literárna akcia

Veronica Raimo: Nič pravdivé

Literárne stretnutie: Veronica Raimo v rozhovore s Tamarou Simončíkovou Heribanovou. Veronica Raimo prekračuje vo svojej knihe nové hranice. Vero je nesmierne bystrá a vyžíva sa vo vlastných zákerných intrigách.
Táto akcia sa konala v minulosti

Ako nás sprevádza svojimi neúspešnými pokusmi o emancipáciu, objavovaním sexu a napokon aj kontroverzným vzťahom k realite, oživuje Rím od 80. rokov až po začiatok 21. storočia. S nepokojnou inteligenciou a skrytou nežnosťou opisuje, akou neistou je cesta k sebe samej.

Román získal prestížnu taliansku cenu Premio Strega Giovani, Premio Viareggio-Repaci 2022, a jeho anglický preklad sa dostal medzi finalistov mezinárodnej Bookerovej ceny 2024. 

Román vyšiel v slovenskom preklade Ivany Dobrakovovej v Inaque v apríli 2024.

Veronica Raimo (Roma, 1978). Štúdium filozofie ukončila diplomovou prácou o nemeckej kinematografii. Istý čas žila a pracovala v Berlíne, kde sa zároveň venovala výskumu na Humboldtovej univerzite.

Jej literárny debut  Il dolore secondo Matteo (Bolesť podľa Matúša) vyšiel v roku 2007 vo vydavateľstve minimum fax. Po ňom nasledovali ďalšie romány a poviedky, ktoré vyšli okrem Talianska aj v zahraničí.  

Veronica Raimo je zároveň prekladateľka spoluprácujúca s mnohými vydavateľstvami, je podpísaná pod prekladmi autorov ako F. Scott Fitzegerald, Octavia E. Butler, Ray Bradbury. Prispieva do denníkov a časopisov, napríklad Robinson a Rolling Stone.

Tamara Šimončíková Heribanová je slovenská spisovateľka, novinárka a moderátorka.

---

Literárne stretnutie sa koná v rámci festivalu Dolce Vitaj.

Pozrite si kompletný program Dolce Vitaj 2024.