koncert

Pohoda_FM live: SJU

SJU je nové meno na slovenskej & českej hudobnej scéne, ktorej repertoár je plný hravej a tanečnej elektroniky, farbených vizuálov, kostýmov a projekcií.

Donedávna známa ako bubeníčka v kapele Ora The Molecule, momentálne pôsobí a tvorí medzi Prahou a Londýnom, a so svojím solo projektom už vystupovala v Berlíne, Londýne či New Yorku.

Jej singel Rhythm in your pose vyšiel pod francúzskym vydavateľstvom Kitsune Musique, a bol umiestnený v reboote HBO seriálu Gossip Girl. Jedna z jej najnovších skladieb Nye Sko bola pridaná do zoznamov skladieb Fresh Finds & Fresh Finds Indie na Spotify, a nórske vydavateľstvo Snorchel Records bude tento rok vydávať jej špeciálny vinyl.

SJU sa tento rok objavila v longliste na „Skladba roka“ a „Objav roka“ na udeľovaní cien Radio Head Music Awards 2023. Jej debutový album „Mind Theatre“ vyšiel 26. apríla, a momentálne je s ním na turné.

SJU má tiež svoju vlastnú módnu značku @BYSJU a vyrába klobúky pre Will.I.Am, The Black Eyed Peas, JUNGLE alebo Gorillaz.

Miesto: Komorné štúdio Slovenského Rozhlasu (Štúdio č. 5)

Vstup voľný

Ak sa vám nepodarí prísť osobne, nalaďte si Rádio_FM o 20:00, kde sa bude koncert vysielať naživo.

Odporúčame

film

Bastard

Šiesty celovečerný film Nikolaja Arcela je vynikajúcou historickou drámou s fenomenálnym Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe...Viac
Ut 9.7.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
film

Deti tých druhých

Rachel má 40 a nemá deti. Má rada svoj život: svojich študentov, priateľov, svojho bývalého manžela aj hodiny gitary. Keď sa...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

litera fest: Vec & Škrupo & Tono S.

Po výdatných literárnych diskusiách príde rad aj na tučný rap. Vec, Škrupo a Tono S. na litera feste.Viac
Št 20.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Koncom júla sa u nás zastaví legendárne ukrajinské trio Stoned Jesus. Ako support zahraju ich poľskí stoner/doom dritiaci...Viac
Ne 28.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!