divadlo

Tomáš Danielis: Custom View

Asistované sólo tanečníka a choreografa Tomáša Danielisa poetickým spôsobom skúma spoločnosť, v ktorej žijeme.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Zamýšľa sa nad rôznymi interpretáciami reality, reflektuje otázky slobody, vnímanie vzťahov a základné vzorce ľudského správania v (nie až tak) odlišných kultúrach.

Dielo inšpirované súkromným a profesionálnym životom autora v dramaturgii Mareka Godoviča predstavuje zmes tanečných jazykov v dialógu so sociologickými poznatkami a Wittgensteinovou filozofiou. Kladie si otázku, ako vnímame svet a akými spôsobmi sa v ňom pohybujeme a rozhodujeme.

Účinkujú: Tomáš Danielis, Marek Godovič
Tanec, text, svetelný dizajn: Tomáš Danielis
Dramaturgia, text, scéna: Marek Godovič
Hudba: Vladimír Godár, Anthony Rouchier, Ľubomír Panák, Gioachino Rossini, David Bowie, Pat Metheny Asistentka: Soňa Kúdeľová

Predstavenie je v anglickom jazyku.

Dĺžka: 60 minút (Prosíme divákov, aby na miesto prišli včas a počas predstavenia neodchádzali.

Tomáš Danielis (SK/BE) je slovenský tanečník, performer a choreograf, držiteľ viacerých ocenení za interpretáciu a choreografiu. Absolvoval Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici a magisterské štúdium na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave. Bol zakladajúcim členom banskobystrického Štúdia tanca (1998). Spolupracoval tiež s množstvom slovenských i zahraničných choreografov a pedagógov, ako sú napríklad Zuzana Hájová, David Zambrano, Steve Paxton, Andrew de Lombinière Harwood, Miroslava Kovářová, Marta Poláková, Frey Faust, Willi Dorner a ďalší. Medzi jeho najvýznamnejšie produkcie patria light art-video-dance performancia Landscapes (2011), emočne silná inscenácia Locus (2016) a výnimočne tanečne čistý projekt Suites (2016), oceňovaný pre originálny prístup pri vytváraní kompozície z pohybového materiálu, inšpirujúc sa hudbou J. S. Bacha. V rokoch 2016 – 2017 pôsobil ako hlavný tanečný majster v súbore Balet Moskva. V súčasnosti rozvíja svoje choreografické a pedagogické aktivity najmä v Bruseli, a paralelne takmer vo všetkých európskych krajinách, pričom sa pravidelne vracia aj na Slovensko.

Miesto: Moyzesova sieň FiF UK, Vajanského nábrežie 12

Predstavenie sa koná v rámci festivalu Biela noc 2022

Odporúčame

koncert

Matt Storm (CAN) + Genius Locci

So 4.2.2023 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

25.2.2023 - 27.2.2023 / DPOH
odporúčame!
výstava

Od Nílu k Dunaju. Pamiatky ríše faraónov v Bratislave.

4.10.2022 - 30.4.2023 / Archeologické múzeum SNM
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

So 25.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!