koncert
festival

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2021

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú na novom mieste - v Refinery Gallery. Tradične trojdňový festival sa koná 22. až 24. októbra, headlinermi sú Avishai Cohen Trio, Camille Bertault, Samm Henshaw, Nubiyan Twist, Judith Hill, a Mike Stern & Bill Evans Band. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

22.10.2021 piatok 19:00

Kristin Lash & Jacob Grey (SK)

Camille Bertault (FR)

Avishai Cohen Trio  (Izrael)

23.10.2021 sobota 19:00

Samuel Hošek (SK)

Samm Henshaw (UK)

Nubiyan Twist (UK)

24.10.2021 nedeľa 18:00

Zuzana Mikulcová (SK) 

Judith Hill (USA)

Mike Stern & Bill Evans Band  (USA)

Prvý festivalový večer sa fanúšikovia môžu tešiť aj na Avishai Cohen Trio. Cohen patrí medzi najlepších jazzových kontrabasistov sveta. Svoju hudobnú kariéru začínal tento izraelský hudobník v kapele Chicka Coreu, zahral si aj s menami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, a Herbie Hancock.

V jeho hudbe cítiť hudbu stredného východu v kombinácii s izraelskou hudbou, v klasickej či nu jazzovej podobe.

V sobotu budú headlinermi Nubiyan Twisthviezdy britského afrojazzu. Desaťčlennú future jazz afro-dub kapelu vedie kapelník Tom Excell, stretli sa v nej excelentní hudobníci, speváci a producenti.

Vo svojej hudbe, aj za pomoci štvorčlennej dychovej sekcie, geniálne miešajú jazz, afrobeat, hiphop, soul, aj tanečnú hudbu. Svoje postavenie na scéne skupina potvrdila aj fantastickými koncertmi s hviezdami ako De La Soul, Robert Glasper či Hot 8 Brass Band a Quantic.

Koncert Nubiyan Twist bol pôvodne plánovaný na jarné jazzáky 2020. Kvôli pandémii a lockdownu však musel byť zrušený. Fanúšikovia, ktorí mali zakúpené vstupenky na spomínaný koncert, ich môžu využiť teraz – sú platné ako jednodňové vstupenky na tento festivalový deň.

Fenomenálny gitarista Mike Stern je miláčikom slovenských fanúšikov. Na Bratislavských jazzových dňoch Slovenská sporiteľňa 2021 bude koncertovať s Bill Evans Bandom v nedeľu.

Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral niekoľko rokov po boku Milesa Davisa. Potom nasledovalo Sternove turné s geniálnym basgitaristom Jacom Pastoriousom.

Výpočet jeho hviezdnych spoluprác pri týchto menách len začína, v dlhom zozname Sternových hudobných parťákov sú aj mená ako Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Anthony Jackson, Victor Wooten, Roy Hargrove a mnoho ďalších.

Na jazzákoch bude Mike Stern koncertovať s kapelou saxofonistu Billa Evansa, ktorý začínal po boku Milesa Davisa, bol členom Mahavishnu Orchestra a Elements.

Mike Sterna a Billa Evansa budú sprevádzať Tom Kennedy na basgitare a Nicolas Viccaro na bicích.

 

 

 

  

Odporúčame

iná akcia

Otvorenie Múzea Janka Jesenského

7.7.2022 - 7.7.2022 / Múzeum Janka Jesenského
odporúčame!
party

Scéna_FM Nights

24.6.2022 - 25.6.2022 / Sundeck
odporúčame!
film

George Michael Freedom Uncut

Ne 26.6.2022 / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!
divadlo

Rozprávková Modra

25.6.2022 - 26.6.2022 / Modra
KIDSTOWN odporúčame!