Táto akcia sa konala v minulosti

Mitsu, Česko, 2018, 15 min.
Réžia:
 Mark Ther
Hrajú: Naoko Igusa, Petr Holý, Yoshimi Yokoyama

Grófka Mitsuko Maria Thekla Coudenhove-Kalergi bola prvou Japonkou, ktorá prišla na prelome 19. a 20. storočia do Európy. Žila prevažne v pohraničí pri bavorských hraniciach a spravovala Poběžovický zámok, majetok po svojom zosnulom mužovi, grófovi Heinrichovi Coudenhovem-Kalergim. Bola to silná a vzdelaná žena, ktorej sa však nikdy neprestalo cnieť po rodnej krajine. Film sa voľne inšpiruje historickými prameňmi, opiera sa o jedinečnú imagináciu autora a jeho osvedčený cit pre rozprávanie nevypovedaným.

Radwan, Poľsko, 2018, 15 min.
Réžia
: Teresa Czepiec

Charizmatický skladateľ Stanisław Radwan skladá hudbu k divadelnej hre a pri tvorbe využíva nielen hudobné tóny, ale aj iné zvuky, ako napríklad kroky hercov, šepot, pokriky a výkriky.

Prepáčte, hľadám stolnotenisovú miestnosť a svoju priateľku (Entschuldigung, ich suche den Tischtennisraum und meine Freundin), Rakúsko, Nemecko, Švédsko, 2018, 23 min.
Réžia
: Bernhard Wenger
Hrajú: Rasmus Luthander, Anna Aström, Elli Tringou, Carl Achleitner

Film o dvojici na rekreačnom výlete. Ona zmizne a on si nie je istý, či hľadá partnerku, alebo sám seba. V bizarnom svete alpského rekreačného strediska začne Aron písať novú kapitolu svojho života.

Šarkan (The Kite), Česko, Slovensko, Poľsko, 2019, 13 min.
Réžia
: Martin Smatana

Leto sa chýli ku koncu a stromy sa prehýbajú pod váhou zrelého ovocia. Dedo daruje vnukovi šarkana. Keď je chlapec vymrštený do vzduchu, dedo ho chytí. Potom popadajú listy a dedo zoslabne. Silný jesenný vietor ho vynesie až na oblačné nebo. Príde zima, príde jar, a teplý vánok ich opäť spojí. Film Šarkan je plný čarovných obrazov s bohatou štruktúrou, ktoré rozprávajú príbeh o spomínaní na tých, čo už nie sú medzi nami.

Dezertér (Deserter), Česko, Ukrajina, 2019, 27 min.
Réžia:
Sasha Stelchenko
Hrajú: Nikolaj Bondarenko, Oleg Gotsuliak, Svetlana Moiseenko, Viktor Glushkov, Oleksandr Krasko

Jedného dňa Nikolaj zisťuje, že Sergej dezertoval so zbraňou počas trvania bojov na východe krajiny. Nikolaj začína mať podozrenie, že manželka pred ním niečo tají a skrýva syna.

--------

Celkom: 93 min.

Odporúčame

film

Pride

Film podľa inšpiratívnej skutočnej udalosti. Píše sa rok 1984. Počas vlády britskej premiérky Margaret Thatcherová v krajine...Viac
St 11.9.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
festival

Mesiac fotografie 2019

29.10.2019 - 2.11.2019 / Bratislava
odporúčame!
film

High Life

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa...Viac
Pi 13.9.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
standup / talkshow

Bratislavský Kaviár / september 2019

Po 30.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!