehliadka

Andrea Ďurianová je dizajnérka poriadku a systému. Absolvovala šperk na VŠVU, ale jej práce majú často širší rozmer aj mierku. Aktuálne sa rozhodla otestovať takzvaný studený spoj, prácu s materiálom len jeho skladaním.


9. Zašíváreň

Roztrhané nohavice? Pokazený zips? Odpadnutý gombík? Dajte vášmu oblečeniu druhú šancu.  Zašiváreň je projekt dvoch značiek zaoberajúcich sa dizajnovým spracovaním textilného odpadu, BAGBET a FRL. Môžete sa tešiť aj na najnovšie upcyklované kúsky. Hosťom Zašivárne bude multimediálna umelkyňa Andrea Lala.

Celý deň Oprav si svoje oblečenie

10:00 – 11:00, 14:00 – 15:00 Workshop výroby masky na spanie

Zo zbytkových materiálov z textilnej výroby.


10. WhatCity? Stage

Tento rok sa WhatCity? v spolupráci s Incien venuje možnostiam cirkularity miest a obcí. Príďte na malú ochutnávku októbrového podujatia WhatCity? Mesto bez odpadu na Dobrom trhu, kde sa budeme snažiť odpovedať na to, ako súvisí lokálna produkcia v mestách a predmestiach s obehovou ekonomikou. Hlavným partner WhatCity? stage je Imagine Development.

Celý deň MARS Výnimočný workshop upcyklovaného skla. Budeme vyrábať poháre, vázy, misy.

Celý deň Meet&Greet: Ivana Maleš

Využite možnosť zoznámiť sa s inšpiratívnou environmentalistkou, odborníčkou na cirkulárnu ekonomiku a tvorkyňu koncepcie Dobrý trh bez odpadu.

11:00 – 12:00  Workshop výroby soli do kúpeľa s Mylo

Vyrobte si soľ kúpeľa s lokálnym výrobcom prírodnej kozmetiky Mylo. Domov si odnesiete vlastnoručne vyrobenú vzorku s receptom, ktorú zabalíme do papierového sáčku alebo vašej sklenenej nádoby s uzáverom (odporúčame priniesť). Workshop je za dobrovoľný príspevok

12:00 – 13:00, 15:00 – 16:00 Do poslednej omrvinky

Workshop zero waste kuchyne. Neviete, čo so staršími potravinami? Poradí vám Lucia Grigová z blogu Do poslednej omrvinky. Značka (nielen) kuchynských spotrebičov Klarstein týmto workshopom nadväzuje na svoju letnú kampaň proti plytvaniu jedlom Odpadlíci – boj o prežutie.

14:00 – 15:30 Ako žiť dobrý život na predmestí?

Suburbanizácia, teda nárast predmestí Bratislavy je najdynamickejšia priestorová zmena, ktorá ovplyvňuje mesto. Ako by sme mali plánovať zázemie mesta tak, aby ľudia mohli svoj život plnohodnotne žiť? Ako odľahčiť nesmierny tlak, ktorým zázemie metropolitného regiónu na mesto pôsobí? Budeme sa rozprávať s Borisom Hrbáňom, architektom a developerom z Imagine Development, urbánnym geografom Pavlom Šuškom zo SAV, Illah van Oijen, komunitnou developerkou z o.z. Punkt a Barborou Gažovou, obyvateľkou Bernolákova a podnikateľkou zo značky Mylo. Moderuje Milota Sidorová.


11. Artforum, Kozia 20

10:00 – 12:30 MestoCity parkuje: Čo všetko s jedným parkovacím boxom?

Príď sa zapojiť do skúmania potenciálu verejného prostredia. Pozri sa cez Ružový rám na jedno parkovacie miesto a prispej svojou víziou jeho dokonalého využitia.

12:00 – 13:00 Posvieťte si s nami na sny: Koniec sveta a čo je za ním

Interaktívny workshop pre deti s knižným príbehom

13:30 – 14:30 Čo môže zmeniť jedna lavička a ako efektívne využívať verejný priestor?

Diskusia o výstupoch z nápadov cez Ružový rám.

15:30 – 16:00 Toddler Punk

Pesničky kapely bavia nielen deti, ale aj rodičov. Príďte si vypočuť pouličnú ochutnávku z albumu Ťulinove hudobné príbehy.


12. Staromestská knižnica, Panenská 1 / susedský program

Celý deň Predaj vyradených kníh, registrácie do knižnice zadarmo


13. Malinová jazykovka, Panenská 7 / susedský program

Spája ľudí, ktorých bavia nielen cudzie jazyky, ale sú aj kreatívni a nezľaknú sa vzdelávania. Organize jazykové kurzy v malých skupinkách, tvorivé dielne a rodičovské workshopy.

Celý deň Ochutnajte Malinovú jazykovku

„Šprichst du dojč? Du ju spík ingliš?“ Preverte svoj jazyk v 15 minútovej konverzácii v nemčine alebo v angličtine. Uvidíte, ako na tom ste a my vám poradíme ako sa zlepšiť. Vek 15+

11:00 -11:30 NJ, 12:00 -12:30 AJ

Naučme sa spolu nemecky alebo anglicky. Krátka ukážka iného prístupu k učeniu sa cudzích jazykov. Vítané sú aj deti s rodičmi.

