koncert
vážna hudba

Richard Galliano Sextet

Richard Galliano je nepochybne najslávnejším žijúcim akordeonistom, hviezdou klasickej, jazzovej a world music scény zároveň. Na Viva Musica! festivale sa 12. augusta predstaví so svojím sextetom a okrem Piazzollovej tvorby zaznejú napríklad aj diela Antonia Vivaldiho či jeho vlastné kompozície.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Charizmatický Francúz Richard Galliano začal hrať na akordeóne a na klavíri už v štyroch rokoch pod vedením svojho otca, Luciena Galliana, a podarilo sa mu etablovať akordeón v hudobných súvislostiach, ktoré dovtedy tento nástroj ignorovali: v klasických koncertných sálach i na jazzových festivaloch.

Spolupracoval s najväčšími hviezdami svetovej jazzovej scény, napr. trúbkarom Chet Bakerom, vibrafónovým virtuózom Gary Burtonom, kontrabasistom Ronom Carterom či Astorom Piazzollom, s ktorým ho okrem hudby spájalo aj dlhoročné priateľské puto.

Rovnako ako Mischa Maisky, Galliano má na svojom konte viac ako päťdesiat albumov. Album Blow up, ktorý vydal spolu s klarinetistom Michelom Portalom, zaznamenal obrovský komerčný úspech a predalo sa ho viac ako 100 000 kópií. V súčasnosti je jediným hráčom na akordeóne, ktorý nahráva pre prestížne vydavateľstvo Deutsche Grammophon.

Prečítajte si viac o festivale Viva Musica! 2016.

Vstupné:
9 € až 29 €

Pozrite si kompletný program mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2016