výstava

Socha a Objekt XXI

Medzinárodné podujatie Socha a Objekt XXI. predstaví tak ako každý rok v letných mesiacoch, už po dvadsiatyprvýkrát sochárske diela autorov z viacerých krajín. Výstava sa neodmysliteľne začlenila nielen do každoročnej kultúrnej ponuky letnej Bratislavy, ale i do povedomia kultúrnej verejnosti.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Myšlienka poriadania prehliadok sochárskeho umenia vznikla v roku 1996, keď  Bratislava, ale najmä jej centrálna časť začala meniť svoju tvár – zo šedivého, nevľúdneho prostredia poznačeného dlhým obdobím devastácie a nezáujmu predstaviteľov bývalého komunistického režimu, sa v priebehu posledných rokov stalo príťažlivé miesto, lákajúce svojou neopakovateľnou atmosférou k návšteve čoraz väčšieho počtu domácich ale aj zahraničných návštevníkov.

Pre mnohých je kontakt s výtvarným dielom na ulici či v parku nepoznaným zážitkom, prinášajúcim nové pocity a vnemy.

Tak ako si táto prehliadka kladie za cieľ predstaviť divákovi širokú škálu možností a podôb sochárskej tvorby  tak isto pravidelne ponúka i široké spektrum generačného autorského zastúpenia, od renomovaných tvorcov až po začínajúcich autorov, či čerstvých absolventov výtvarných škôl. Variabilnosť koncepcie sa snaží aspoň v náznakoch sprostredkovať divákom mnohotvárnosť v súčasnom sochárskom dianí.

Diela sú vystavené vo viacerých galériách ako aj na verejných priestranstvách v Bratislave.

Výstava každoročne pozostáva s exteriérovej časti – s veľkorozmernými dielami, v roku 2016 plánujeme vystaviť práce v Bratislave v centrálnej mestskej časti a v Grassalkovichovej záhrade.

Interiérová časť bude umiestnená v Galérii Z, v Galérii mesta Bratislavy, v Galérii SVÚ v Umelke, v Galérii Poľského inštitútu, v Galérii Rakúskeho kultúrneho fóra, v Galérii Statua, v K Gallery  a v Galérii Bulharského kultúrneho inštitútu.

Výstavy a vystavujúci autori:

Bulharský kultúrny inštitút  - Alexandrina Ivanova  (BG)

K Gallery – Peter Roller a Mira Podmanická - Paríž

Galéria Z – János Saxon Szász (H)

Múzeum Milana Dobeša – István Háasz (H)

Galéria mesta Bratislavy – Priestor a štruktúra 

              Jean Arp, Siegfried Amtmann, Hartmut Böhm, Lars Englund, Winfred Gaul, Hans-Jörg Glattfelder, Sebastian Hempel, Jiri Hilmar, Viktor Hulík, Imre Kocsis, Siegfried Kreitner, Werner Krieglstein, Julio LeParc, Adolf Luther, Manfredo Massironi, Marcello Morandini, Koloman Novak, Betty Rieckmann, Reinhard Roy, Klaus J. Schoen, Klaus Staudt, Ryszard Winiarski, Günter Wolfsberger, Gianfranco Zappettini, Walter Zehringer.

Galéria Statua – Pala & Pala

Poľský inštitút - Tamara Berdowska (PL)

Galéria Umelka - Klaus J. Schoen (D)

Grassalkovičova záhrada:

Milan Adamčiak,  Jiří Kačer  (CZ), Antonín Kašpar (CZ), Kata Kissoczy (SK/CZ), Tomasz Koclega (PL), Andrej Margoč, Ján Mathé, Ľubo Mikle,  Peter Roller, Waldemar Rudyk (PL), Jakub Trajter, Dionýz Trosko, Jozef Vachálek.

Rakúske kultúrne fórum – Georg Planer (A)
 

Miesta konania:

Obrázok

Pozrite si kompletný program mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti 2016

Odporúčame

koncert

Jerry Heil (UA)

Pi 10.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

So 25.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
výstava

Juraj Bartusz

10.1.2023 - 10.2.2023 / Roman Fecik Gallery
odporúčame!
divadlo

Divadlo Pôtoň: Terra Apathy

St 1.3.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!