výstava

Global Peace Photo Award

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátor: Lois Lammerhuber
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
31.10.2023 18:30, Ut

Global Peace Photo Award propaguje fotografov z celého sveta, ktorých obrazy zachytávajú ľudské úsilie o mierový svet a hľadanie krásy a dobra v našich životoch. Sú to fotografie, ktoré vyjadrujú myšlienku, že naša budúcnosť spočíva v mierovom spolužití.

Prečo potrebujeme Global Peace Photo Award? Táto výstava prezentuje mierové spolužitie, mier v rámci spoločenstva, mier medzi národmi, poukazuje na dôležitosť medzinárodnej mierovej politiky. Výstava fotografií sa zameriava na konflikty a krízy, vojny a katastrofy na našej planéte.

Global Peace Photo Award bola prvýkrát odprezentovaná v roku 2013 ako Alfred Fried Photography Award. Ukazuje rôzne aspekty mierumilovnosti. Dotvára obraz ľudí poukázaním na ich dobré stránky. Ctí si obrázky, ktoré hovoria o úspechoch a nie o zlyhaniach. Sú o empatii, nie o nenávisti, o veciach, ktoré treba zachovať, a nie zničiť, o ľudských právach a túžbe po kráse.

Global Peace Photo Award je výstava reportážnej fotografie, ktorá svojou povahou zobrazuje biedu nášho sveta, ale zároveň inšpiruje fotografov, aby vizualizovali na najvyššej úrovni nádej. Od osobného úsilia o podporu utečencov až po zmysluplnú rozvojovú pomoc. Od obrázkov osobného šťastia až po príklady komunitného ducha, od boja proti chudobe k projektom ochrany prírody, od vzbury proti nespravodlivosti až k rekonštrukcii miest v ruinách.

Global Peace Photo Award je inšpirovaná laureátmi Nobelovej ceny za mier z roku 1911 Alfredom Friedom a Tobiasom Assero, glorifikuje všetky druhy pacifizmu a odzbrojenia jednotlivcov a spoločnosti ako celku.
Cieľom prezentácie výstavy Global Peace Photo Award je prezentovať formou vizuálneho umenia obraz ľudskosti a pozitívne aspekty zmien v tomto svete. 

Vstupné: 7€
Platí pre všetky výstavy v Dome umenia na 2. poschodí

 

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

výstava

Metro, ktorým sa nevozíme

Obrazová výstava vás prenesie do veľkej kapitoly v dejinách plánovania verejnej dopravy v našom meste prostredníctvom počítačovej...Viac
29.2.2024 - 28.2.2025 / Múzeum dopravy
odporúčame!
výstava

Čierne diery v MMB: Dlaždice Bratislavy a umenie nápodoby

Výstava vychádza z textu pre knihu o obkladoch a dlažbách, ktorú vydalo OZ Čierne diery v roku 2023. Na výstave v MMB budú...Viac
31.5.2024 - 13.10.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
výstava

Jozef Sušienka. Lekcia krajiny

7.6.2024 - 6.10.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Dokonalé dni

Legendárny režisér Wim Wenders sa triumfálne vracia s poetickým filmom o hľadaní krásy v zdanlivých maličkostiach.Viac
Kino Lúky / Kino Film Europe / Kino Mladosť / Kino Lumière
odporúčame!