divadlo

Labutie jazero

Balet v troch dejstvách a štyroch obrazoch. Čajkovského geniálny balet Labutie jazero je najznámejším titulom baletného repertoáru všetkých „kamenných" divadiel.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Balet v troch dejstvách a štyroch obrazoch.

Fenomenálne dielo Piotra I. Čajkovského, Mariusa Petipu a Leva Ivanova Labutie jazero (Лебединое oзеро) je rozhodne najznámejším titulom baletného repertoáru. Romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej ruskej baletnej školy a už takmer stotridsať rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových divadiel.

Svetová premiéra Labutieho jazera sa konala v roku 1877 vo Veľkom divadle v Moskve v choreografii baletného majstra českého pôvodu Václava Reisingera. Čajkovského geniálna hudba však získala slávu až v spojení s choreografiou Leva Ivanova a Mariusa Petipu, ktorých inscenácia mala premiéru v roku 1895 v Mariinskom divadle v Petrohrade. Podmaňujúca hudba, silná dramaturgická línia s romantickým príbehom súboja lásky a zla sú ustavičnou výzvou pre choreografov zvučných mien, z pohľadu technickej náročnosti je toto dielo meradlom úrovne každého baletného divadla.

Choreografia Rudolf Nurejev
Hudba Piotr Iľjič Čajkovskij
Scéna a kostýmy Jordi Roig
Svetelný dizajn Jacopo Pantani
Naštudovanie Nina Poláková
Asistenti naštudovania Roman Lazík Jean Christophe Lesage
Hudobné naštudovanie Adam Sedlický
Dirigent Adam Sedlický

"Prosíme rešpektovať spoločenské zvyklosti pri výbere oblečenia na predstavenie."

 

Odporúčame

film

Pomáda

Film vznikol podľa úspešného divadelného muzikálu Jima Jacobsa a Warrena Caseyho. V päťdesiatych rokoch sa Danny Zucco, žiak...Viac
St 31.7.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
vážna hudba

La Cetra, barokový orchester Bazilej

St 2.10.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
kurz / workshop

Kurz fotografie 16+

Augustový cyklus fotografických workshopov pre mladých a dospelých ľudí priblíži historické fotografické techniky. Leitmotívom...Viac
8.8.2024 - 22.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
party

Hawaii Party

So 27.7.2024 / Good Life Club
odporúčame!