koncert

Sensorium: Beyond The Sound

Príďte si do skrytého zákutia priamo v centre Bratislavy vypočuť zvuky živých cvrčkov, ktoré na unikátnom zážitku pre vaše uši spolupracujú s hudobníčkou Sašou Spačal. Sprevádzať ich bude virtuózne sólo bicie Árona Portelekiho a vokálne meditácie projektu Line Gate. Steny nádvoria ožijú vďaka špeciálnej audio-vizuálnej performance z dielne Jána Šicka a Pjoniho.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Sensorium Festival: Beyond The Sound je audiovizuálnym rozšírením festivalu Sensorium. Viac info o festivale.

Podujatie je bezplatné, podporiť nás však môžete dobrovoľným príspevkom

Pozor! Limitovaná kapacita

Hostia:

Lukas Truniger presents Ethereal Fleeting. Oblaky generujúca inštalácia Ethereal Fleeting bola ocenená aj v rámci prestížneho Burning Man Festivalu. Toto obdivuhodné dielo švajčiarskeho umelca Lukasa Trunigera sadne ako uliate do témy spájajúcej prírodu, umenie a technológie. Lukas sa špecializuje na multimediálne inštalácie, ktoré zvýrazňujú neviditeľné súvislosti medzi umelou inteligenciou, prírodnými a spoločenskými systémami. 

Saša Spačal presents Traversal Is A Loop. Už ste niekedy počuli koncert spájajúci živých cvrčkov a elektroniku? Saša Spačal je umelkyňa, ktorej práca presahuje výskum živých systémov a sound art. Primárne sa zameriava na posthumanistické prostredie, v ktorom ľudia nie sú stredom vesmíru, ale existujú ako jeden z mnohých elementov ekosystému. V jedinečnej performance Traversal is A Loop sa umelcami stávajú cvrčky domové, ktoré umelkyňa doprevádza jemnými elektronickými kompozíciami a terénnymi nahrávkami.

Ján Šicko sa venuje výskumu a tvorbe vo sfére vizuálnej komunikácie a nových médií. Okrem profesionálnej práci v oblasti grafického dizajnu a nových médií na VŠVU / AFAD vedie MediaLab*, laboratórium zamerané na skúmanie hraničných polôh grafického dizajnu, ako aj kreatívne laboratórium DevKid. Jeho voľná tvorba sa pohybuje od animácie cez VJing až po interaktívne inštalácie a počítačove hry. Za svoje práce získal niekoľko ocenení.

Pjoni

Áron Porteleki patrí medzi špičku maďarskej experimentálnej scény. Pôsobí v projektoch ako Drť band, Dorota, 12z či Thisnis, ale bohate si vystačí aj ako sólista. Áronova hra je živým organizmom prepletajúcim sa všetkými zákutiami priestoru. 

Line Gate. Ako využiť stredoveký nástroj na tvorbu meditatívnych zvukových plôch? Line Gate je v Prahe usadený projekt, za ktorým sa skrýva Michal Vaľko. Cez deň plavčík, v noci zaklínač hĺbavej drone music v duchu odkazu La Monte Young a Eliane Radigue. Iba za doprovodu ninery (archaický nástroj s históriou siahajúcou do 10. storočia) a zádumčivého vokálu vytvára tekavé meditatívne zvukové priestory pre spomalenie. Jeho sólo debut Den (Nora) pre slovenský label mappa získal pozitívnu odozvu nielen doma, ale aj v zahraničí.

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj - zrušené

St 8.12.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Saténové ruky - zrušené

So 11.12.2021 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

19.12.2021 - 28.12.2021 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Online koncert SF pod taktovkou Daniela Raiskina

V piatok 10. decembra o 19:00 zaznie koncert zo Slovenskej filharmónie v priamom prenose online . Slovenská filharmónia a...Viac
Pi 10.12.2021 / Slovenská filharmónia
odporúčame!