film

Pásmo súťažných filmov I

Pásmo súťažných krátkych filmov I na filmovom festivale Febiofest.

Táto akcia sa konala v minulosti

Dĺžka: 89 min.

Entropia, Maďarsko, 10 min., 2019
Réžia
: Flóra Anna Buda

Film o troch verziách jednej mladej ženy. Každá z nich obýva istý priestor, v ktorom čelí svojim frustráciám. Stretávajú sa, až keď sa im podarí uniknúť.

Grimmelstein, Rakúsko, 2019, 25 min.
Réžia:
Bruno Kratochvil

Ktokoľvek sa rozhodne zomrieť, vyberie sa na kopec Mt. Grimmelstein. Naomi sa do hrôzostrašných hôr vydá úplne sama hľadať svojho priateľa Maxa. Jej volanie sa stráca v ničote a jej výkriky miznú v hmle. Maxa nemožno nájsť. Naomi začína rozmýšľať, či je láska naozaj silnejšia než smrť.

 Prelomiť vlny, Slovensko, 2019, 25 min.
Réžia:
Andrej Kolenčík

Vysokohorská útulňa umiestnená medzi dvoma svetmi odkrýva podivné udalosti... Pozerajte v tme, počúvajte nahlas, neponáhľajte sa.

Harda, Poľsko, 2019, 14 min.
Réžia:
Marcin Polar

Jaskyňa Harda v sebe ukrýva mnoho významov: je vzdorovitá, zlovestná, odolná, vytrvalá, silná, neoblomná, chladná a tvrdá. Nečudo, že ju protagonista filmu pomenoval práve takto. Kamera ho sleduje, ako krok za krokom objavuje predtým nepoznané priestory, ktoré kladú čoraz viac prekážok chúlostivej ľudskej hmote.

Dcera, Česko, 2019, 15 min.
Réžia:
Daria Kashcheeva

V nemocničnej izbe si Dcéra vybaví okamih z detstva, keď sa ako malé dievča potrebovala podeliť s Otcom o svoj zážitok so zraneným vtáčaťom. Okamih nepochopenia a nedorozumenia i stratené objatie v nej rezonujú dlhé roky a doliehajú až sem, do nemocničnej izby. Do okamihu, keď sa v izbe rozbije okenné sklo pri náraze malého vtáčika.

Odporúčame

koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
film

Milosť

Príbeh rodičov vojaka vyrozprávaný z pohľadu ich sedemnásťročného vnuka Janeka. Film je zasadený do dramatických spomienok...Viac
Ne 7.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Laco Teren - Veterný kôň

Laco Teren sa vo veľkom štýle vracia do Danubiany, po Veľkej rybe prichádza Veterný kôň. Výstavu nazvanú podľa nového diela,...Viac
8.5.2020 - 30.8.2020 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!