koncert

[fjúžn] Equal: Katarina Gryvnul & Alex Guevara Live (AV), Ursula Sereghy & Evil Medveď Live

Equal, to sú jedinečné koncerty, ktoré spájajú tradíciu s experimentom naprieč rôznymi žánrami. Sú oslavou rozmanitosti a vytvárajú priestor na to, aby sme sa vzájomne inšpirovali.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tento rok bude súčasťou Equal emotívne vystúpenie ukrajinskej skladateľky a zvukovej umelkyne Katariny Gryvul a peruánskeho digitálneho umelca Alexa Guevaru. Výnimočnú elektronickú hudbu prinesú aj pražská hudobníčka a inštrumentalistka Ursula Sereghy a projekt Faolána McGowana – Evil Medvěd.

Lineup:
Katarina Gryvul & Alex Guevara (Live AV)
Ursula Sereghy + Evil Medvěd (Live)

Katarina Gryvul je ukrajinská skladateľka a zvuková umelkyňa. Vo svojej práci sa zameriava na rôzne zafarbenia a zvukové textúry, ktorých výsledkom je zmes organických klasických zvukov kombinovaných ambientnou elektronickou hudbou. Na festivale vystúpi s peruánskym digitálnym umelcom Alexom Guevarom. Očakávajte predstavenie plné katarzie a emocionálneho uvoľnenia.

Alex Guevara sídli v Berlíne. Jeho tvorba sa väčšinou presúva medzi digitálnym a fyzickým svetom a jej cieľom je vytvárať pohlcujúce krajiny. Jeho diela boli prezentované na medzinárodných festivaloch, umeleckých centrách a výstavách po celom svete.

Ursula Sereghy je producentka elektronickej hudby a inštrumentalistka pochádzjúca z Prahy. Hudobný vývoj tejto hudobníčky začal štúdiom hry na saxofón, ktorému sa venuje od trinástich. Ursula hrala v mnohých hudobných zoskupeniach, z ktorých sa na pražskej scéne najviac presadila skupina Metastavy. Od roku 2018 sa umelkyňa venuje aj elektronickej hudbe. Charakteristická pre ňu je zvuková paleta a organická prepletenosť roztrieštených rytmov, ktoré sa prepájajú s ľahko ironicky znejúcimi chorálmi a field recordings zachytávajúce hluk mesta a civilizácie.

Evil Medvěd je prezývka hudobníka a producenta Faolána McGowana, ktorý sa narodil v Škótsku, ale žije v Prahe. Naživo hrá surovo a improvizačne. Je členom Synth Library Prague, SHAPE platform Alumnus a rezidentom klubu Fuchs2 v Prahe.

Spolupráca: NEXT Festival, Biela Noc, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Vstupné: predpredaj 7€ / 10€ na mieste

Podujatie sa koná v rámci festivalu [fjúžn] festival 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Fóbia

Výsledkom spolupráce dvoch radikalistov, švédskeho režiséra Markusa Öhrna a poľského konceptuálneho výtvarníka Karola...Viac
Ut 11.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Kolaps

Príbeh dystopického filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú si väčšina z nás nechce a nevie ani predstaviť. Renomovaná...Viac
Cinema City Aupark / Cinema City Vivo / Cinema City Eurovea
odporúčame!
výstava

Károly Divald a jeho synovia

Monografická výstava Károlya Divalda predstavuje prvé súhrnné umeleckohistorické spracovanie jeho života a fotografickej...Viac
28.6.2024 - 6.10.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Vltava (CZ) & Terrible 2s

Koncert stálice českej klubovej a festivalovej scény Vltava spolu s bratislavskou alternatívnou kapelou Terrible 2s.Viac
Pi 19.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!