festival
literárna akcia

Vlna naživo 2017

Od 25. do 27. októbra sa v Bratislave koná ďalší ročník multižánrového festivalu Vlna naživo, ktorý organizuje o. z. Vlna.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program - Bratislava

25. októbra 2017

20.00 / divadlo / 7 € /5  € študenti
Petra Fornayová: Hra na budúcnosť_Subjective Future

Koncept a réžia P. Fornayová, tvorba a interpretácia P. Fornayová, A. Hanuljak,  N. Okolicsányiová, alt. S. Ferienčíková, J. Šimko, vizuálny koncept, realizácia a supervízia vizuálov B. Vitázek, hudba L. Chuťková, kostýmy I. Haasová, dramaturgia P. Šulej, technická réžia a svetelný dizajn S. Šmálik, voice-over L. Hurajová, použité texty P. Šulej (Prišli Odišli), J. Améry (O starnutí / Revolta a rezignácia), A. Williams a N. Srnicek (Manifest akceleracionizmu), P. Verhaeghe (výber z rôznych textov), O. Štefánik (Som Paula, osobnostné dotazníky MMPI) produkcia AST

Hra na budúcnosť _ Subjective Future  je fiktívny dokument. Je subjektívnou interpretáciou blízkej či ďalekej budúcnosti štyroch umelcov zo štyroch rôznych umeleckých disciplín – tanec, divadlo, výtvarné umenie a filmový dokument, ktoré sú v predstavení zároveň použité ako rovnocenné umelecké prostriedky. Z pozície budúcnosti pozeráme aj na prítomnosť, ktorá sa zrazu môže javiť inak. Tvoríme naše predstavy, vnímame svoje strachy a túžby. Pozorujeme naše vlastné možné budúcnosti.

21:00 / párty

Naďa El: Dj set

Rezidentná DJ-ka z Nu spirit Clubu je na hudobnej scéne aktívna už niekoľko rokov. Jej pohľad na hudbu je dokonale striktný a drží sa v hladinách techna a minimalu.

---------------------------

26. a 27. októbra

​17:00,18:00,19:00 / performatívna inštalácia / vstup voľný
Rafael Spregelburd: Extravagancia

Koncept a interpretácia P. Fornayová, preklad textu K. Zubácka, použitá hudba Esplendor Geométrico & El Aviador Dro y Su Obreros Especializados & Alaska y Dinarama & Paralisis Permanente, zvuk a mix L. Chuťková, editing Adam Hanuljak, technická réžia S. Šmálik

Príbeh troch sestier, spálených rodných listov a osudov žien na malých dedinkách, ktoré nie sú pri mori – 3 diváci a 30 minút na rozlúštenie rodinnej drámy.

Jedno uvedenie je určené pre troch divákov, prosíme rezervovať miesta na maily produkcia@a4.sk.

Uvedenie projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a realizuje sa vďaka rezidenčným pobytom v CeRCCa – Llorenç del Penedés, Katalánsko, a v Centre choreografického rozvoje SE.S.TA – Žďár nad Sázavou.

- Knižná edícia časopisu Vlna

----------------------------

26. októbra 2017

 20.00 / Krst LP Matterhorn a koncert
Ján Boleslav Kladivo: Matterhorn

Hudobný skladateľ a textár Ján Boleslav Kladivo zahrá svoj nový koncertný program. Príďte si vypočuť jeho piesňovú tvorbu od debutu 'Nahá' až po aktuálny album 'Matterhorn'. Na basgitare a barytónovej basgitare ho bude sprevádzať Kamil Grebeň.

- Vlna Rrecords: Vlna LP 004

21:30  / literatúra
Peter Brezňan: Skúsenosti týchto dní (zvierat)

Prezentácia debutovej zbierky Petra Brezňana. Drsne senzitívna poézia Petra Brezňana formuje svojbytný a významovo nabitý priestor, do ktorého pozýva vnímavého čitateľa. Básne jeho zbierky vytvárajú mozaiku hľadania skrytého, neuvedomovaného v plynutí života. Jeho poézia odkrýva rôzne skryté kontúry ľudskej psyché, ktorá sa neustále prelína a tvaruje v kontakte s meniacim sa vonkajším svetom a zachytáva tak i rysy našej súčasnosti, čo nami prenikajú a bytostne nás spoluvytvárajú.

- Knižná edícia časopisu Vlna

Literárna vlna, Agda Bavi Pain uvádza Ä: Pästiarsky list                                                 

Uvedenie novej knihy, ktorú zostavil Agda B. Pain. Nálož z bohatej tvorby výhražných básní, vykradnutých veršov a zvrátených varovaní neznámeho autora pripravil a vybral Agda B. Pain.

