film

Dni šialenstva

Dokumentárny film Dni šialenstva je participačným pozorovaním, ktoré nás privádza do skrytého a temného sveta mentálne „iných“ ľudí, odmietaných spoločnosťou a označených za pacientov.

Táto akcia sa konala v minulosti


Mladen a Maja sa v zrelej fáze svojho života ocitajú uväznení medzi démonmi minulosti a kopou liekov, ktoré im lekári neustále servírujú namiesto skutočného rozhovoru. Rovnako ako v mnohých iných prípadoch, aj tu spoločnosť reaguje na morálnu ľahostajnosť v histórii ich dysfunkčných rodín tak, že ich ponechá na starosť zdravotnému systému, v dôsledku čoho sa stávajú závislými na liekoch. Film prostredníctvom nenápadného pozorovania sleduje ich osamelosť, zachytenú v začarovanom kruhu odmietania a pocitu viny, ale zároveň sa snaží nájsť pre nich vlastný kútik v spoločnosti, ktorá ich zavrhla. Na svojej ceste sa budú musieť vysporiadať s duchmi minulosti, ale aj s vládcami prítomnosti, ktorí označia za démonické všetko, čo nedokážu pochopiť. Mladen a Maja povedali svojim lekárom definitívne NIE, začali sa starať sami o seba, až sa napokon odhodlali vyrozprávať o svojej tŕnistej odysei ostatným. Pri jemne zachytených momentoch dvoch takmer stratených a zabudnutých životov sa núka otázka - kto je tu vlastne šialený?

Dni šialenstva (Dani Ludila), Chorvátsko / Slovinsko, 2018, 74 min.
Réžia:
Damian Nenadić

------

Vstup: 3€

Odporúčame

koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
letný festival

Hradby samoty 2021

2.7.2021 - 4.7.2021 / Moravany nad Váhom
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / V - klub
odporúčame!
festival

Noc výskumníkov 2019

14. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.11.2019 aj v Bratislave. Festivalu vám prinesie...Viac
27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica
odporúčame!