koncert

DakhaBrakha (UA)

Bezpochyby najpozoruhodnejšia ukrajinská – a možno aj jedna z najpozoruhodnejších európskych kapiel vôbec, je vo svete známa svojim unikátnym zvukom a dychvyrážajúcimi živými vystúpeniami.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

DakhaBrakha svoju hudbu nazývajú etno-chaos. Ide o zmes tradičného ukrajinského folklóru s experimentami inšpirovanými world music. „Naše koncerty sú inšpiratívne a vždy sa uberajú tou najmenej pravdepodobnou cestou. Ide nám o to, aby sme zostali v pamäti poslucháčov čo najdlhšie,“ láka štvorica na svoje vystúpenia.

Aj vďaka svojej neuchopiteľnosti sú DakhaBrakha populárni na celom svete a bežne tak vystupujú na tých najväčších festivaloch ako je Glastonbury. Záznamy vystúpení KEXP a NPR Tiny Desk zbierajú milióny prehratí na internetu. Ich tvorba je taktiež často využívaná vo filmových soundtrackoch.

Unikátnosť hudby DakhaBrakha čerpá z vlastnej autenticity a sily odkazu. Tá je síce prednášaná zdanlivo jednoduchými prostriedkami; stáročia staré tradičné nástroje kombinované s mohutnými vokálmi vytvárajú priestor, ktorý aj dnes doslova zhltne poslucháča a navodí až hypnotickú atmosféru. V Bratislave vystúpi štvorica s poslednou nahrávkou Alambari, ktorú nahrali v Brazílii, kde do tvorby nasali miestne vplyvy a zdokonalili koncertnú súhru. 

Vstupné: 26€

Odporúčame

vážna hudba

Metropolitný orchester Bratislava - Na bratislavskom bále

Ne 12.2.2023 / Dom kultúry Zrkadlový háj
odporúčame!
film

Festival Cestou necestou

Môžete sa tešiť na 35+ cestovateľských prezentácii.Viac
10.3.2023 - 12.3.2023 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
koncert

Lucie Bílá

Ne 25.6.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
film

Nezanechať stopy

Ut 14.2.2023 / Kino Pezinok
odporúčame!