koncert
party

Bulp, Jimmy Pé, Whithe

Koncert trojice hudobníkov Bulpa alias Sama Štefanca, Jimmyho Pé a mladého producenta Whithea započujete vo Fuge.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Bulp je alter ego Sama Štefanca, mladého producenta elektronickej hudby, ktorého tvorba predstavuje zmes melodických liniek, úderných rytmov, melancholických či pozitívnych motívov. V hudbe organicky prepája rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu. Jeho zvuk je ovplyvnený tvorbou Mount Kimbie, Moderat či Bonobo. Bulp svoje skladby prezentuje i naživo. Okrem laptopu, klávesov, perkusií a rôznych elektronických hračiek používa aj vlastný vokál a zamatový hlas vokalistky Jany Štefancovej.

Bulp bol ocenený ako Objav roka na Radio_Head Awards 2015.
Na značke Deadred Records / Starcastic Records mu v júni 2015 vyšiel singel Far Light.V septembri 2015 následovalo debutové EP Endian. Singel a EP boli mediálne uznané doma na Slovensku, i v susednej Českej Republike. V apríli 2017 mu vyšiel debutový album Yrsa, kritikmi označovaný za dielo so svetovým zvukom.


Whithe
Mladý producent, v ktorého tvorbe dominuje future garage s prvkami ambientu.

Jimmy Pé
Jimmy Pé sám seba označuje ako kreatívneho prieskumníka zlomených beatov. So svojou víziou cut‐ up elektroniky žne úspechy pomaly, ale iste. Jeho tvorba ho často zavedie na nové hudobné teritóriá, no súčasne začína odhaľovať jeho vlastný charakteristicky zvuk. Často má sklony znieť melancholicky, no vždy neomylne nájde bod návratu a poslucháča tak zachráni pred tmou poriadnou dávkou eufórie. Pred nedávnom Jimmy vydal svoje nove dvoj EP FAKE FANTASY, spolu s remixami od producentov ako Daedelus, Big Dope P, Pixelord a Slick Shoota. Je spolzakladateľom vydaveľstva Gergaz a jeho skladby hrava a supportuje aj svetoznámy producent a DJ Gaslamp Killer, UZ, Lefto, Daedelus ci Eskei83, vitaz djskej sutaze Red Bull Thre3style. Počas svojej hudobnej existencie si 5x zahral na známom festivale Sziget a bol ako participant na uznavanej akademie Red Bull Bass Camp v Bratislave.
 

Odporúčame

film

Zväčšenina

Obnovená premiéra legendárneho filmu režiséra Michelangela Antonioniho v digitálnej remasterovanej verzii.Viac
20.12.2017 - 30.12.2017 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Modrý salón: Mier chatrčiam! Vojnu palácom!

Georg Büchner (1813 – 1837), pozoruhodná osobnosť nemeckej literatúry , vo svojom diele zachytil iróniu i tragiku sveta. Mier...Viac
16.12.2017 - 24.2.2018 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Až na severný pól

Ne 21.1.2018 / SĽUK
odporúčame!
film

Vincent Van Gogh – Nový spôsob videnia

Ut 19.12.2017 / Kino Mier Modra
odporúčame!