Ä ~ Anonymný autor sa podľa anonymných zdrojov narodil v neznámej metropole na konci nemenovanej krajiny. Je neznámym autorom mnohých známych fám a legiend, anekdot aj nadávok, ktoré zľudoveli. Pôsobí pod mnohými umeleckými menami a pseudomenami.

Agda B. Pain začínal koncom 70. rokov grécko-rímskym zápasom, neskôr v 80. rokoch prešiel od hardcorového kung-fu ku klasickým pouličným súbojom. K jeho obľúbeným protivníkom patria prívrženci totality, národní socialisti a sovieti.

- Knižná edícia časopisu Vlna

----------------------

27. októbra 2017

Mária Modrovich: Flešbek
19.00 / literatúra

Krst tretej knihy prozaičky Márie Modrovich. Flešbek je o unikaní do spomienok. Čím únavnejšia je realita, tým sú flešbeky z minulých životov psychedelickejšie.

Kým bolo dieťa veľmi malé a ona veľmi pripútaná k bytu, zdeptaná spánkovými a inými režimami, veľa vnútorného času trávila v minulosti. Veľa s Jasmínou, veľa na cestách. Opustila stereotyp a chvíľu to bolo akože osviežujúce, za oknom sa mihala krajina, domov a komínov ubúdalo, snehu pribúdalo alebo tepla pribúdalo, na sedačkách a kolenách matiek sedeli a spali cudzie deti, bolo milé na sekundu vidieť ich tváre a potom ich opustiť, hlavne aby jej nekopali do sedadla, aby nepišťali.

Flešbek: biely piesok pod zadkom a teplý Pacifik vypĺňajúci všetky dutiny; flešbek: ľadovec a pod ním šokujúce palmy, prales. Mangovníky, helikoptéry, vodopády, raje dasyatis thetidis, vyhliadkové terasy mrakodrapov, nakladané hady, karibské rumy, zamrznuté žľaby.

- Knižná edícia časopisu Vlna

20.00 / divadlo

Michaela Zakuťanská: Deň, keď zomrel Gott
Réžia a úprava: J. Rázusová, scéna a kostýmy D. Strauszová, hudba M. Husovský, hrajú G. Marcinková, P. Brajerčík, A. Rakovská, T. Mischura, text Vlna 71

Najnovšia hra Prešovského národného divadla. Novostavba rodinného domu, jedna vzrušujúca noc, prvé stopy na mesiaci. Psychologička Karla očakáva návštevu svojej scestovanej mladšej sestry vracajúcej sa z Thajska aj s novou známosťou.​ S popíjaním graduje zábava aj súrodenecká rivalita a na povrch vychádzajú osobné aj vzťahové frustrácie, zatiaľ čo v detskej izbe spí malé dieťa a internetom presviští správa o údajnej smrti Boha – Gotta. Tam, kde padajú modly generácie rodičov, sa oni snažia o vlastný alternatívny výklad desatora, podľa ktorého je každý bohom sebe samému. Karla, Roman, Iza a Dávid chcú lepšie prežívať svoje city, zdravšie jesť, chodiť na krasokorčuľovanie, ponoriť sa do východnej múdrosti, stať sa pravými mužmi a dokonalými matkami. Čo nastane, keď zábavu povýšia na zmysel života? Kto dnes v noci bude kráčať vo vyšliapaných stopách a kto urobí prvý vlastný krok?

Michaela Zakuťanská: Prešovská trilógia    
Po divadle bude krst Prešovskej trilógie, ktorú tvoria tri hry, tragikomédie, napísané pre Prešovské národné divadlo a vo svojej inscenačnej podobe si získali uznanie aj odbornej verejnosti. Teraz vychádzajú v autorkinom knižnom debute.
- Knižná edícia časopisu Vlna

 

Odporúčame

festival

[fjúžn] - festival nových menšín

Trinásty ročník multižánrového festivalu [fjúžn] opäť predstaví program približujúci cudzincov a nové menšiny. V týždni od 20. do...Viac
20.4.2018 - 27.4.2018 / Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Bratislavské mineralogické dni

Bratislavské mineralogické dni predstavujú jednu z najväčších výstavných akcií v Slovenskej republike zameranú na minerály,...Viac
So 6.10.2018 / Dom kultúry Ružinov
od vás odporúčame!
party

Palicavonzvreca

​Ďalšia dávka dynamického klubového techna bude pre vás pripravená v piatok 4.mája v Subclube.Viac
Pi 4.5.2018 / Subclub
odporúčame!
film

Saulov syn

Strhujúci historický thriller, ktorý mení spôsob zobrazenia holocaustu a upiera divákovi bezpečný odstup od témy. Získal Oscara...Viac
Ut 8.5.2018 / Kino Film Europe
odporúčame!