výstava

Výstava fotografií Michela Houellebecqa

Jedinečná výstava jedného z najčítanejších autorov 20. storočia Michella Houellebecqua ukáže jeho fotografickú tvorbu v bratislavskej Kunsthalle.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
17.05.2018 18:00, Št

Michel Houellebecq (Michel Thomas) je od deväťdesiatych rokov 20. storočia jedným z najprekladanejších a najčítanejších francúzskych autorov. Narodil sa do rodiny lekárky a horského vodcu, na francúzskom ostrove Réunion v roku 1958. Potom, čo sa jeho rodičia rozviedli, sa jeho život čiastočne stabilizoval. Ako šesťročný odišiel žiť k starej mame (ktorej dievčenské meno – Houellebecq, si zvolil za umelecký pseudonym). 

Michel Houellebecq na seba upozornil románmi Rozšírenie bojového poľa Elementárne častice, vďaka ktorému ho spoznal široký okruh čitateľov. Tento román a jeho ďalšia kniha Platforma, sú považované vo francúzskej literatúre za priekopnícke, najmä pre ich popis citového a sexuálneho trápenia príslušníka západnej civilizácie na prelome tisícročí. Za román Mapa a územie získal Michel Houellebecq v roku 2010 Goncourtovu cenu.

Ako priaznivec fotografie, ktorú študoval na École Nationale Louis Lumièrev Paríži – ešte skôr ako zahájil svoju literárnu kariéru – svoje snímky predstavil po prvýkrát v Pavillon Carré de Baudoin v Paríži (Before Landing, 2014), neskôr v Palais de Tokyo v Paríži (Rester Vivant, 2016), na Manifeste 11 v Zürichu (2016) a v galérii Venus over Manhattan v New Yorku (French Bashing, 2017).

---------

Vstup je voľný

xxx

Výstavu organizuje Kunsthalle Bratislava (KHB) v spolupráci s galériou Air de Paris v Paríži, s podporou Francúzskeho inštitútu na Slovensku a galérie Gandy Gallery v Bratislave.

Kurátorka: Florence Bonnefous

Miesto: vonkajší priestor galérie - "LAB"

Odporúčame

film

Oni a Silvio

Silvio Berlusconi - známy miliardár, mediálny magnát, dlhoročný predseda talianskej vlády, známy svojim excentrickým spôsobom...Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
festival

Dolce Vitaj 2019

31.5.2019 - 15.9.2019 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Letný prieskum 2019

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave Vás pozýva na verejnú prezentáciu semestrálnych prác študentov a študentiek.Viac
24.5.2019 - 26.5.2019 / Bratislava
odporúčame!
party

Leporelo: Jeff Milligan

Pi 31.5.2019 / Subclub
odporúčame!