výstava

Pavol Hammel - Ja hľadám obraz a nie rám

Slovenský skladateľ, spevák, gitarista, a producent Pavol Hammel a jeho hudobný kolega, slovenská gitarová hviezda Juraj Burian predstavia prepojenie ich hudobného a výtvarného umenia.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum vernisáže:
07.12.2023 18:00, Št

Pavol Hammel je populárny slovenský spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent. Prínosom pre celú hudobnú scénu bolo založenie a pôsobenie v skupine Prúdy, kde spolupracoval s Mariánom Vargom ako aj s textármi Kamilom Peterajom a Borisom Filanom. Spolu vytvorili množstvo hitov a viacero úspešných albumov.

Málokto vie, že Pavol Hammel je aj kritikmi oceňovaným výtvarným umelcom. Pre niektorých, ktorí viac sledujú jeho hudobnú tvorbu, je to prekvapujúce spojenie. V jeho výtvarnom prejave sa stretávame s prvkami abstraktnej maľby i s dominantnými geomterickými tvarmi, zbierka je akousi farebnou pozvánkou do jeho umeleckého sveta, plného príbehov.

Hammelove diela boli vystavené v mnohých významných galériách na Slovensku i v zahraničí. Jeho diela nájdeme aj v zbierkach súkromných zberateľov.

Juraj Burian  je vyhľadávaný gitarista, skladateľ a aranžér. Absolvent bratislavského konzervatória i prestížbnej bostonskej Berklee College of Music, spolupracuje s mnohými slovenskými, ale i zahraničnými interpretmi. Aj kľúčové albumy Vaša Patejdla, Adrieny Bartošovej či Pavla Hammela sú spojené s menom Juraja Buriana.

Dodnes účinkuje ako aktívny hudobník, ale aj učí na bratislavskom Konzervatóriu. Môžeme ho  stretnúť na koncertoch so speváčkou Andreou Zimányiovou a hlavne na jazzových festivaloch a podujatiach.

Juraj Burian predstaví svoju tvorbu, ktorá nebola nikdy zverejnená a jeho obrazy budú prekvapením pre všetkých návštevníkov výstavy.  

Otvorenie výstavy bude spojené s koncertom - 7. decembra o 18:00. Na koncert je v predaji limitovaný počet vstupeniek - objednávajte na kafelampy@kafelampy.sk / 0905 359 197.

„Kalendár výstav na rok 2024 otvorený. Prezentujte vaše umenie u nás“.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor LAMPY culture & club & coffee . Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Still Corners (USA/UK)

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners...Viac
St 22.5.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Dominik Pirháč
 - Uzatvorenie priestoru

15.2.2024 - 31.3.2024 / Galéria NOVA
odporúčame!
vážna hudba

Beethoven, Ryba, Schubert

Ut 9.4.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh

So 27.4.2024 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!