festival

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2018

Jamison Ross, Kennedy Administration, Yellowjackets feat. Luciana Souza, Stefano Bollani, The Manhattan Transfer, Peter Lipa Band a John Scofield Combo 66 na bonusovom koncerte. Tohtoročné jazzáky budú fantastické.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

19.10.2018 piatok 19:00 / Incheba

Kennedy Administration (USA)

Skupina Kennedy Administration je výberom najvýraznejších mladých talentov z New Yorku, na čele so speváčkou Kennedy. Pred vydaním albumového debutu v roku 2017 Kennedy spievala s hviezdami ako Eric Benét, Kenny Lattimore, a Monifah. Kapela je rezidentom klubov Groove a Blue Note.

Jamison Ross (USA)

Jamison Ross je americký bubeník a spevák, nová hviezda jazzu, víťaz súťaže Thelonius Monk Jr. v roku 2012. Jeho debutový album “Jamison” bol v roku 2015 nominovaný na cenu Grammy. Nový album “All For One” vydal v januári tohto roku.

Charles Pasi (FR)

Charles Pasi je mladý, moderný bluesman. Je prvým francúzskym spevákom, ktorého angažovala kultová značka Blue Note Records. Zmluvu podpísal hneď na tri albumy. Pasi je zároveň výborným hráčom na ústnu harmoniku aj gitaru.

Carpet Cabinet (SK)

Carpet Cabinet je inšpirovaný vplyvmi zo súčasnej scény soulu, jazzu, hip-hopu, funku, R´n´B, či elektronickej hudby.

B-stage:

Balázs Bágyi New Quartet feat Kriszta Pocsai (HU)

Bubeník a skladateľ Balázs Bágyi je dnes jedným z najuznávanejších hudobníkov maďarskej jazzovej scény, prerazil aj na medzinárodnú scénu. Posledné dve desaťročia v rôznych kapelách hrá hudbu takmer vo všetkých žánroch, jeho melodický štýl hry na bicie je jedinečný.

Pódium mladých talentov: Mattia Boyz, Duska

20.10.2018 sobota 19:00 / Incheba

Yellowjackets feat Luciana Souza (USA)

Legendárna americká fusion skupina Yellowjackets prvýkrát vo svojej histórií nahrala album so speváčkou. V poradí 25. album Yellowjackets s názvom “Raising Our Voice” vychádza v septembri 2018. Brazílska speváčka Luciana Souza bola za svoje sólové albumy 6-krát nominovaná na cenu Grammy. Jedinú sošku dostala ako hosťujúca speváčka na Hancockovom albume "River: The Joni Letters".

Po vydaní nového albumu Yellowjackets vyrázia na krátke európske turné, ktorého súčaťou bude aj náš festival! Na turné sa ako špeciálny hosť zúčastní aj Luciana Souza.

Stefano Bollani Napoli Trip (ITA)

Stefano Bollani je slávny taliansky hráč na klavír a Fender Rhodes. Hral s hviezdami ako Chick Corea, Bill Frisell, Richard Galliano, Gato Barbieri, Bobby McFerrin, Pat Metheny, Caetano Veloso, a Hector Zazou. Spolu s talianskou trúbkárskou legendou Enricom Ravom (na jazzákoch hral pred dvoma romi) vydal 15 albumov. Na tohtoročné BJD SLSP prichádza s aktuálnym projektom Napoli Trip, ktorý je inšpirovaný tradičnou neapolskou hudbou.

KK Pearls (PL)

Rôzne zdroje a korene umelcov nájdu dokonalý výraz v hudbe skupiny KK Pearls. Kompozície kapelníka umožňujú hudobníkom aj veľké dávky improvizácie. Krzysztof Kobyliński je poľský skladateľ, klavirista, autor kompozícií založených na miešaní jazzovej, etno, neoklasickej a elektronickej hudby, zakladateľ etnojazzového festivalu Palmjazz.

Radovan Tariška Radio Band (SK)

Radovan Tariška Radio Band je voľným zoskupením špičkových domácich a zahraničných jazzových hudobníkov rôznych generácií. Vedie ho renomovaný jazzman Radovan Tariška, saxofonista, aranžér, hudobný producent, učiteľ a redaktor Slovenského Rozhlasu.