13:00 – 15:00 Malina – hviezda dňa

Tvorivé dielne

15:00 – 16:00 Rodičovstvo, interaktívna prednáška

Ako byť praktickým rodičom a nezblázniť sa z toho?


14. Detský trh, dvor Panenská 8

Celý deň Detský trh

Podporte najmladšiu generáciu trhovníkov kúpou ich milých výrobkov, vyradených hračiek alebo vlastnoručne vyrobených koláčikov!

Celý deň Vyrob si svoj transparent na záchranu klímy

Workshop pre deti a rodičov a nerodičov a nedeti. Čo môžeme robiť na zvrátenie klimatickej krízy? Dožadovať sa zopovedného správania od (aj) inteligentnými vtipnými a fotogenickými transparentmi.


15. Modlitebňa Evanjelickej cirkvi metodistickej, Panenská 10, 1. posch. / susedský program

10:00 Evanjelické – metodistické bohoslužby


16. Pódium Miloša Ruppeldta, ZUŠ, Panenská 11

11:00 – 11:40 Konvergencie

Koncert účastníkov medzinárodných kurzov komornej hry Konvergencie 2019 spolu s lektormi, uvádza J. Ľupták.

12:00 – 12:40 Music Park, koncert

Koncert školskej kapely.

13:00 – 13:30 Konzervatórium Tolstého, koncert

Žiaci bratislavského Konzervatória vás prevedú španielskymi rytmami, zavedú vás do krajiny rozprávkových bytostí, pohybového divadla a noviniek zo sveta populárnej hudby.

14:00 – 14:30 Slákmatraf, koncert

Slákmatraf je voľné zoskupenie priateľov klasickej a súčasnej komornej hudby. Zahrajú v septete: 4 husle, viola, violončelo a kontrabas.

15:00-15:40 Tibor Feledi trio, koncert

Trojica hudobníkov obľubujúca nad-žánrový jazz-fusion a moderný groove, zahrá v (takmer) akustickom prevedení výber skladieb svojich obľúbených interpretov súčasného jazzu.

16:00 – 16:45 Dorota Nvotnová

Hudobníčka, herečka a cestovateľka Dorota Nvotová nahrala koncom minulého roka album „More”. Nový album predstaví v trochu inom šate, sólo s klavírom.

Celý deň Urban Relax / susedský program

Krátke uvoľňovacie masáže susedky masérky na špeciálnej stoličke.


17. Dvor číslo 13, Panenská 13

Celý deň 110 rokov B&ugatti, výstava veteránov

Design Veteran Car Club Bratislava pre návštevníkov vystaví sedemnásť historických Bugatti. Nebude chýbať ani najslávnejší Type 57 v troch rôznych prevedeniach.

14:15 Koncert Funny Fellows

Swingová hudba, humor, zábava. Swing sa predsa k veteránom najviac hodí!


18. Galéria Space, Štetinova

Celý deň Potulná galéria hravou formou upozorňujeme na problematiku extrémizmu, xenofóbie a rasizmu. Ich poslaním je motivovať ľudí ku kritickému mysleniu, upozorniť ich na potrebu tolerancie a porozumenia s menšinami.

14:00 – 17:00 Kundy Crew, workshop


19. Next Apache, Panenská 28

13:00 – 13:40 Grand Buffet, koncert

Pulzujúca elektronická hudba z kuchyne Petra Lipa jr.

14:15-14:35 Katarína Králiková – Spolky v Prešporku 

Rozprávanie o tom, ako sa v minulosti obyvatelia Bratislavy spájali do spoločenstiev s cieľom zlepšiť svoj život, svoju bezpečnosť, svoje vzdelanie, zdravie, vzťahy či prostredie.

15:00-16:00 Otázky a odpovede s Matúšom Vallom

Spýtajte sa primátora Bratislavy všetko, čo Vás zaujíma. Moderuje Jakub Jošt.


20. Veľký kostol / susedský program

10:00 Kantátové služby Božie

V podaní  súboru Solamente naturali zaznie skladba J. S. Bacha určená na 13. nedeľu po Svätej Trojici. (Návštevníci Dobrého trhu, zaujmite miesto v kostole do 10:00 hod.)


21. Bratislava Hostel, Panenská 31

14:30 Ukážka jogy a acroyogy

Celý deň Skúste si acroyogu vo dvore hostela

Rozhovory o joge, o vašich potrebách a možnostiach v Yoga House. Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás ohľadom jogy zaujíma a súťažte o permanentku


22. Goetheho inštitút , Panenská

10:00 – 16:00 Deň v Goetheho inštitúte

Čakajú vás vyradené jazykové a spoločenské hry v knižnici, nemecké knihy a časopisy zdarma, posedenie pri káve v átriu, informácie o nemčine a nemeckej kultúre, knižnica vecí, súťaže, bezplatný zápis do knižnice a workshop upcyklovania tričiek.


23. Rakúske kultúrne fórum

14:00-14:45, 15:00-15:45 Kleztango & Beyond

Koncert klezmerového dua z Viedne: Moritz Weiß (klarinet, basklarinet), Ivan Trenev (akordeón)

Odporúčame

film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
Ne 25.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
koncert

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
iná akcia

PechaKucha Night 47: Cestovateľská edícia - online

St 14.4.2021 / online
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!