Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
04.10.2021 17:00, Po

Výstava Interconnection v Galérii X prezentuje výsledky tvorby 27. medzinárodného sympózia umeleckého šperku a iných médií, ktoré sa v lete konalo Kremnici pod záštitou Združenia šperkárov Aura.

Názov výstavy reflektuje tému aktuálneho ročníka prepájania rôznych médií s cieľom rozvíjať medziodborovú spoluprácu, vzájomné kontakty medzi výtvarnými disciplínami ako aj jednotlivými autormi pri tvorbe šperku, objektu, inštalácie, performance, grafiky, fotografie a videa.

Interdisciplinárny formát sympózia podčiarkuje stretnutie autorov otvorených spolupráci v kontexte posilňovania profesionálnych aj osobných vzťahov v širšej umeleckej komunite. Vzájomná interakcia je rovnako dôležitým aspektom pre rozvoj umeleckých odvetví, keďže  vďaka neustálym impulzom z rôznych odborov rozširuje obzory za horizont jedného média, je hnacím motorom k inovácii tvorivých prístupov s presahmi do rôznych výtvarných odvetví.

Tohtoročné sympózium ponúklo priestor pre spoločné spontánne aktivity a uvoľnený prístup v kolektívnej spolupráci pri tvorbe umeleckých projektov vystihovaných prelínaním a miešaním rôznych zdrojov, inšpiratívnou výmenou a bezprostrednou kreativitou.

To, čo prináša interdisciplinárny rozmer nielen do média šperku a ako ho autori môžu využívať vo svojej individuálnej i kolaboratívnej tvorbe, sú podnety, na ktoré počas sympózia reagovali pozvaní výtvarníci prostredníctvom šperkov, objektov, inštalácií a priestorových intervencií či body performance.

Vystavujúci autori: Lucia Gamanová (SK), Martin Grosman (CZ), Darjan Hardi (RS), Marta Havlíčková (CZ), Johana Chrienová (SK), Aliza Orlan (SK), Réka Lőrincz (HU), Jakub Tauš (CZ), Dorottya Vékony (HU).

Kurátorka: Mária H. Nepšinská 

Odporúčame

festival

Grape Festival 2022

12.8.2022 - 13.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
Št 9.12.2021 / Štúdio L+S
odporúčame!
party

Hochspannung! w/ Salome (Herrensauna/Berlin) - odložené

Pi 10.12.2021 / Fuga
odporúčame!
výstava

Textil náš každodenný

3.11.2021 - 19.12.2021 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!