koncert

Start-Track: Tomáš Toman (CZ), The Winter Sounds (CZ/US), Daniel B (SK), Hmlisto (SK)

Hudobný blog a vydavateľstvo Start-Track prináša štyri hudobné projekty zo slovenského a českého nielen folkového undergroundu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Tomáš Toman (CZ)

Tomáš Toman je pesničkár z Krkonoš. Vo svojich piesňach sa túla po krajinách svojho srdca, nazerá do súčasnej i minulej tváre Krkonoš, rozpráva príbehy zo zapadnutých kútov hôr a snaží sa pozdvihnúť svoj zrak aj k miestam, kam nie je možné dohliadnuť.

The Winter Sounds (CZ/US)

The Winter Sounds, ktorú v roku 2007 založil frontman Patrick Keenan, si rýchlo získala povesť jednej z "povinných" kapiel preplnenej hudobnej scény v Aténach v Georgii. Kapela je známa svojimi frenetickými živými vystúpeniami a spája tanečný post-punk priekopníkov ako Gang of Four so súčasnejším elektro-popom, čím vytvára svoj vlastný jedinečný zvuk. Kapela, ktorá v súčasnosti pôsobí v Pardubiciach v Českej republike, presadzuje nový hudobný žáner založený na literárnom hnutí solarpunk, ktorý zahŕňa prvky bedroom popu, retrowave a fuzz-popu.

daniel b (SK)

daniel b je sólový projekt pesničkára Daniela Buca. Ten na seba upozornil v roku 2021 5-skladbovým EP tidal wave, ktoré bolo vydané aj na kazetách vydavateľstvom ZTapes. O rok neskôr vydal singel silhouette a pracoval na nových skladbách. V januári tohto roku vydal svojpomocne produkovaný debutový album "songs of youth & innocence", ktorý je plný nostalgie a cnením za časmi dávno ušlými.

daniel b sólovo vystupuje doprevádzaný akustickou gitarou a svojskou interakciou s publikom. Hráva prevažne originálne skladby, ktoré občas okorení coverom niektorej zo svojich obľúbených piesní.

Hmlisto

Postfolkové duo zo samoty pod Vtáčnikom. Spája súčasné pesničkárstvo s jemnými vplyvmi autentického folklóru, husle a pastierske píšťaly s postrockovou elektrickou gitarou a mandolou.

Odporúčame

výstava

VyNIKAjú. Ukryté pod šatami

1.3.2024 - 30.6.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
festival

Víno pod hviezdami 2024

3. ročník festivalu Víno pod hviezdami konajúci sa v romantickom prostredí pezinských vinohradov Pod starou horou. Príďte...Viac
2.8.2024 - 3.8.2024 / Vinohrady Pezinok
odporúčame!
film

Daaaaaalí!

Filmový portrét Salvadora Dalího, hravý a neuchopiteľný ako samotný excentrický umelec.Viac
Cinema City Eurovea / Kino Lumière / Artkino Za zrkadlom / Kino Film Europe / Kino Mladosť
odporúčame!
koncert

Znouzectnost (CZ) + Les Myzérables

Legendárna česká kapela Znouzectnost už 4. júla na palube Pink Whale, dokonca s novým albumom. Spolu s nimi si zahrajú aj Les...Viac
Št 4.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!