iná akcia
trh / gastro

Trh - Piac - Markt

Potravinový trh v Starej tržnici sa koná pravidelne každú sobotu od 09:00 do 15:00. Trhová ponuka je vyskladaná najmä potravinami od lokálnych farmárov a malých producentov. Sortiment ďalej dopĺňajú kvalitné zahraničné delikatesy, prírodná kozmetika, izbové a rezané kvety.

odporúčame!
22.06.2024, So
29.06.2024, So
06.07.2024, So
13.07.2024, So

Deň detí je už túto sobotu a v rámci Trh-Piac-Markt pre najmenších návštevníkov prichystali parádny sprievodný program!

Na poschodí pri detskom kútiku bude od 10:00 - 14:00 SWAP detských knižiek. Priniesť môžete ľubovoľný počet detských knižiek v dobrom stave a vymeniť za iné. SWAP detských knižiek je za dobrovoľný príspevok.

Ak vám už doslúžili detské knižky, prineste ich na SWAP, čo si nepovymieňate, darujeme na endokrinologickú ambulanciu Národného ústavu detských chorôb.

V Detskej zóne bude od 10:00 - 10:45 pripravené divadelné predstavenie pre deti pod vedením Divadla pod hríbikom.

V Oáze budú od 10:00 - 15:00 Tvorivé dielne v spolupráci s Lab studyio.

Príďte si vyrobiť veselú brošňu alebo záložku do knižky!

Prichystáme pre vás laserom vyrezané rôzne dizajny z dreva, ktoré si môžete následne vymaľovať alebo dozdobiť bavlnkami.

Cena 5 eur/ ks.

V keramickom ateliéri bude kurz keramiky pre deti aj dospelých od 11:30 do 13:00.

Na trhu nájdete aj stánok Bratislavského klubu, ktorý ponúkne ručné výrobky - pletené zvieratká pre deti od ukrajinských, ale aj slovenských senioriek.

 

---

Ak vám pri nákupoch vyhladne, zastavte sa na poschodí tržnice v Kantíne, kde si od 11:00 do 13:00 môžete dať skvelý obed a tapas od šéfkuchára Daniela Karasa.

Nezabúdame ani na našich najmenších návštevníkov. Každú sobotu sa môžu tešiť na zaujímavý program v detskej zóne na poschodí. Program bude pestrý, striedať sa budú:
- divadlo
- čítačky z knižiek s ich autormi či hercami
- premietanie animovaných filmov
- workshopy a tvorivé dielne
O konkrétnom programe vopred informujeme, sledujte nás na sociálnych sieťach.

Trhy v Starej tržnici sú v prvom rade o zážitkoch. Jedinečnú atmosféru dopĺňajú počas celého dňa rôzne sprievodné aktivity pre deti aj dospelých.

V Oáze sa konajú pravidelné ochutnávky čajov, keramické dielne či raz mesačne Swap rastlín. 

Na poschodí prebieha každú sobotu najväčšia burza kníh na Slovensku - Bratislavská knižná burza. Okrem kníh na nej môžete nájsť rôzne plagáty, grafiky, LP platne či časopisy. 

Počas sobotných trhov môžete odovzdať svoj použitý kuchynský olej v našom infopulte na ďalšie spracovanie, či priniesť staré pečivo pre Farmu Franková.

Aktuálny zoznam trhovníkov, ktorých nájdete na najbližšom trhu, ako aj prehľad ponúkaných sprievodných aktivít a služieb, zverejňujeme vždy vo štvrtok na profile na sociálnej sieti.

 

Odporúčame

výstava

Giovanni Segantini

Na Slovensko prichádza prvá autorská výstava Giovanniho Segantiniho s výberom diel pochádzajúcich z Mestskej galérie Giovanni...Viac
6.6.2024 - 22.9.2024 / Bratislavský hrad
odporúčame!
koncert

Mýšačka Fest Open Air 2024

6.9.2024 - 7.9.2024 / areál Campingu Sereď
odporúčame!
koncert

La Fanfarria del Capitán (ARG)

Argentínska formácia La Fanfarria del Capitán zavíta s posledným albumom El Cantomanto v posledný júlový deň na palubu lode Pink...Viac
Ne 30.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

Môj neznámy vojak

Ako sa ľudská bytosť v mašinérii vojny a globálnych mocenských bojov okupantom stane, a aké to pre človeka má dôsledky.Viac
Pi 23.8.2024 / Kino Lúky
odporúčame!