festival
iná akcia
trh / gastro

Urban Market 2022 - Summer Edition

Letný Urban Market prinesie na bratislavskú pláž Tyršák vyše 70 predajcov lokálneho dizajnu a sprievodný program pre celú rodinu. Slnko, Dunaj, piesok, letná atmosféra, ale hlavne kvalitný lokálny dizajn! V sobotu od 11:00 do 21:00, v nedeľu od 10:00 do 18:00.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Po úspešnom minuloročnom debutovom vydaní sa Urban Market vracia už tento víkend na mestskú pláž Tyršák. Letné vydanie sa opäť uskutoční v spolupráci s jeho budúcim susedom – nábrežnou mestskou štvrťou Nové Lido.

Počas dvoch dní môžu návštevníci v plážovej dizajnovej zóne stretnúť a podporiť vyše 70 predajcov a značiek s lokálnou autorskou tvorbou – nebude chýbať móda, módne a interiérové doplnky, šperky, knihy, prírodná kozmetika, radosti pre najmenších či domácich miláčikov.

V dizajnovej zóne sa okrem nákupov môžu návštevníci tešiť aj na pestrý program pre celú rodinu, ktorý vznikol spolupráci s partnermi Kalab, literarnyklub.sk a vydavateľstvom BRaK.

Pre najmenších sú prichystané predstavenia Prešporské rozprávky v podaní Divadla Šibe a Vlk na Mesiaci v podaní Divadla Houže, tvorivý knižný klub s knihou Vojna, ktorá zmenila Rondo či čítačky kníh Dunaj – Magická rieka s Michalom Hvoreckým a Bubáci s autorkami Terezou Oľhovou a Evou Škandíkovou.

O poriadnu punkovú nálož pre deti (ale aj rodičov) sa v sobotu postará kapela Toddler Punk.

Dospelí sa môžu zapojiť do diskusií o správnej recyklácii, komunitných záhradách, o trende pestovania domácej „urban jungle” či o tom, ako u dieťaťa odhaliť talent na architektúru. Svoju tvorbu predstavia finalistky a finalisti 11. ročníka medzinárodnej literárnej súťaže Básne SK/CZ 2021 či Anna Óváry a Martin Polák, ktorý len minulý rok ohlásili comeback s hudobným projektom Buy Her Sugar. O hudobný program sa postarajú aj priamo návštevníci v rámci hudobno-zážitkového workshopu s Bolf Kalimbas, s ktorými ovládnu hru na africkú kalimbu.

Otváracie hodiny:
sobota 23. 7. : 11:00 – 21:00

nedeľa 24. 7. : 10:00 – 18:00

Vstup voľný

Príďte podporiť lokálnu tvorbu a užite si s nami letný, priam tropický, víkend na bratislavskej mestskej pláži Tyršák. Pozrite si kompletný program s informáciami

FB event

Urban Market: Facebook / Instagram / web

V spolupráci s www.tyrsak.sk
Hlavný partner podujatia: www.novelido.sk

Organizuje: Čerstvé Ovocie
Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
Programoví partneri: Kalab, literarnyklub.sk, BRaK
Mediálni partneri: Rádio_FM, citylife.sk

V areáli Tyršáku sa nachádzajú toalety, gastro zóna, oddychová zóna, beach volejbalové ihrisko, ihriská pre deti či vodné osviežovače. Vedľa pláže sú k dispozícii parkovacie plochy a platené parkovisko.

Odporúčame

koncert

The Dead South (CAN)

Pi 18.11.2022 / Majestic music club
odporúčame!
vážna hudba

Zeljenka / Šimai / Britten / Respighi

Ne 23.10.2022 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
film

Chlast

Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v...Viac
Pi 28.10.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!
koncert

Son Lux (USA)

Inteligentný pop, experimentálna hudba a charizmatický hlas speváka skupiny Son Lux po piatich rokoch opäť v našom meste.Viac
Ne 12.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!