výstava

Natália Hulejová - Znova som

Na aktuálnej výstave sa autorka nezaoberá radosťou a navodením jej stavu, ale spätne sa vracia do svojej minulosti alebo čerpá z prítomnosti. Obrazy sú odrazom jej prerodu na ženu milujúcu samú seba.
17.09.2020, Št - 13.12.2020, Ne
Slávica, Laurinská 17

Opať hľadám odpoveď cez konkrétne priestory, ktoré zobrazujem v maľbe, aktuálne s jemnejšími farebnými kombináciami, ktoré odkazujú na nehu, sebaprijatie ako aj prijatie ako také, na pochopenie a miernu melanchóliu, ktorá je však v momente pretvorená na zmierenie. Jemnosť, láska, opustenie minulosti a nájdenie stredu. 

Malá bytosť sa objavuje takmer na každom formáte. Som to ja, odhodlaná posúvať sa z cesty na cestu, zo skúšky do dalšej skúšky, z pádu do rastu. Sme to my, každý z nás prežíva tieto emócie – a mojím spôsobom, ako ich najlepšie spracovať, je práve maľba. Chcem nám ukázať, že to ide, že existuje spôsob, ako na sebe pracovať a dostávať sa z ťažkých situácií. Stále sa však pozerám na túto tému s nádejou a s hľadaním spôsobov za účelom navodenia pocitu oslobodenia, vydýchnutia. Každý obraz bol inšpirovaný inou skladbou od Willow z rovnomenného albumu z roku 2019. Na zadnej strane obrazu vždy nájdete krátke výstižné slová od srdca, vystihujúce tému obrazu. (Natália Hulejová)

O autorke:

Natália Hulejová (*1997, Ružomberok) je študentka maľby na VŠVU pod vedením prof. Ivana Csudaia. V maľbe hľadá domov, priestor, cestu alebo cieľ. Najbližším spôsobom vyjadrenia sú pre ňu poloabstraktné polohy, ktoré sú pre ňu absolútne realistické, keďže priestory, ktoré maľuje, reálne vidí vo svojej hlave. Jej prvotným cieľom bolo namaľovať/vytvoriť priestory, do ktorých sa môže človek ponoriť a cítiť sa tam komfortne, radostne či šťastne. Usiluje sa o vytvorenie maľby, ktorá bude fungovať ako ladička dobrej nálady. Podľa toho vyberá aj farebné kombinácie, ktoré jej evokujú atmosféru na dosiahnutie tohto stavu. Podľa posledných študií na svete nebolo viac depresie než dnes, práve preto sa do svojej tvorby rozhodla priniesť svetlo. Samozrejme, každý má na radosť svoju mierku, no toto je tá jej a na ňu zaberá.

Odporúčame

film

Šarlatán

Strhujúca životopisná dráma inšpirovaná skutočným príbehom výnimočného muža obdareného liečiteľskými schopnosťami.Viac
So 28.11.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Viera Kraicová - Prevteľovanie

11.9.2020 - 26.11.2020 / TOTO! je galéria
odporúčame!
film

Be2Can - online

V poradí siedmy ročník Be2Can ponúkne sedem noviniek a päť úspešných filmov z minulých rokov. Od 23. do 29. novembra počas...Viac
23.11.2020 - 29.11.2020 / online - edisonline.sk
odporúčame!
film

Milosť

Príbeh rodičov vojaka vyrozprávaný z pohľadu ich sedemnásťročného vnuka Janeka. Film je zasadený do dramatických spomienok...Viac
Št 26.11.2020 / Kino Lumière - Kino doma
odporúčame!