festival
vážna hudba

Slovakia Cantat 2017

Medzinárodný festival Slovakia Cantat je súťaž pre detské, mládežnícke a dospelé zbory a pre orchestre. Poslaním festivalu je obnova tradície stretávania sa speváckych zborov a orchestrov v Bratislave.

Táto akcia sa konala v minulosti

Štvrtok 20. apríl 2017

Jezuitský kostol, 19:00 
Otvárací koncert
Apollo /SK/, soloist of the Liepaja‘s Secondary School of Music, Art and Design Girl Choir / LV/, MPZ Mavrica OŠ Tišina /SI/, Mixed Choir of the Choral Conducting, Church Music, Artistic Education, Eurythmics and Jazz Department of the Music Academy in Gdansk /PL/, MPZ Železniki /SI/, Vokalna skupina OŠ Toneta Čufarja Maribor /SI/, OPZ GŠ Fran Korun Koželjski Velenje /SI/

Piatok 21. april 2017

11:00 - 17:00 Moyzesova sieň
Súťaž speváckych zborov  

Kategória A3: Detské spevácke zbory do 12 rokov Category
11:00 Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin /SI/
11:14 Otroški pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje /SI/

Kategória A4: Detské spevácke zbory do 16 rokov
11:26 MPZ OŠ Sladki Vrh /SI/ 12:02 MPZ Mavrica OŠ Tišina /SI/
12:17 MPZ OŠ Železniki /SI/
12:33 Vokalna skupina OŠ Toneta Čufarja Maribor /SI/

Kategória E1: Vokálne ansámble 4 - 8 spevákov
12:46 Vokalna skupina Aria /SI/

Kategória C1: Mládežnícke zbory do 21 rokov (SA)
13:03 Liepaja‘s Secondary School of Music, Art and Design Girl‘s Choir /LV/

Kategória J: Súčasná hudba
13:18 Mixed choir of the Choral Conducting, Church Music, Arrtistic Education, Eurythmics and Jazz Department of the Music Academy in Gdansk /PL/ 

Kategória D3: Zmiešané zbory dospelých
14:05 Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov /CZ/
14:23 The Mixed choir of the European Capital of Culture /EE/

Kategória G: Spirituál, gospel, pop, jazz
14:40 Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov /CZ/

Kategória E2: Komorné zbory 9-24 spevákov
14:58 Bubureza, sbor GMHS /CZ/

Kategória I: Renesančná a baroková hudba
15:16 Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov /CZ/

Kategória H1: Sakrálna hudba a cappella
15:34 Bubureza, sbor GMHS /CZ/
15:52 Mixed choir of the Choral Conducting, Church Music, Arrtistic Education, Eurythmics and Jazz Department of the Music Academy in Gdansk /PL/
16:17 Gloria Brunensis /CZ/
16:31 Komorni pevski zbor Mysterium /SI/

17:00, Hudobná sieň Klarisky 
Festivalový koncert
MPZ Mavrica OŠ Tišina /SI/, Liepaja‘s Secondary School of Music, Art and Design Girl Choir /LV/, MPZ OŠ Sladki Vrh /SI/, Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov /CZ/, The Mixed Choir of the European Capital of Culture /EE/  

19:00, Hudobná sieň Klarisky 
Festivalový koncert
Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin /SI/, Chor des BORG Spittal /AT/, Vokalna skupina Aria / SI/, Smíšený pěvecký sbor KOS /CZ/  

Sobota 22. apríl 2017

Súťaž speváckych zborov, Moyzesova sieň

Kategória C2: Mládežnícke zbory do 21 r. (SATB)
09:30 Pěvecký sbor Adijamus /CZ/
09:47 Chor des BORG Spittal /AT/
10:03 Smíšený pěvecký sbor KOS /CZ/

Kategória F1: Ľudová pieseň a cappella
10:21 MPZ OŠ Železniki /SI/
10:38 Komorni pevski zbor Mysterium /SI/
10:56 Bubureza, sbor GMHS /CZ/

Kategória D3: Zmiešané zbory dospelé
11:14 Gaudete /SK/

Kategória D2: Ženské spevácke zbory 
11:32 Gloria Brunensis /CZ/

15:00, Hudobná sieň Klarisky
Festivalový koncert
Komorni pevski zbor Mysterium /SI/, MPZ OŠ Železniki /SI/, Mixed Choir of the Choral Conducting, Church Music, Artistic Education, Eurythmics and Jazz Department of the Music Academy in Gdansk /PL/, Vocal group OŠ Toneta Čufarja Maribor /SI/ 

17:00, Hlavné námestie
Vyhlásenie výsledkov súťaže 

Nedeľa 23. april 2017
Vystúpenia speváckych zborov počas svätých omší 

Zúčastnené spevácke zbory:
Komorni pevski zbor Mysterium (Slovinsko), Otroški pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje (Slovinsko), MPZ Mavrica OŠ Tišina (Slovinsko), Gloria Brunensis (Česká republika), Smíšený sbor COMODO Gymnázia Chomutov (Česká republika), Chor des BORG Spittal (Rakúsko), Pěvecký sbor Adijamus (Česká republika), Liepaja's Secondary School of Music, Art and Design Girl Choir (Lotyšsko), MPZ OŠ Sladki Vrh (Slovinsko), Mixed Choir of the Choral Conducting, Church Music, Artistic Education, Eurythmics and Jazz Department of the Music Academy in Gdansk (Poľsko), MPZ OŠ Železniki (Slovinsko), Vokalna skupina Osnovne šole Toneta Čufarja Maribor (Slovinsko), Vokalna skupina Aria (Slovinsko), The Mixed Choir of the European Capital of Culture (Estónsko), Bubureza, sbor GMHS (Česká republika), Smíšený pěvecký sbor KOS (Česká republika), Gaudete (Slovensko), Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin (Slovinsko), Apollo (Slovensko)

Odporúčame

divadlo

SĽUK: Genezis

SĽUK novým projektom Genezis prináša na scénu hudobno-tanečné predstavenie, obohatené spektakulárnou videoprojekciou, ktoré...Viac
Št 4.5.2017 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
divadlo

Eurokontext.sk

Ani v roku 2017 nebude chýbať madzinárodný divadelný festival Eurokontext.sk, organizovaný na Slovensku spoluprácou Opery a...Viac
10.6.2017 - 20.6.2017 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Agnus Dei

Povojnový príbeh mníšok z benediktínskeho kláštora v Poľsku, ktoré otehotneli po znásilnení vojakov víťaznej Červenej armády...Viac
Po 22.5.2017 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
divadlo

... a dážď

Smutno - smiešna groteska o piesni, ktorá putovala časom.Viac
Pi 19.5.2017 / Ticho a spol.
odporúčame!