koncert

[fjúžn] Equal: Katarina Gryvnul & Alex Guevara Live (AV), Ursula Sereghy & Evil Medveď Live

Equal, to sú jedinečné koncerty, ktoré spájajú tradíciu s experimentom naprieč rôznymi žánrami. Sú oslavou rozmanitosti a vytvárajú priestor na to, aby sme sa vzájomne inšpirovali.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tento rok bude súčasťou Equal emotívne vystúpenie ukrajinskej skladateľky a zvukovej umelkyne Katariny Gryvul a peruánskeho digitálneho umelca Alexa Guevaru. Výnimočnú elektronickú hudbu prinesú aj pražská hudobníčka a inštrumentalistka Ursula Sereghy a projekt Faolána McGowana – Evil Medvěd.

Lineup:
Katarina Gryvul & Alex Guevara (Live AV)
Ursula Sereghy + Evil Medvěd (Live)

Katarina Gryvul je ukrajinská skladateľka a zvuková umelkyňa. Vo svojej práci sa zameriava na rôzne zafarbenia a zvukové textúry, ktorých výsledkom je zmes organických klasických zvukov kombinovaných ambientnou elektronickou hudbou. Na festivale vystúpi s peruánskym digitálnym umelcom Alexom Guevarom. Očakávajte predstavenie plné katarzie a emocionálneho uvoľnenia.

Alex Guevara sídli v Berlíne. Jeho tvorba sa väčšinou presúva medzi digitálnym a fyzickým svetom a jej cieľom je vytvárať pohlcujúce krajiny. Jeho diela boli prezentované na medzinárodných festivaloch, umeleckých centrách a výstavách po celom svete.

Ursula Sereghy je producentka elektronickej hudby a inštrumentalistka pochádzjúca z Prahy. Hudobný vývoj tejto hudobníčky začal štúdiom hry na saxofón, ktorému sa venuje od trinástich. Ursula hrala v mnohých hudobných zoskupeniach, z ktorých sa na pražskej scéne najviac presadila skupina Metastavy. Od roku 2018 sa umelkyňa venuje aj elektronickej hudbe. Charakteristická pre ňu je zvuková paleta a organická prepletenosť roztrieštených rytmov, ktoré sa prepájajú s ľahko ironicky znejúcimi chorálmi a field recordings zachytávajúce hluk mesta a civilizácie.

Evil Medvěd je prezývka hudobníka a producenta Faolána McGowana, ktorý sa narodil v Škótsku, ale žije v Prahe. Naživo hrá surovo a improvizačne. Je členom Synth Library Prague, SHAPE platform Alumnus a rezidentom klubu Fuchs2 v Prahe.

Spolupráca: NEXT Festival, Biela Noc, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Vstupné: predpredaj 7€ / 10€ na mieste

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

film

Úsvit

Výpravná detektívna dráma z roku 1937. Do mestečka Svit pod Tatrami prichádza riaditeľ veľkej továrne, aby tu po baťovskom vzore...Viac
Kino Nostalgia / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
koncert

Zrní (CZ)

Jedna z najvýraznejších kapiel na českej alternatívnej scéne - kapela Zrní príde predstaviť svoj posledný album Široko ďaleko.Viac
So 7.10.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Why we fight

Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením...Viac
Št 5.10.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Bude to radosť iná: Hviezda, Broňo Dobrota & Blues Rules

V deň parlamentných volieb sa bude konať 8. ročník voľného stretnutia, spojeného s varením v kotlíkoch a koncertom v Bufete pri...Viac
So 30.9.2023 / Cyklomost Slobody, Devínska Nová Ves
odporúčame!