koncert
festival

Open-Air BJD Slovenská sporiteľňa 2024 (zahajovací koncert)

Nikol Bóková, Léon Phal a Peter Lipa na Open-Air zahajovacom koncerte Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2024 na Letnej scéne SĽUKu v Rusovciach.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Léon Phal je kľúčovým umelcom novej francúzskej jazzovej vlny. Na jeho súčasnej hudbe je azda najzásadnejším a najpozoruhodnejším faktom to, že pri tvorbe nepoužíva žiadne stroje ani elektroniku. Napriek tomu, že jeho hudba má feeling aktuálneho klubového zvuku, je vytvorená výlučne s použitím tradičných jazzových nástrojov. 

Nikol Bóková je klaviristka a skladateľka, držiteľka ocenení Anděl a Jantar, víťazka ankety Českého rozhlasu Jazz „Česká jazzová sklízeň“. Nikol Bóková je jednou z najtalentovanejších autoriek na súčasnej jazzovej scéne, zároveň ale aj vychytenou interpretkou vo svete klasickej hudby.

Zahajovací koncert BJD uzavrie Peter Lipa, doyen slovenského jazzu a jedna z najvýznamnejších osobností európskej jazzovej scény, už tradične so svojim bandom a pestrým repertoárom.

Predpredaj vstupeniek štartuje 1. augusta

Rada I. - VIII. 29€
Rada IX. - XX. 27€
Stand by stôl 21€

Pozrite si program Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa
 

Odporúčame

výstava

Rytmy a algoritmy

14.3.2025 - 2.6.2025 / České centrum
odporúčame!
film

Koniec sveta

Tonda je drobný, okuliarnatý chlapec, s chorými prieduškami. Keď sa jeho rodičia a starší brat Jirka vyberú v lete 1968 na výlet...Viac
St 21.5.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
vážna hudba

Nora Lubbadová: Recitál

So 28.6.2025 / Moyzesova sieň
odporúčame!
výstava

Životopisy ľudí a vecí

Čo si so sebou prinášame z ciest? Aké príbehy nesú predmety inej kultúry? A čo to hovorí o nás? Výstava Životopisy ľudí a vecí...Viac
Pi 23.5.2025 / Stará radnica MMB
odporúčame!