festival
iná akcia

Bratislavské mestské dni 2024

Tretí aprílový víkend ožijú ulice Bratislavy obľúbeným mestským festivalom. Hlavné mesto 20. a 21. apríla symbolicky otvorí svoje brány a spolu s mestskými organizáciami a mestskými časťami pozýva na rozmanitý kultúrno-športový program.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čakajú vás aj prehliadky bežne neprístupných miest, výstavy, divadelné predstavenia, koncerty, workshopy, jazdy historickými vozidlami i Propelerom na druhú stranu Dunaja.

Pozrite si kompletný program Bratislavských mestských dní podľa miesta konania a rezervujte si programy s obmedzenou kapacitou:
 

Múzeum mesta Bratislavy
Galéria mesta Bratislavy
Primaciálny palác
Ulice a námestia Starého mesta.
Sad Janka Kráľa
Prehliadky mesta 
Dunaj
Mestská knižnica
ZOO
Mestské časti

Víkend otvorených budov

V nedeľu od 15:00 bude organový koncert v Katedrále sv. Martina, vstup je voľný.

V sobotu a v nedeľu bude voľný vstup do Slovenskej národnej galérie (v piatok bude zatvorená)
---

Bratislavské mestské dni organizuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) spolu s Hlavným mestom SR Bratislava. Do programu sa zapája 14 mestských častí, 15 mestských a viacero partnerských organizácií. Nezabudnuteľný víkendový program čaká obyvateľov, obyvateľky, ale aj návštevníkov a návštevníčky na území celej Bratislavy.

Víkend plný zážitkov otvorí symbolické odpečatenie brán a sprístupnenie Primaciálneho paláca verejnosti, otvoria sa tiež priestory mestských organizácií – galérie, múzea, knižnice a ďalších.

Na Primaciálnom námestí nájdete komunitný stôl a  gastro ponuku, na nádvoriach spoločenské hry a šachovú akadémiu, na Hlavnom námestí vystúpenia detí z bratislavských ZUŠ a na Františkánskom bazár starožitností.

Počas víkendu zažijete viaceré pouličné šou, koncerty, vyhliadkové plavby po Dunaji či jazdy Cabriobusom.

Medzi nábrežím Starého Mesta a Sadom Janka Kráľa bude premávať legendárny Propeler a súčasťou mestských dní bude aj obľúbený Dobrý trh na Panenskej ulici.

V sobotu večer rozžiari Hviezdoslavovo námestie Fénixova záhrada českého umeleckého zoskupenia V.O.S.A. Theater. Tešiť sa môžete na interaktívnu svetelnú inštaláciu, živý spev, ale aj svetelné a  akrobatické vystúpenia.

Novinkou tohto ročníka je Víkend otvorených budov. Počas oboch festivalových dní môžete nazrieť do viac než 20 historických budov či zaujímavých bratislavských priestorov a objavovať tak svoje mesto. Prehliadky vás zavedú do lekárne Salvator, kostola Klarisiek, historickej budovy SND, historickej budovy na Bielej 6, bratislavského Krematória, Prüger-Wallnerovej i Lisztovej záhrady, budovy YMCA, zákulisia Divadla Pavla Országha Hviezdoslava, Starej i Novej tržnice, Novej Cvernovky, Rómerovho domu, Albrechtovho domu, na Slavín a do mnohých ďalších. 

Okrem množstva kultúrnych podujatí vás počas Bratislavských mestských dní čakajú aj rozmanité športové aktivity.

V Sade Janka Kráľa si zahráte frisbee, vyskúšate skateboarding či parkour, absolvujete malý a veľký vlastivedný cyklookruh alebo si zacvičíte s profesionálnymi trénermi a trénerkami na Cvičku.

Keďže festival sa koná tesne pred Dňom zeme, súčasťou bude aj viacero environmentálnych aktivít, ktoré upozorňujú na vplyv ničenia životného prostredia a rozvíjajú tému ekologicky zodpovedného správania.

Rodiny s deťmi čakajú v sade workshopy, tvorivé dielne, prednášky, sadenie, ale aj divadielko či eko kvíz.

Na Komenského námestí nájdete v sobotu 9:30-15:00 mobilné dopravné ihrisko pre deti a pod dohľadom policajtov si deti vyskúšajú, aké je byť plnohodnotným účastníkom cestnej premávky.

Program Bratislavských mestských dní bude prebiehať na viacerých scénach oba dni od 9:00 do neskorších večerných hodín.

Všetky informácie nájdete na stránke organizátora. 
Zmena programu vyhradená.

 

Odporúčame

festival

Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band

Ut 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Nová dráma/New Drama 2024: : Trojboj

Inscenované čítanie finálových textov je vyvrcholením súťaže Dráma 2024 o najlepší pôvodný dramatický text v slovenskom a českom...Viac
So 18.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
výstava

Marko Blažo - Celý človek

Monografická výstava Marka Blaža (1972 – 2021) je pokusom vložiť košaté, až holisticky komplexné dielo tohto výnimočného umelca...Viac
16.2.2024 - 19.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
od vás odporúčame!
koncert

La Fanfarria del Capitán (ARG)

Argentínska formácia La Fanfarria del Capitán zavíta s posledným albumom El Cantomanto v posledný júlový deň na palubu lode Pink...Viac
Ne 30.6.2024 / Pink Whale - od piatku otvorené
odporúčame!