koncert

Terrible 2s & Byl Pes (CZ)

Dvojkoncert slovenskej a českej alternatívy.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Terrible 2s založili Lucia Piussi a Agnes Lovecká po rozpade Živých kvetov a vytvorili nové autorské duo. Vzápätí sa k nim pridali ďalší členovia - Ďuro Mironov a Mišo Lašán. Kapela zahrá v novej zostave, ktorú doplnila basgitaristka Eva Turnová, bývalá basgitaristka kapely The Plastic People of the Universe.

Kapela už vydala album Na vrchole síl, EP Vianoce a EP Slovenskoo/Šťastie. V januári 2023 nahrali album Dotýkať sa oblakov.

Kapela účinkuje v rôznych formáciách, od intímnejšej verzie duo až po full band. Eva hovorí: "V Bratislave som hrala mnohokrát s Plastikmi a rôznymi kapelami. Mám tu aj veľa priateľov. Ale tentoraz som mala zvláštny pocit, že sem patrím viac. Mesto akoby ožilo a ľudí som vnímala v ostrejších kontúrach. Je to aj vďaka tomu, že vďaka Luciiným textom vnímam slovenčinu nanovo, zrazu je mi celý ten svet oveľa bližší. Lucia je pre mňa veľkou poetkou."

Kapela hrá obyčajné pesničky, ktoré sa nesú na beatových podkladoch Agnes, ale aj na jednoduchých klavírnych a gitarových harmóniách Lucie. Všetko to hrá do karát Luciiným textom, ktoré sa valia v štýle od hiphopu, poézie, až kamsi do sfér poviedko-pesničiek, vo veľmi citlivom živom sprievode celej kapely.

Kapela hrá v zostave:

Lucia Piussi: spev, španielka, keyboard
Agnes Lovecká: moog, husle, vokály
Eva Turnová: basgitara, vokály
Ďuro Mironov: elektrická gitara
Mišo Lašán: bicie

Počiatky kapely Byl pes siahajú do roku 2006, kedy sa táto kapela zrodila z už legendárneho zoskupenia Monty Pičusuv létajíci pes. Asi 4 roky trvalo než sa obsadenie kapely ustálilo do podoby, v ktorej je dodnes. Pokiaľ ide o žánrové zaradenie kapely. Dá sa povedať, že ide o Rockdog Šramlband, ktorý sa neštítí vymaniť z akéhokoľvek hudobného žánru a naopak. Byl pes má za sebou dva albumy: živú nahrávku z koncertu na Slamníku a štúdiový album z roku 2018.

Zloženie kapely:

Tomáš Zika - spev, akustická gitara, autor hudby a textov

Kuba Kabát - elektrická gitara, basgitara, zbor

Fanda Holý - basgitara, elektrická gitara, zbor

Vojta Noha - bicie, perkusie, zbor

Michal „Faker" Šmíd - akordeón, piano, zbor

Odporúčame

film

Fentasy

Sofia nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie než alkohol. So...Viac
Ut 19.3.2024 / Kino Lúky
odporúčame!
koncert

DakhaBrakha (UA) - 20th Anniversary Tour

Ukrajinské kvarteto DakhaBrakha tento rok oslavuje 20. výročie svojho vzniku veľkým turné, v rámci ktorého sa zastaví aj v...Viac
Št 12.12.2024 / Majestic music club
odporúčame!
trh / gastro

Vegánske hody 2024

Ne 17.3.2024 / Stará tržnica
odporúčame!
film

Bob Marley: One Love

Kino Lumière / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Cinema City Vivo / Cinema City Aupark / Kino Mier S...
odporúčame!