film
festival

Febiofest 2022

Febiofest prinesie nielen obľúbené sekcie a súťaž krátkych filmov, chýbať nebudú ani Industry Days. Po o dvoch rokoch sa tak konečne znova dočká prezenčnej formy a divákov privíta v kamenných kinách.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Viac informácií nájdete v našom blogu

Prečítajte si o projektoch na Bratislava Industry Days

Febiofest pripravil špeciálnu sekciu venovanú Ukrajine

Program

16.3.2022
18:00 / kino Mladosť - Odraz
19:30 / kino Lumiére - Nezanechať stopy

17.3.2022
15:30 / kino Lumiére - Posledná rodina
16:15 / kino Lumiére - Malá mama
16:30 / kino Lumiére - Rekonštrukcia okupácie
17:00 / kino Lumiére - Skrotená záhrada
17:00 / kino Mladosť - Prípad
18:00 / kino Lumiére - Jednotka intenzivního života
19:00 / kino Lumiére - America Latina
19:00 / kino Mladosť - Paríž, 13. obvod
19:15 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov I (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
19:30 / kino Lumiére - Land of Warm Waters
20:00 / kino Lumiére - Pink Floyd: The Wall
21:00 / kino Lumiére - Nina Wu
21:30 / kino Lumiére - Väzni v krajine duchov

18.3.2022
15:45 / kino Lumiére - Stop Zemlia
16:00 / kino Lumiére - Rabiye
16:30 / kino Lumiére - Bratstvo
17:00 / kino Mladosť - Na ceste
18:15 / kino Lumiére - Dekameron
18:30 / kino Lumiére - Memoria
19:00 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov II (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
19:15 / kino Lumiére - Musíme prežiť + Space Dogs
20:00 / kino Mladosť - Extáza
20:45 / kino Lumiére - Zlovestné historky
21:15 / kino Lumiére - Flux Gourmet
21:30 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov I (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
21:40 / kino Lumiére - Výhody cestovania vlakom

19.3.2022
13:30 / kino Lumiére - Farebný výbuch
14:00 / kino Lumiére - Jednotka intenzivního života
14:30 / kino Lumiére - Belle
16:00 / kino Lumiére - Odvaha
16:00 / kino Mladosť - Kroky na hrane
17:00 / kino Lumiére - Musíme prežiť + Space Dogs
17:30 / kino Lumiére - Správa o záchrane mŕtveho
18:00 / kino Mladosť - Malá mama
18:15 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov III (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
18:30 / kino Lumiére - Bratstvo
19:15 / kino Lumiére - Canterburské poviedky
20:00 / kino Lumiére - Keby aspoň horelo
20:00 / kino Mladosť - Evolúcia
20:30 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov II (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
21:15 / kino Lumiére - Prvá láska
21:30 / kino Lumiére - Zombi Child

20.3.2022
15:30 / kino Lumiére - Evolúcia
15:45 / kino Lumiére - Príbuzní
16:00 / kino Lumiére - Odraz
16:30 / kino Lumiére - Paríž, 13. obvod
17:00 / kino Mladosť - Každý týždeň sedem dní
17:30 / kino Lumiére - Memoria
18:30 / kino Lumiére - Gorbačov. Raj
18:40 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov IV (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
18:45 / kino Lumiére - Kytica z tisíc a jednej noci
19:00 / kino Mladosť - Nezanechať stopy
20:15 / kino Lumiére - Ennio
21:00 / kino Lumiére - Keď chlapci plačú
21:15 / kino Lumiére - Krv na jej mene
21:30 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov III (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)

21.3.2022
15:30 / kino Lumiére - Na ceste
16:00 / kino Mladosť - Odvaha
16:15 / kino Lumiére - Nahovno práca
16:20 / kino Lumiére - Súťaž krátkych filmov IV (program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov)
17:30 / kino Lumiére - Flux Gourmet
18:00 / kino Lumiére - America Latina
18:00 / kino Mladosť - Skrotená záhrada
19:10 / kino Lumiére - Paríž, 13. obvod
19:15 / kino Lumiére - Varda podľa Agnés
20:00 / kino Lumiére - Okupácia
20:00 / kino Mladosť - Rabiye
21:15 / kino Lumiére - Morava krásna zem III
21:30 / kino Lumiére - Kameň, papier, nožnice

22.3.2022
16:00 / kino Lumiére - Okupácia
17:00 / kino Lumiére - Stop Zemlia
17:30 / kino Mladosť - Prvých 54 rokov - stručný manuál vojenskej okupácie
17:30 / kino Lumiére - Zuza v záhradách + Cez hranicu
18:30 / kino Lumiére - Donbass
18:20 / kino Lumiére - Nahovno práca
20:00 / kino Lumiére - Kryštof
20:00 / kino Mladosť - Ennio
20:15 / kino Lumiére - Gangster, poliš a diabol
20:30 / kino Lumiére - Väzni v krajine duchov
21:15 / Kino Lumiére - Zlovestné historky

-----------

Kľúčovou programovou sekciou je súťaž krátkych filmov V strede Európy, zameraná na filmy z krajín Vyšehradskej štvorky, Rakúska a Ukrajiny. Tým sa uzatvára výber krajín susediacich so Slovenskom, ktoré majú k sebe najbližšie nielen vďaka spoločným hraniciam, ale aj svojou minulosťou a kultúrou.

Klik pre program všetkých premietaní súťaže krátkych filmov

Sprievodné podujatia: 

17.3.2022
10:00 / kino Lumiére - Jim Stark - prednáška
13:00 / kino Lumiére - Academy of Performing Arts, Film and TV Faculty + Yerevan State Institute of Theatre and Cinema

18.3.2022
10:00 / kino Lumiére - Eddy Joseph - prednáška
13:00 / kino Lumiére - Eszterházy Károly University + The Film Academy of Miroslav Ondricek in Pisek

19.3.2022
13:00 / kino Lumiére - Krzysztof Kieślowski Film School University of Silesia + The Faculty of Dramatic Arts The University of Arts in Belgrade
15:30 / kino Lumiére - Debra McGuire - prednáška

21.3.2022
11:00 / kino Lumiére - Bratislava Industry Days: Works in Progress

22.3.2022
10:00 / kino Lumiére - Bratislava Industry Days: Enviro platforma na Slovensku a podpora udržateľného nakrúcania z AVF a SFA
11:30 / kino Lumiére - Bratislava Industry Days: Okolo sveta s krátkym filmom

Odporúčame

koncert

Preßburger Klezmer Band: Koncert pre dva hlasy

Stálica world music – kapela Preßburger Klezmer Band, ktorej posledný album Korene / Roots úspešne boduje v prestížnom rebríčku...Viac
So 4.3.2023 / V-klub (Véčko)
odporúčame!
divadlo

Revízor

So 11.2.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
film

Mikulášove šibalstvá - ako to celé začalo?

SĽUK / Kino Mier Modra / Kino Nostalgia
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Straty a nálezy

Pozývame na otvorenie novej výstavy Straty a nálezy, ktorá sa z dramaturgie schaubmarovských titulov tak trochu vymyká.Viac
5.11.2022 - 30.4.2023 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!