festival

Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band

Jarné jazzáky budú tento rok dvojdňové: v Majestic music clube 16. mája vystúpia The Wooten Brothers, 21. mája Mike Stern Band.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

16. mája 2024 v MMC: The Wooten Brothers

Victor, basa, Joseph, klávesy, Roy, bicie, Regi, gitara. Už viac ako štyri desaťročia sú Wootenovci známi ako najtalentovanejšia a najdynamickejšia bratská skupina, akú kedy jazzový svet poznal.

Od mladosti boli koncertnou jednotkou, ktorá vždy nanovo definuje hranice jazzu, funku, soulu, R&B, rocku a bluegrassu. Ako The Wootens debutovali polovici 80. rokov ešte ako pätica. Teraz vyrážajú na prvé spoločné turné od predčasnej smrti piateho brata, saxofonistu Rudyho v roku 2010.

Predkapelou bude mladá československá Baron Haze, na čele s fantastickou speváčkou Simonou Hulejovou, vnučkou ikony liptovského folklóru Hanky Hulejovej. Baron Haze je fúziou rôznych žánrov ako worldmusic, progressive soul a jazz.

Viac info a vstupenky

---

21. mája 2024 v MMC: Mike Stern Band

Mike Stern prichádza na Jarné jazzáky s fantastickým bandom: Dennis Chambers, bicie, Hadrien Feraud, basa, Bob Franceschini, saxofón a Leni Stern, ktorá okrem gitary hrá na n’goni, a spieva.

Predkapelou večera bude trio Ostblock Cooperative - O.B.C., finalisti minuloročného Pódia mladých talentov, ktorí v súťaži očarili porotu aj obecenstvo.

Viac info a vstupenky

Odporúčame

film

Furiosa: Mad Max sága

Cinema City Aupark / Cinemax Bory Mall / Cinema City Vivo / Cinema City Eurovea
odporúčame!
výstava

Erik Binder: Obrazy z tohto sveta a odinakadiaľ

V Staromestskom kultúrnom centre Pistoriho palác sa uskutoční výstava doteraz neprezentovaných diel Erika Bindera, výnimočného...Viac
5.6.2024 - 28.6.2024 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
film

Svet podľa Muchu

Pozoruhodný komplexný portrét mapuje život a dielo slávneho českého maliara Alfonsa Muchu, jedného z najvýznamnejších českých...Viac
So 13.7.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
iná akcia

Deň otvorených dverí DPB 2024

Otvárajte kalendáre v mobiloch, pripínajte lístočky na chladničku, zapisujte do kalendárov. Sobota 14.9.2024 bude patriť...Viac
So 14.9.2024 / Vozovňa Jurajov dvor
odporúčame!