party

Ajlavmjuzik [fjúžn] najt

Aj tento rok je ajlavmjuzik súčasťou  Festival [fjúžn] 2020. Niesú nám ľahostajné hodnoty slobody a ľudských práv. Máme radi multikulturalizmus a pestrosť v hudbe.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Z dôvodu pandémie sme zvolili komornejšiu "lokálnejšiu" formu. Rozhodli sme sa pre vonkajší priestor lode Riva. Programovo predstaví svoju tvorbu štvorica beatmakerov FOM, ingrediens, DifferentZen a Claviq. Všetkých spája projekt New Beats on the block. Ako prvok sa k nim pridá speváčka Oksyi z Ukrajiny.

Všetkým je jasné, že otázka ohľadom pandémie bude visieť vo vzduchu najbližšie mesiace. Veríme, že akciu nebudeme musieť rušiť kvôli tvrdším pravidlám. Nechceme ohroziť na živote žiadneho z návštevníkov.

Dĺžka podujatia: 5 hodín

program festivalu fjúžn

--------

Vstup: 3€
Pozor, pozor! Kapacita podujatia je limitovaná.

FOM pochádza z Topoľčian a venuje sa produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM (Follow Original Message) odkazuje na zlatú éru rapu. Obdobie, ktoré je jeho najväčšou inšpiráciou. Tvorí beaty korenené jazzom a soulom, ktorých samplový základ kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom.

ingrediens pochádza z Nitry a vo svojej hudbe spája prvky lo-fi hip hopu a chill hopu. V minulosti pôsobil ako mc a producent v rapovej kapele Zlá strava. Okrem produkcie sa venuje tiež živému hraniu zo svojich samplerov.

Claviq mal od mladosti pozitívny vzťah k hudbe, čo sa prejavilo na záujme o vlastné produkcie. Navštevoval školský spevácky zbor. Zoznam žánrov a vôbec jeho zmysel pre hudbu je šialený. Zaškatuľkovať ho je preto veľmi ťažké. Na začiatku mixoval medzi sebou staré jungle tracky so soulom, jazzom, rapom. Od obyčajných rapových beatov časom prešiel na downtempo, experimentálny trip hop ... neskôr v sebe objavil lásku k dubstepu, wonky, juke atď.

3ck je rešpektovaný slovenský skrečer, ktorý sa pod alter egom 

DifferentZen venuje tvorbe beatov. Jeho album Playground vychádza ako štvrté pokračovanie série New Beats On The Block.

OKSYI je speváčka s ukrajinským pôvodom, ktorá si komponuje celú hudbu sama. Okrem toho, že hrá na gitare a spieva, píše aj vlastné texty v slovenskom a v anglickom jazyku. Je výnimočná tým, že rozoberá vo svojich textoch témy, ktorým mnoho ľudí nechce čeliť priamo. Neradí sa k žiadnemu známemu hudobnému žánru, vo svojej hudbe neudáva žiadne špecifiká ani limitácie, jej tvorbu nazýva „music4soul“.

Odporúčame

film

Bienále Animácie Bratislava

5.10.2020 - 10.10.2020 / Bibiana dom umenia pre deti
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Tono Stano

9.9.2020 - 23.10.2020 / White & Weiss Contemporary Art
odporúčame!
výstava

Filozofi v novembri 1989

30.10.2020 - 29.11.2020 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
film

Zlatá zem

V súboji obyvateľov troch malých obcí na východe Slovenska s americkou ropnou spoločnosťou je skrytý vyšší princíp. Ten, ktorý...Viac
Št 24.9.2020 / Kino Lumière
odporúčame!