výstava

Global Peace Photo Award

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátor: Lois Lammerhuber
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
31.10.2023 18:30, Ut

Global Peace Photo Award propaguje fotografov z celého sveta, ktorých obrazy zachytávajú ľudské úsilie o mierový svet a hľadanie krásy a dobra v našich životoch. Sú to fotografie, ktoré vyjadrujú myšlienku, že naša budúcnosť spočíva v mierovom spolužití.

Prečo potrebujeme Global Peace Photo Award? Táto výstava prezentuje mierové spolužitie, mier v rámci spoločenstva, mier medzi národmi, poukazuje na dôležitosť medzinárodnej mierovej politiky. Výstava fotografií sa zameriava na konflikty a krízy, vojny a katastrofy na našej planéte.

Global Peace Photo Award bola prvýkrát odprezentovaná v roku 2013 ako Alfred Fried Photography Award. Ukazuje rôzne aspekty mierumilovnosti. Dotvára obraz ľudí poukázaním na ich dobré stránky. Ctí si obrázky, ktoré hovoria o úspechoch a nie o zlyhaniach. Sú o empatii, nie o nenávisti, o veciach, ktoré treba zachovať, a nie zničiť, o ľudských právach a túžbe po kráse.

Global Peace Photo Award je výstava reportážnej fotografie, ktorá svojou povahou zobrazuje biedu nášho sveta, ale zároveň inšpiruje fotografov, aby vizualizovali na najvyššej úrovni nádej. Od osobného úsilia o podporu utečencov až po zmysluplnú rozvojovú pomoc. Od obrázkov osobného šťastia až po príklady komunitného ducha, od boja proti chudobe k projektom ochrany prírody, od vzbury proti nespravodlivosti až k rekonštrukcii miest v ruinách.

Global Peace Photo Award je inšpirovaná laureátmi Nobelovej ceny za mier z roku 1911 Alfredom Friedom a Tobiasom Assero, glorifikuje všetky druhy pacifizmu a odzbrojenia jednotlivcov a spoločnosti ako celku.
Cieľom prezentácie výstavy Global Peace Photo Award je prezentovať formou vizuálneho umenia obraz ľudskosti a pozitívne aspekty zmien v tomto svete. 

Vstupné: 7€
Platí pre všetky výstavy v Dome umenia na 2. poschodí

 

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

festival

Pohoda 2024

Pohoda sa bude konať druhý júlový víkend. Najlepší slovenský festival opäť ponúka výnimočne kvalitnú hudobnú dramaturgiu, nebudú...Viac
11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
divadlo

Kým prídu Stouni...

22.3.2024 - 25.4.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Život ako každý iný

Francúzska režisérka Faustine Cros prostredníctvom rodinných archívov i scén zo súčasnosti rekonštruuje portrét svojej matky,...Viac
So 16.3.2024 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!
výstava

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení

27.5.2023 - 28.4.2024 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!