B-stage:

Vilém Spilka Quartet (CZ)

Zmiešajte moderný jazz a groove, pridajte štipku experimentu, dochuťte českou melodikou - dostanete kapelu s názvom Vilém Spilka Quartet.

Pódium mladých talentov: Darkness Positive, Nikola Bankov Band

21.10.2018 nedela 18:00 / Incheba

The Manhattan Transfer (USA)

Vokálne kvarteto The Manhattan Transfer si udržiava popularitu od polovice sedemdesiatych rokov, na konte majú osem cien Grammy. Ich vokálny prejav sa vyznačuje štvorhlasovou harmóniou a tónovou čistotou. Často experimentujú s rôznymi hudobnými štýlmi od klasiky cez swing, rozmanité džezové formy až po latinsko-americké rytmy, ktorým v klasickej podobe dávajú nový hudobný rozmer. 
The Manhattan Transfer po deviatich rokoch onedlho vydajú novú štúdiový album “The Junction”.

Peter Lipa Band (SK)

Peter Lipa je najvýznamnejšou osobnosťou slovenského jazzu. Spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa. Po beznádejne vypredanom septembrovom koncerte k 75. narodeninám vystúpi aj na domovskom festivale. Okrem svojho Bandu na pódiu predstaví aj špeciálnych hostí: Radovana Tarišku, Pavla Berezu a Majla Štefánika.

Shalosh (Izrael)

Shalosh je inštrumentálne klavírne trio, ktoré patrí k súčasnej generácii nových jazzových skupín, ktoré sa hýbu na žánrových hraniciach. Hudba tria je surová, akustická a progresívna, prekračuje štylistické hranice a definíciu.

B-stage:

Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK)

Ľubomír Gašpar vyrastal s folklórom, študoval klasickú hudbu, nakoniec ho oslovili jazz a world music. V jeho projekte sa jedná sa o predstavenie cimbalu v novodobom šate.

Pódium mladých talentov: Tibor Feledi Quintet

28.10.2018 nedela 19:00 / Ateliér Babylon

John Scofield Combo 66 (USA)

Po štyroch rokoch sa na jazzáky vracia fenomenálny gitarista John Scofield. Scofield ovláda jazz tradičný i moderný, vyzná sa v klasike, samozrejmosťou je blues, funk, r’n’b. Má rád aj fusion, rock, a gospel. Nikdy neostáva zakonzervovaný v škatuľke jedného štýlu – pohybuje sa medzi nimi s ľahkosťou a istotou skutočného majstra.

Tentokrát k nám zavíta so svojou novou kapelou John Scofield’s Combo 66, ktorej členmi sú pianista Gerald Clayton, basák Vicente Archer, a bubeník Bill Stewart.

Oficiálna stránka festivalu

Denné vstupenky

Denná vstupenka – voľné sedenie – 29 Eur
Denná vstupenka – na miesto – 39 Eur
Denná vstupenka – VIP – 87 Eur

Prvých 100 denných vstupeniek do Incheby (voľné sedenie na 19., 20., a 21. októbra) máte za uvádzaciu cenu 19€!

Prvých 100 denných vstupeniek do Incheby (voľné sedenie na 19., 20., a 21. októbra) máte za uvádzaciu cenu 19€!

Permanentky

Permanentka – voľné sedenie – 69 Eur
Permanentka – na miesto – 99 Eur
Permanentka – VIP – 190 Eur

Odporúčame

cestovanie

Cestovateľské kino: Madagaskar

Ut 18.12.2018 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

Veľkolepá šou v štýle Gatsbyho, Postmodern Jukebox sa vracia na Slovensko.Viac
Pi 15.3.2019 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

O čarovnej flaute a iných kúzlach

Wolfgang Amadeus Mozart: O čarovnej flaute a iných kúzlach. Detské operné predstavenie uvádza Martin VanekViac
Št 25.4.2019 / Slovenské národné divadlo - Opera
KIDSTOWN odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
Pi 21.12.2018 / Kino Film Europe
odporúčame!