festival

Sensorium 2020

Sensorium je medzinárodný festival digitálneho umenia a kultúry. Pomáha rozmanitým publikám zažiť a vnímať najnovšie idey o budúcnosti prostredníctvom diskusie, experimentov, predstavení a inštalácií.

odporúčame!
28.08.2020, Pi - 30.08.2020, Ne

Sensorium - Program festivalu vrátane konferencie je otvorený všetkým, ktorých zaujíma budúcnosť spoločnosti v digitálnej ére! Na dvojdňovej Sensorium konferencii sa staneš súčasťou komunity najzaujímavejších osobností z prostredia dizajnu, umenia, inovácií a vedy. Interaktívne inštalácie a predstavenia z celého sveta môžeš zažiť s celou rodinou a priateľmi na rôznych lokáciách v meste.

Line up:

Memo Akten
Memo Akten je inšpiratívny mediálny umelec, philomat a výskumník, ktorý skúma kolízie ľudskej skúsenosti, vedy, technológie a spirituality. Akten získal v roku 2013 cenu Prix Ars Electronica Golden Nica za spoluprácu s Quayolou »Forms«.

Tactitcal tech
Svet, v ktorom digitálne technológie môžu prispieť k spravodlivejšej, demokratickejšej a udržateľnejšej spoločnosti. To je vízia Tactical Tech - autorov projektov ako Digital Detox, The Glass Room, Exposing the Invisible. NGO, ktorá spolu s renomovanými umelcami spolupracuje s občanmi a organizáciami občianskej spoločnosti s cieľom preskúmať a zmierniť vplyv technológií na spoločnosť. Okrem iných výborných projektov skúmali aj prípad Cambridge Analytica a voličské dáta.

Ouchhh
Od vystúpení v CERNe až po nádherné interdisciplinárne diela pre klientov ako WIRED alebo Vodafone či gigantické inštalácie: OUCHHH je oceňované kreatívne štúdio s odbornými znalosťami v oblasti umenia - vedy - technológie. Zameriavajúc sa na širokú škálu kreatívnych výstupov, Ouchhh posúva hranice umenia skúmaním vzťahov medzi rôznymi médiami a platformami.

Hyphen-Labs
Medzinárodný ženský kolektív pracujúci s technológiami, umením a vedou, kreuje myšlienky o budúcnosti. Ich dizajny, inštalácie a filmy vznikli na objednávku Sommerset House-u či Tate Exchange a boli prezentované na Sundance, SXSW či v Bielom dome.

Vuk ĆosiĆ
Jeden z pôvodných Net.artistov Vuk Ćosić je zakladateľom ľubľanského digitálneho Medialabu. Ako jedinečný “hacker nápadov” sa podieľal na založení medzinárodných fór pre internetovú kritiku, teóriu a umenie Nettime, Syndicate a 7-11.

a ďalšie mená už čoskoro!
 

Oficiálna stránka

---------

Vstup: 45€ / 99€
Na mieste: 75€

Odporúčame

výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 8.12.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Hilaris Chamber Orchestra - pod holým nebom

Vivaldi, Corelli, a Mozart na nádvorí Starej radnice. Na koncerte Hilaris Chamber Orchestra zaznejú slávne concerta grossa,...Viac
Št 30.7.2020 / Stará radnica
odporúčame!
výstava

LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia

28.2.2020 - 16.8.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!