výstava

Ján Šipöcz / Veci

Aktuálna výstava Jána Šipöcza je kombináciou doterajších a nových prístupov autora k predmetnej, respektíve vecnej skutočnosti.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
04.10.2019 19:00, Pi

Kurátor: Filip Vančo

Už vo svojich predchádzajúcich sériách „Souvenirs, 2016“, „Sucháre, 2010“, upriamil autor svoju pozornosť k predmetom alebo objektom hodným jeho záujmu. Šipöcz je fotograf - v podstate dokumentarista, v zmysle objektívneho alebo neutrálneho záznamu skutočnosti. Jeho autorský prístup však objektívny nie je. Rád využíva princíp hry, drobného vychýlenia alebo prispôsobenia si reality. Dalo by sa povedať, že spochybňovanie je jedným zo základných mediálnych špecifík fotografie. Šipöcz to vie, skúša čo všetko mu ešte „fotografia“ dovolí. Vyškrabáva cudzie diapozitívy, dokresluje ich, zväčšuje, alebo odkazuje k médiu cez jeho atribúty – diarámiky, šanóny, archívy. V najnovších prácach ide ešte ďalej, sám vytvára objekty, niektoré následne fotografuje, iné vystavuje priamo. Referenčný rámec média, mu už nestačí. Tematizuje každodenný život, jedlo, detskú hru. Hľadá nevšedné v obyčajnom a naopak. Šipöcz je komentátorom vlastného života s neodmysliteľnou dávkou svojského humoru.

----------

Ján Šipöcz
je absolvent Katedry fotografie VŠVU v Bratislave. V roku 2011 bol finalistom ceny Oskára Čepana, okrem Slovenska vystavoval v Rakúsku, Slovinsku, Česku alebo vo Fínsku. V tvorbe Jána Šipöcza prevláda najmä téma zátišia. Väčšinou ide o nájdené alebo znovuobjavené predmety, ktoré spájajú sériu na princípe určeného konceptu, o ktorom mnoho prezrádza jej názov.
 

Odporúčame

divadlo

Noc na Broadway

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
21.11.2019 - 7.12.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Martin Benka

21.9.2018 - 31.12.2019 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
party

Fracture

Pi 22.11.2019 / WAX
odporúčame!
film

Depeche Mode: Spirits in the Forest

Kino Lumière / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinema City Polus
odporúčame!