koncert
festival

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019

Jubilejný ročník Bratislavských jazzových dní sa bude po 45. krát konať od 25. do 27. októbra v Inchebe - pozrite si kompletný program aj s informáciami o účinkujúcich!

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

25.10.2019 piatok 19:00 / Incheba

Tibor Feledi Kairos Quintet (SK): minuloroční vítazi súťaže mladých talentov odštartujú festival na hlavnom pódiu. Viac info.

Paul Jarret feat Jim Black (FR/USA): mladý skladateľ a gitarista z Paríža Paul Jarret spolu s jedným z najvplyvnejších amerických bubeníkov Jimom Blackom. Viac info.

Jonah Nillson (SWE): jeho pôvodný projekt Dirty Loops sa stal obrovským hitom. Na tohtoročných jazzákoch zahrá pod rodným menom Jonah Nillsson so sólovým repertoárom, napríklad s hitom “Coffee Break”, v ktorom hosťoval Richard Bona. Viac info.

Ghost-Note ft. MonoNeon (USA): Ghost-Note je moderné americké zoskupenie, ktoré posúva funkovú hudbu na ďalšiu úroveň. Lídrom kapely je perkusionistické duo zo Snarky Puppy - Robert Searight a Nate Werthom. Spolu s hviezdnym basgitaristom MonoNeonom nám predstavia extrémne svieži pohľad na hudbu. Viac info.

B-stage

Nagy Emma Quintet (HU): Viac info.

Pódium mladých talentov: Viac info.

d# pipl araund (SK)

Krisína Mihaľová a Jakub Šedivý (SK)

 

26.10.2019 sobota 19:00 / Incheba

Barbora Botošová and Friends (SK): vnučka Jána Berkyho Mrenicu na vlnách etna a world music na čele medzinárodnej zostavy. Viac info.

The Baylor Project (USA): dve nominácie na Grammy z minulého roku iba potvrdili obrovskú silu tohto projektu. V ich tvorbe je badateľný vplyv gospelu, bluesu či soulu, ktoré spoločne tvoria eklektický hudobný zážitok. Viac info.

Connie Han (USA): 23-ročná klaviristka svojim talentom valcuje celý svet. Je na ceste ku hviezdam - už dnes patrí do veľmi úzkej skupiny ľudí s nálepkou "Steinway Artist" . Podľa New York Times je to vzácna hudobníčka s obrovskými technickými zručnosťami, širokou historickou znalosťou, a dostatočnou originalitou aby napísala hudbu, ktorá vás absolútne pohltí. Viac info.

Judi Jackson (USA/UK): američanka sídliaca v Londýne má fantastický rozsah a úžasný hlas. Bola nominovaná na Best Female Vocalist na Jazz FM Awards 2019. V jej tvorbe sa nezaprie vplyv Amy Winehouse, Sade a Nina Simone, cítiť v nej aj množstvo ďalších impulzov od folku, popu, R&B až po soul. Viac info.

B-stage

Kernfusion (AT): Viac info.

Pódium mladých talentov: Viac info.

Szaturma (CZ/SK)

Velvet Case (SK)

 

27.10.2019 nedeľa 18:00 / Incheba

Anomalie (CAN): elektronický projekt kanadského producenta a klaviristu Nicolasa Dupuisa. Viac info.

Salvador Sobral (PT): portugalský víťaz Eurovízie sa po úspešnej transplantácií srdca vrátil k hudbe, konkrétne k jazzu. Na novom albume “Paris, Lisbon” spieva v štyroch jazykoch. Viac info.

Corinne Bailey Rae (UK): speváčka a skladateľka, ktorá sa preslávila v roku 2006 s globálnymi hitmi “Put Your Records On” alebo “Like A Star”. Má dve ocenenia Grammy, Prvé Grammy dostala v roku 2008 za spoluprácu na albume Herbieho Hancocka. Prvýkrát na Slovensku. Viac info.

B - stage

Pacora Trio (SK): Viac info.

Pódium mladých talentov: Viac info.

Topoľana (UK/SK)

 

Odporúčame

koncert

The Brand New Heavies

Prďte si vypočuť všetko od jazzu, funku, až po RnB a elektronické experimenty. Túto príťažlivú zmes vám sprostredkuje anglická...Viac
St 18.11.2020 / Majestic music club
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Vlastivedná mapovačka na kolesách

Objavte s nami lokalitu Pomoriny- okolie Zlatých pieskov - hotel Flóra, umelecké ateliéry Periférne centrá, bývalú paneláreň,...Viac
Ut 14.7.2020 / Zlaté piesky
od vás odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Patrícia Koyšová - Catch me if you can

17.6.2020 - 27.7.2020 / White & Weiss Gallery
odporúčame!