divadlo

Eva Priečková, Katarína Poliačiková: Holding River - Držať Rieku

Eva Priečková a Katarína Poliačiková pokračujú v bádaní pohybu a jazyka, ktoré sa začalo v roku 2020 spoločným projektom Learning Water, Salty Eyes. Naďalej sa učia vodu, prechádzajú z interiéru do terénu, stoja na brehu, skúmajú ho, ponárajú sa. Zisťujú, že rieka je niečo, čo nedokážu podržať. Dá sa však zakúšať, počúvať, prežívať telom. Na brehu zažívajú veci, ktoré doteraz nikdy neskúsili.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

“Na mesačnom brehu skúmame telo rieky. Máme strach stať sa ňou, stratiť tvar. Stávame sa riekou. Vždy sme ňou boli.  Pýtame sa, ako stekutiť jazyk, nechať ho (roz)plynúť. Rozpúšťame reč, jednoznačné významy. Jazyk sa stáva rôznymi druhmi tekutín. 

Sme dve telá v neopréne, ktoré si na brehu rozprávajú o zaslizených pľúcach, o túžbe, smútku a slinách, o tom, ako sa húsenica najskôr musí úplne rozpustiť, zmiznúť, stať sa tekutou, aby sa neskôr vynorila ako motýľ. Hra na brehu, hra na rieku.

Čím všetkým je rieka? Čím sme my – pri nej, v nej? Čo nájdeme?”

Koncepcia & performance: Eva Priečková, Katarína Poliačiková
Foto: Natália Zajačiková

Trvanie: 35 min.

Vstupné: dobrovoľné

Eva Priečková je vzájomne závislá tanečná umelkyňa. Zaujíma ju tanec v rôznych skupinách, vzájomné učenie sa pohybu v a okolo nás a vytekanie tanca mimo tanečného baletizolu. 

Katarína Poliačiková je vizuálna umelkyňa, ktorá sa v súčasnosti intenzívne venuje i písaniu. Vo svojej tvorbe skúma – naprieč rôznymi médiami – rozhrania malých a veľkých histórií, rôzne možnosti zaznamenávania a zdieľania príbehov.

Pozrite si kompletný program festivalu Nu Dance Fest 2023.

Odporúčame

film

Bombastický Johan

Komédia o dobrodružnom živote Johana a jeho dlhotrvajúcom boji o získanie svojej životnej lásky Solvory, ktorú v mladosti...Viac
Kino Lumière / Kinosála FTF VŠMU / Kino Film Europe
odporúčame!
film

Tár

Kino Mladosť / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Št 8.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou

Ďalší ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
Ne 18.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!