výstava

26 rokov Galérie Z

Výstavný program galérie je zameraný na prezentáciu súčasného výtvarného umenia slovenských aj zahraničných autorov. V priebehu 26 rokov usporiadala galéria viac než 200 výstav a predstavila 2 720 umelcov z 36 krajín sveta.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na výstave môžete okrem dokumentárnych materiálov vidieť aj diela autorov:
E. Antal, J. Bartusz, P. Binder, M. Bočkay, K. Bočkayová, M. Dobeš, R. Fila, J. Hlavatý, V. Hulík, J. Jankovič, A. Klimo, T. Klimová, J. Kolář (CZ), J. Koller, R. Kratina (CZ), J. Kubíček (CZ), J. Linshinger (A), J. Meliš, M. Meško, I. Minárik, M. Paštéka, P. Roller, A. Rudavský, R. Sikora, M. Urbásek, R. Vilder (F), L. Wilding (D).

Výstavný program Galérie Z sa za uplynulých 26 rokov vyprofiloval na prehliadku diel autorov s veľkým generačným rozpätím, od prác renomovaných tvorcov až po diela najmladšej generácie umelcov. Nosnou aktivitou galérie sa stala každoročná medzinárodná výstava Socha a objekt.

Až do roku 2017 sa konala 22-krát a predstavila veľkorozmerné diela významných slovenských a zahraničných umelcov. Väčšina vystavovaných diel bola umiestnená v bezprostrednom kontakte s divákom – v exteriéroch verejných priestranstiev. Príležitosť takejto vzájomnej a bezbariérovej komunikácie pomáha budovať vzťah k umeniu, kultivuje estetické cítenie a vedomie diváka a to aj takého, ktorý si ešte nenašiel cestu do galérie.

Účasť zahraničných umelcov vytvárala výnimočnú príležitosť k bližšiemu spoznávaniu iných kultúr prostredníctvom univerzálneho dorozumievacieho média – výtvarného umenia.


 

Odporúčame

letný festival

Pop Messe 2024

25.7.2024 - 27.7.2024 / Areál Velodrom, výstaviště BVV, Brno
odporúčame!
koncert

Už jsme doma (CZ) + Schmrntz

Koncert legendárnej kapely česko-slovenského undergroundu, ktorá ani po takmer 40 rokoch nestráca na sile a údernosti. Doplní ich...Viac
Pi 21.6.2024 / Pink Whale - od piatku otvorené
odporúčame!
film

Dokonalé dni

Legendárny režisér Wim Wenders sa triumfálne vracia s poetickým filmom o hľadaní krásy v zdanlivých maličkostiach.Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
film

Jeanne du Barry - Kráľova milenka

Film rozpráva o živote Jeanne Bécu, ktorá sa narodila ako nemanželská dcéra chudobnej krajčírky v roku 1743, ale nakoniec sa...Viac
Kino Film Europe / Cinema City Eurovea
odporúčame!