výstava

Výstava fotografií Michela Houellebecqa

Jedinečná výstava jedného z najčítanejších autorov 20. storočia Michella Houellebecqua ukáže jeho fotografickú tvorbu v bratislavskej Kunsthalle.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
17.05.2018 18:00, Št

Michel Houellebecq (Michel Thomas) je od deväťdesiatych rokov 20. storočia jedným z najprekladanejších a najčítanejších francúzskych autorov. Narodil sa do rodiny lekárky a horského vodcu, na francúzskom ostrove Réunion v roku 1958. Potom, čo sa jeho rodičia rozviedli, sa jeho život čiastočne stabilizoval. Ako šesťročný odišiel žiť k starej mame (ktorej dievčenské meno – Houellebecq, si zvolil za umelecký pseudonym). 

Michel Houellebecq na seba upozornil románmi Rozšírenie bojového poľa Elementárne častice, vďaka ktorému ho spoznal široký okruh čitateľov. Tento román a jeho ďalšia kniha Platforma, sú považované vo francúzskej literatúre za priekopnícke, najmä pre ich popis citového a sexuálneho trápenia príslušníka západnej civilizácie na prelome tisícročí. Za román Mapa a územie získal Michel Houellebecq v roku 2010 Goncourtovu cenu.

Ako priaznivec fotografie, ktorú študoval na École Nationale Louis Lumièrev Paríži – ešte skôr ako zahájil svoju literárnu kariéru – svoje snímky predstavil po prvýkrát v Pavillon Carré de Baudoin v Paríži (Before Landing, 2014), neskôr v Palais de Tokyo v Paríži (Rester Vivant, 2016), na Manifeste 11 v Zürichu (2016) a v galérii Venus over Manhattan v New Yorku (French Bashing, 2017).

---------

Vstup je voľný

xxx

Výstavu organizuje Kunsthalle Bratislava (KHB) v spolupráci s galériou Air de Paris v Paríži, s podporou Francúzskeho inštitútu na Slovensku a galérie Gandy Gallery v Bratislave.

Kurátorka: Florence Bonnefous

Miesto: vonkajší priestor galérie - "LAB"

Odporúčame

film

Toni Erdmann

Winfried sa rozhodne venovať všetku pozornosť svojej odcudzenej dcére Ines, ktorá robí kariéru v nadnárodnej firme a nemá na nič...Viac
So 13.4.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Jarné BJD: Stanley Clarke

Stanley Clarke je nepochybne jedným z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj...Viac
Št 25.4.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

8 rokov spolu na jednej ~

Št 28.3.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Morcheeba

Legendárna Morcheeba 14. mája v Majestic Music Clube! V zostave so zakladajúcimi členmi, speváčkou Skye Edwards, a producentom...Viac
Ut 14.5.2019 / Majestic music club
odporúčame!